Alex McLeish: Van Persie by měl být potrestán

 

Trenér Aston Villy Alex McLeish se domnívá, že Robin van Persie fauloval Cuellara loktem a doporučuje FA incident prověřit.

McLeish byl nespokojený, že kapitán Arsenalu dohrál utkání a domnívá se, že rozhodčí Michael Jones měl razantně reagovat. K zákroku došlo krátce po proměněném druhém pokutovém kopu, který pomohl Arsenalu k úžasnému comebacku v dramatickém zápase čtvrtého kola FA Cupu.

McLeish říká:„Myslel jsem si, že je to jasný úder loktem do obličeje, ale nevypadalo to, že si rozhodčí myslí, že je to faul. Myslel jsem si, že ho zcela jasně zasáhl, hrál loktem proti jeho obličeji. Není to ale hráč, který by polehával na trávníku – vrátil se hned do hry. Byl bych rád, kdyby FA incident prověřila. Byl to loket v obličeji a to jsou nebezpečné zákroky. Nerad ukazuji na některého hráče prstem, ale stalo se to dostkrát i mně. Nepřipisoval bych to chybě rozhodčího, viděl jsem to v reálném čase a vypadalo to jako pouhý náznak.“

Tato situace vrhla trochu stínu na úžasný zápas, kdy se Arsenal vzepřel všem předpokladům a přes dvougólovou ztrátu vybojoval místo v pátém kole FA Cupu. S přestávkovou ztrátou dvou branek a po vypískání vlastními fanoušky se zdálo, že na Arsene Wengera padá další těžké břemeno. Klub ze severu Londýna nezískal žádnou trofej od roku 2005 a vypadalo to, že i letos hodí ručník do ringu. Ale bláznivé období na počátku druhé půle otočilo sezónu Arsenalu a za pouhých sedm minut padly tři góly, které zvrátili zápas. Přes zprávy o potížích v týmu Arsenalu, nespatřili jsme žádné náznaky, že hráči nestojí za svým trenérem a předvedli velmi bojovný výkon a odhodlání získat v této sezóně trofej.

„Byl to dobrý test, ukázali jsme, že máme mentální sílu zvrátit zápas. Projdete-li těžkým obdobím, můžete se litovat nebo naopak ukázat, že jste dost silní bojovat za tým. Byl jsem hrdý, že hráči nastoupili do druhého poločasu a ukázali, že nejsou ochotni prohrát. Nejsem rád, že nedokážeme pokaždé potěšit fanoušky. Musíme jim ukazovat odhodlání, které jsme předvedli dnes. Chci pomáhat klubu, který miluji.“

Wengera také potěšili informace týkající se stavu Jacka Wilshera. Po pátečních informacích o zranění se zdá, že zranění nebude tak vážné a již v průběhu tohoto týdne by mohlo být zvěřejněno datum Jackova návratu.

(The Telegraph)