Arsenal – Citizens : Čtenářské hodnocení hráčů

 

Dnešní čtenářské hodnocení měl to štěstí psát 14titi, protože namyšlení ropáci se neporážejí každý den… 

  Szczesny: 6.5 –Wojta dnes odchytal to , co musel. Ve vápně působil jistě a při centrech byl vždy na správném místě. Pochválit bych ho mohl za včasný výběh, který si výborně načasoval a překazil brejk citizens. Známku jsem mu snížil, kvůli jeho špatnému odkopu, kdy nikým neatakovaný rozehrál na nohu soupeře.

 Sagna: 8 – Bacary dnes předvedl opravdu skvělý výkon. Po celý zápas byl aktivní směrem dopředu a jistý směrem dozadu. Opravdu se mi líbily jeho hlavičkové souboje, které vyhrál snad všechny. Nebezpečně centroval a na pravém křídle byl snad větší hrozbou, než Theo. Dokonce poslal to uplakané děcko předem do sprch. Při této formě si Carl jen těžko zahraje.

 Koscielny : 7.5 – Laurent odehrál jeden ze svých vynikajících zápasů. Dnes byla spolupráce stoperské dvojice na výbornou a prakticky nemám, co bych k jeho výkonu dodal. Snad jen trochu zbytečná žlutá karta, kdy sám Laurent mohl tušit, že v tom souboji bude pozdě. Teď si hold 2 zápasy dáchne.

 Vermaalen : 7.5 – Thomas dnes působil jistě a nedopouštěl se prakticky žádných chyb. Po delší době jsem měl pocit, že naše stoperská dvojice působí neprostupným dojmem. Když si ani takový hráč, jako Aguero prakticky nekopne, tak to byl opravdu dobrý výkon. Offside systém dnes fungoval téměř dokonale.  Jedinou výtku bych měl k té zahození té 100% šance. I kdyby uklouzl oběma nohama, tak tam ten balon prostě měl prorvat. 

 Gibbs: 7 – Kieran působil velmi dobrým dojmem. Působil jistě a nebýt jeho zranění, tak odehrál další dobrý zápas. Snad to nebude nic vážného, ale obávám se, že si chvilku od fotbalu odpočine.  

 Song: 7,5 – Alex dnes odehrál velice slušný zápas. Ukázal opět jednu ze svých výborných přihrávek za obranu, která bohužel skončila jen na tyči dobře postavené brány. Obranná hra byla, jak už je dobrým zvykem, na světové úrovni. Dnes střídal dobré přihrávky s těmi horšími, kterých bylo poměrně dost.

 Arteta: 8,5 MOTM  – Mikel celý zápas bojoval a tlačil na soupeře svým dotěrným presingem. Propojoval útok s obranou a rozdal kvantum krátkých přihrávek. Byl velmi agilní a bylo ho plné hřiště. Svůj výkon završil krásnou utaženou střelou. Při jeho kopací technice by mohl takové pokusy zkoušet i vícekrát, než jednou za zápas.    

 Rosický: 7,5 – Tomáš byl dnes v dobrém rozpoložení a jeho rostoucí sebevědomí z něj sršelo na všechny strany. Celý zápas se nabízel a snažil se vymyslet nějakou tu kolmici. Po ztrátě míče ihned presoval soupeře a vybojoval spoustu míčů. Dnes chyběla jeho přihrávkám větší přesnost a spousta z jeho přihrávek skončila na kopačkách soupeřů.

 Walcott: 6 – Theo dal dnes bohužel zapomenout na výkony z posledních zápasů, kdy byl ve vynikající formě. Jeho výkon byl až na střelu do tyče velmi matný a byl to takový typický Theo. Jeden na jednoho byl nulový a nepůsobil obraně citizens žádné potíže. Všiml jsem si, že Theo má problémy s rychlými obránci. Myslím, že kdyby se dnes hrálo do setmění, tak by ho ten levý bek, kterému nemohu přijít na jméno, vygumoval. 

 Benayoun: 7– Yossi byl velmi aktivní a naběhal spoustu kilometrů. Nabízel se do všech směrů a makal i směrem dopředu. Předvedl jeden podařený skluz z kategorie „na poslední chvíli“, kdy zabránil centru v našem vlastním vápně. Komentátoři na skysports byly z jeho zákroku nadšení, ovšem já to nadšení moc nesdílel. Podle mě se jednalo o velice riskantní zákrok, a kdyby bylo na míči třeba to problémové děcko, tak by to byla penalta. Vyšší známku jsem mu nemohl udělit po tom, co předvedl při té 100% šanci. Tohle se prostě dává.

 Van Persie: 7– Robin odehrál podařené utkání, i když se mu nepodařilo skórovat. Do moc šancí ho stopeři soupeře nepustili a jeho nejsvětlejším místem byla nastřelená tyč. Rozdal pár dobrých balonů a jen svojí přítomností představoval pro soupeře nebezpečí. Svojí schopnost skórovat si ověřil při situaci, kdy mu byl po půlmetrovém ofsajdu neuznán gól. V dalším zápase to třeba opět vyjde.

  

Santos – Santos byl nucen nastoupit do rozběhlého utkání a svojí role se zhostil dobře. Ihned po příchodu přerušil nebezpečný brejk soupeře. Dopustil se i pár chyb, ale to se dalo při jeho nerozehranosti, očekávat. Opět předvedl své útočné schopnosti a v příštím zápase se nejspíše porve o své místo v základní jedenáctce.

Ramsey– Aaron přišel do rozehraného utkání, aby pomohl překlonit misky vah na naši stranu. Snažil se a bojoval směrem dopředu i dozadu, ale to co předvedl na úplném konci utkání, myslím úplně odpovídá jeho současnému rozpoložení.  

Oxlade-Chamberlain – nehodnocen.

  

Závěrem : Výborný kolektivní výkon a zasloužené 3 body, které zůstaly na Emirates. Soupeř byl místy pod velkým tlakem a to se mu zrovna často nestává. Na hru mělo určitě vliv I časné střídání Tourého, který by střed hřiště jistě trochu vyplnil. Bylo to dnes drama až do posledních minut a nic lepšího si asi fanoušek ani přát nemohl. Myslím, že by se žádný z nás nezlobil, kdyby se z “té” šance podařilo skórovat, ale takhle jsme si mohli vychutnat pocit zadostiučinění na samém konci utkání, kdy už soupeř nemohl reagovat. Musím to jít zapít.


14titi