Arsenal dál hledá posily do zálohy

 

Arsenal jedná s Valencií ohledně lednového přestupu záložníka Daniela Parejo.

Zástupci Arsenalu strávili minulý čtvrtek a pátek ve Španělsku jednáním s agentem dvaadvacetiletého hráče.

Pajero prošel akademií Realu Madrid, v roce 2008 v rámci hostování odehrál část sezóny za Queens Park Rangers, od letošního léta je součástí týmu Valencie. Pajero by ale rád hrál v jiném klubu, kde bude mít významnější roli a přeje si návrat do Anglie.

Předpokládá se, že částka kolem £7m by měla být dostačující k získání středového záložníka, který byl součástí vítězné španělské reprezentace do 21 let na Mistrovství Evropy. Pajero nutně potřebuje herní praxi, aby se mohl ucházet o nominaci do týmu pro OH 2012 v Londýně.

(Daily Mail)

 

Několik údajů o hráči:

Daniel Parejo

Narodil se 16.dubna 1989 poblíž Madridu, od 14 let byl součástí akademie Realu. Rozehrával se v “B” týmu, pod vedením Bernda Schustera několikrát trénoval i s “A” týmem. V srpnu 2008 odešel na hostování do Queens Park Rangers, dke do prosince téhož roku odehrál celkem 18 zápasů v různých soutěžích. 17. prosince 2008 ho Real oficiálně stáhl z hostování s platností od 1.ledna 2009, důvodem byla zranění Rubéna de la Red a Mahamadou Diarry. Parejo s číslem 17 po Ruud van Nistelrooyovi odehrál pouhých 5 zápasů, vesměs jako střídající hráč.

V červenci 2009 byl součástí obchodu, v rámci kterého zamířil zpět do Realu Esteban Granero. Daniel se tak stal členem kádru Getafe FC. Přestože musel o místo ve středu zálohy bojovat s Adrianem, synem kouče Míchela, zanechal solidní dojem a v létě 2011 přestoupil za částku €6m do Valencie.