Arsenal FC 0-0 Chelsea FC – Hodnocení hráčů

V dnešním utkání se opět potvrdilo pár všeobecně známých faktů a i díky nim jsme opět nebyli schopni urvat všechny body proti disciplinovanému soupeři…

Szczesny – 7   Jeden z nejlepších v našem týmu. Sebevědomý, v ošemetných podmínkách nezaváhal v žádné situaci kromě jedné, podběhnutí rohu. Ač to byly rutinní zákroky, kryl střely, řídil hru, na MOTM to u mě není, ale byl to výkon na úrovni a u některých si MOTM určitě vyslouží a takový názor se dá chápat, byl velmi solidní.

Sagna – 7   Dlouho se mi z krajích beků líbil víc i přes určité zapomenutí se u rohového praporku po souboji s Azpilicuetou, protože vymazal Hazarda (pravda, že ten se vymazal i sám, ale Bac ho několikrát dobře obral o míč v souboji jeden na jednoho), navíc pomáhal ofenzivě, vyslal krásný centr, který hasil Cahill proti Giroudovi. Standardně dobrý výkon našeho pravého beka a další z vyšších hodnocení.

Mertesacker – 7   Mně se obecně líbila celá zadní čtyřka, dle mě byli všichni do jednoho super, někteří tedy o něco více, někteří méně, ale super. Merte se sice nechal přehlavičkovat Ramiresem a potom i Torresem při střele Lamparda, jinak ale předvedl řadu výborných obranných zákroků jako třeba proti Torresovi, odebral spoustu míčů. Jen ta rozehrávka ho stále trápí a trápit bude, pokud musel hrát delší míč vzduchem, většinou adresáta nenašel, nicméně dozadu dobrý, většinou dominantní.

Vermaelen –   Vyčítám mu jeho klasické bezhlavé snažení o hru dopředu, ztrátu míče a následný brejk soupeře, ale to je prakticky vše. Stejně jako Per, i Thomas byl dozadu skvělý, dobře dostupoval, dobrý ve vzduchu, ve většině případů v pohodě tackling, dle mě si obhájí i vystoupení po míči při tyčce Lamparda.

Gibbs –   Stejně tak s Gibbsym jsem spokojen. Po celý zápas si plnil svoje, kvalitně útočil, vyšperkoval to skvělým během a pasem na Girouda před bránu.

Arteta – 6.5   Po vlně kritiky a posazení na lavičku proti City dnes opět na vrcholu. Držel si svou pozici, prakticky nikdy z ní nevystoupil, při brejcích Modrých nikdy vzadu nechyběl, ve většině případů jistý na míči, měl prostor i k dlouhým diagonálám a ty nebyly vyloženě do ztracena. Nepohlídal si běh Lamparda při tyčce, ale to je má jediná výtka. Přidal obraně kvalitu svou hrou.

Ramsey –   První půle příšerná, nevycházely mu ani dlouhé ani krátké pasy, k tomu dokonce posílal soupeře do brejků a sám si za to nadával. Ani druhý poločas od něj nebyl nějak kvalitní, ale alespoň zlepšený. Vyslal výborný pas na Girouda, za to velká pochvala. Nicméně dle mě tam byly situace, které mohl řešit lépe, například při odraženém míči na vápno, který následně posílal zpátky do strany místo střely. Ne úplně vydařený zápas od něj, i když s taktickou změnou do druhé půle už byl lepší, protože se držel hlouběji.

Rosický – 5.5   Pro mě jeden z mála hráčů, který zaslouží plusové body při hře našeho týmu dopředu. Mnohokrát ukázal, že má v noze cit pro kombinaci, většinou hrál nakrátko, ale zato s přehledem, dopředu, někdy mu chyběl kousek ke střele atd. Jeho vrcholem bylo uvolnění a pas na Gibsse při tutovce Ollieho, jeho jediný negativním momentem pro mě ztráta míče na půlce a možnost brejku pro CFC, jinak kvalitní výkon.

Özil – 3.5   Přesně to, co jsem čekal. Čekal jsem, že se Chelsea takticky dobře připraví na Mesuta, že ho bude dostupovat rychle. To se také stalo, proto z toho byla v první půli taková hrůza, kdy prakticky působil pouze uprostřed hřiště, kde samozřejmě není nebezpečný. S druhou půlí jsme Mesuta snažili více zapojit do hry, prakticky si vyměnil pozici s Ramseym, měl za úkol hrát více vepředu, dostávat míče do dobrých prostor a při nějaké mezeře vyslat klíčový pas. Chelsea ale bránila obecně dobře a jeho také. Jediný moment je pro mě jeho průnik až do šestnáctky před penaltou/nepenaltou (stejný moment se btw odehrál v zápase na Palace, kde z toho penalta byla a všichni se shodovali, že to byla 100% penalta, no jo, jít proti minitýmům je přece naprosto v klidu. Po dnešku se ale názory mísí, tak si vyberte). Místo střely Mesut v tomto momentu volil podivný pas do strany na Thea, následný penalty shout už jsem popisoval. Tohle jsou momenty, které mi na něm vadí, vždy hledá spoluhráče, i v situacích, kdy je hledat prostě nemá a může vystřelit, což by ve vápně prostě měl. Ve druhé půli tam taky měl nějaké náznaky střel, ale netrefil či to opět řešil jinak. Hodnocení bude ode mě slabé, ač za to samozřejmě také může soupeř, který moc dobře věděl, že nedat tomuto hráči ani kousek prostoru bude klíčové.

Walcott – 3   Jemu nesedí tyto typy zápasů, ale je to rozdílový hráč a nedivím se, že hrál. Neseděly mu ale ani podmínky, k žádným přehnaným sprinterským běhům se nedostal a když už ano, měl na beky soupeře 10m ztrátu. Není moc co hodnotit, do hry se prakticky neměl jak dostat.

Giroud –   V první půli slabota, míče nesbíral, ofenzivně jsme byli mimo a jedna narážečka za celý první poločas od Ollieho je toho důkazem. Ve druhé půli už to bylo lepší od něj i spoluhráčů, kteří mu dávali více servisu, on se s tím ale vyrovnal špatně. Při té první šanci jsem si před střelou vzpomněl na Holanďana, který to v 90% nekompromisně zakončil k zadní tyči. Olliemu to ale sjelo a letělo to komplet vedle. Nutno podotknout, že Čech mu jako vždy výborně zmenšil úhel, i tak by se ale nemělo stávat, že to sjede, musí to aspoň letět přímo a třeba to tam golmanovi spadne, případně to může dávat zpátky před branku, spoluhráče tam na to měl, nicméně stalo se. Druhá pozice pár metrů před brankou byla těžká, těžko se tam dá udělat něco jinýho, buď tam stoper soupeře bude včas nebo nebude. Ollie dneska odvedl opět kus práce, ale tentokrát musím jít s hodnocením níž. Je na něm vidět určitá nervozita nebo frustrace, očekávám, že v jednom ze dvou dalších zápasů bude sedět a odpočívat, protože nás čeká náročný program.

Není v mén zájmu kritizovat AW za nestřídání, dohromady si myslím, že udělal nejlepší možnou věc. Tým byl ke konci v tempu, mohl zápas i vyhrát a jakýkoliv zásah by za prvé nemusel nutně znamenat oživení, protože okamžitý dopad by snad mohl dát jen Bendtner nějakým dobrým náběhem na centr, za druhé by se jakýmkoliv střídáním záložníka mohla rozhodit defenzivní stabilita, dal se tedy dle mě střídat jen Özil v tomto případě. Podolski dle mě ještě není úplně fit a nač to riskovat kvůli pár minutám, Santi nemá poslední dobou kdovíjakou formu.

 

Co na to říct, upřímně jsem něco podobného čekal, alespoň jsme neprohráli, stejně tak, jak to bylo důležité pro Mourinha, to bylo důležité pro nás. Nicméně že jsme si opět nevytvořili prakticky žádnou šanci středem, neměli jsme prakticky střelu na branku, už o něčem svědčí. Svědčí to o určié předvídatelnosti, nedostatku pohybu, neefektivnosti v rozhodujících aspektech.Čeká nás velmi náročný program a já jsem zvědav, jak se s tím popereme.

See Ya