Arsenal FC 0-2 Aston Villa – Hodnocení hráčů

Projednou z technických důvodů napíšu hodnocení místo Tenisty. Tak se nedivte, že bude hodnocení míň profesionální a přesné. Zato bude o dost víc zaujaté.

K zápasu můžu napsat jenom málo. Wenger vsadil na rozestavení, které se osvedčilo proti Manchesteru, ale proti Ville zklamalo ve všech aspektech hry.

Almunia: 6 – Chytil penaltu. Za góly nemohl. Pákrát nás podržel. Ale co si budem nalhávat. Střely, které na něj šly, byly chytatelné.

Sagna: 5 – Těžko hodnotit krajního obránce, když drtivá většina nebezpečných šancí šla přes střed. Ale dám mu pětku. Obrana jako celek selhala a on do té obrany patřil.

Gallas: 4 – Tohle je hráč, kterýho prostě nemám rád. Ale ať se dívám sebeobjektivněji, tak to prostě ideální výkon nebyl. Zastával jsem ten názor, že Gallas nemůže hrát ve dvojici s Kolečkem, a že z tohohle partnerství pramení většina jeho chyb. Po tomhle zápase zastávám názor, že je prostě starej a nestačí. Takové díry, jaké se objevovaly v JEHO obraně…

Silvestre: 4 – Přišel jako zkušený hráč od Devils. Cože to měl přivést s sebou? Vítěznou mentalitu a zkušenosti? Zlatej Sende. Ten byl aspoň neskutečně sympatickej.

Clichy: 4 – Z vlastního gólu ho neviním, ale vyšší známku mu dát nemůžu. Průniky do útoku prakticky žádný. A když už se odhodlal potáhnout balón, tak šel do tří hráčů a zbytečně ho ztratil.

Walcott: 5,5 – Kdyby se jednalo o vítězný zápas, tak by byl jedním z nejlepších, protože jako jeden z mála byl schopný dostat balón do vápna. Ale o vítězný zápas se nejednalo a Walcott ztrácí body díky jeho hře dozadu. Sagna byl až moc často na všechno sám.

Fabregas: 4 – Kdyby to nebyl Fabregas tak mu dám i míň. Možná nejhorší hráč na hřišti a hlavní strůjce toho, že měli Villans takovou převahu v záloze. Kdy už ho ta špatná forma opustí?

Denilson: 5 – Krásný pas na Thea ze začátku zápasu. Zbytečná karta po ošklivým zákroku. Typický Denilson. Ale dnes nebyl nejhorším v záloze. Je vidět, že se zlepšuje. Hodně situací řešil s velkým klidem a elegancí. Škoda jen, že je to defenzivní záložník asi jako já míchačka na beton.

Nasri: 3,5 – Strůjce naší dnešní prohry. Rozestavení 4-5-1 je o krajních záložnících, kteří jsou natolik schopní, že dokaží potáhnout balón po lajně jako Theo nebo si sběhnout do středu a něco vymyslet, jako třeba Rosa. Co předvedl Nasri? To, že hraje jsem si uvědomil až po poločase, když jsem se díval na sestavy.

Diaby: 5,5 – Vrátil se v excelentní formě. Někdy přemýšlím, jestli nemá spíš blíž k Zidanovi jak k Vierovi. To, jak se dokáže uvolnit mezi třema hráčema, je vůči jeho postavě neskutečný. Škoda jen, že byl sám proti celé záloze Aston Villy.

Bendtner: 5 – Výkon Nasriho a Fabregase ho vymazal ze hřiště. S těmi pár balóny, co dostal si poradil dobře. Friedlovo čisté konto padá na vrub záloze. Ne Nickovi.

 

Hodnotit střídající hráče nebudu. Jenom řeknu, že byl vidět rozdíl, když na hřiště přišli dva útočníci. Možná jsme tak měli hrát od začátku. Ale kdo jsem, abych posuzoval Wengerova rozhodnuti… Teď se jenom modlit, aby platilo pravidlo, že se nám daří v LM, když kazíme PL.