Arsenal FC 0:0 Everton FC – Hodnocení hráčů

 

Moje hodnocení dnes bude poněkud strohé. Máme za sebou nezáživný zápas,  který zřejmě zaslouženě skončil bezbrankovou remízou.

Szczesny – 6,0   Na Wojtově výkonu lze jen těžko hodnotit něco konkrétního. Několik pokusů zneškodnil, ale ze strany Evertonu dnes nepřišla žádná velká hrozba směrem k naší bráně.

  Sagna – 6,5 Bacary dnes v obraně podal bojovný výkon. Soupeřům nedal moc příležitostí, i ve vzduchu byl celkem jistý. Jeho zapojení do útoku však bylo nemastné neslané, několikrát se pokoušel centrovat před bránu, ale jeho míče většinou spoluhráče nenašly.

  Mertesacker – 6,5 Mertesacker se bez problému vrátil do základní sestavy a odehrál solidní zápas. Své defenzivní úkoly plnil poctivě a pokáždé byl na svém místě. Per si poslední dobou drží stabilní formu, jedinou kaňkou je červená karta v zápase s WBA, ale i mistr tesař se někdy utne.

  Koscielny – 6,5 Pokud jsem Mertesackerovi udělil 6,5, pak by Koscielny ke stejné známce zasloužil ještě hvězdičku. Z jeho zákroků byla cítit jistota a celý zápas úspěšně odrážel občasné útoky Evertonu. Laurentovou obrovskou předností je rychlost, málokdo mu uteče a také se dokáže rychle vrátit na své místo po standartních situacích.

  Gibbs – 7.0 Kieran mne dnes svým výkonem velice potěšil. Stejně jako zbytek obránců nenechal protihráčům mnoho prostoru a nechyboval, ale chtěl bych ocenit především jeho bojovnost a ofenzivní hru. Narozdíl od svého kolegy na druhém kraji obrany, se Gibbs mnohem více zapojuje do útoku, kde dokáže využít svou rychlost, dobrou práci s míčem a smysl pro kombinaci. Naše situace na levém beku je velice pozitivní, máme k dispozici dva kvalitní hráče, ale Kieran má velký přínos do hry a pokud si udrží formu a vyhne se zraněním, zůstane zaslouženě Arsénovou volbou č. 1.

  Arteta – 6,5 Mikel dnes předvedl svůj standart. Odvedl spoustu černé práce, v přihrávce nechyboval a celkem se mu dařilo i plnění defenzivních úkolů. Mrzí mě však situace ze závěru zápasu, kdy mohl vystřelit na bránu, ale zcela nepochopitelně akci „zazdil“.

   Ramsey – 7,5 MOTM  Aaron navázal na výkon z posledního zápasu a dnes byl pro mě opět nejlepším hráčem na hřišti. Nevypustil jediný souboj, získal spoustu balónů a když bylo třeba, podržel míč a určoval tempo hry. Jeho přihrávky nepostrádaly myšlenku, i když mu pokaždé nevyšly, ale to po něm ani nemůžeme chtít. Ramsey musel dlouhodobě čelit velké kritice, ale s jeho výkony roste i jeho sebevědomí a na hřišti je to vidět. Aaron v posledních zápasech ukázal, že v něm pořád dřímá velšský drak a pokud svou formu udrží nadále,  budu mu dlužit velkou omluvu za svou kritiku.

  Wilshere – 6,0 Jack se ještě nedostal do plné formy a dnes to z jeho strany nebyl žádný velký balet. Nedokázal si úplně poradit s tvrdou hrou Evertonu a jeho výkon byl vcelku nevýrazný. Pěvně věřím, že v příštím zápase už bude všechno při starém a Jack bude zase s lehkostí poletovat po hřišti a hnát naši hru směrem vpřed.

  Cazorla – 6,5 Santi se dnes statečně rval s fyzicky silným soupeřem, rozdal několik hezkých přihrávek, ale příliš mu neprospěla hra na levém křídle, kde nebyl tak výrazný. Jeho výkon se zlepšil po přesunu do středu hřiště ve druhém poločase, škoda jen, že se nedostane častěji ke střele, všichni víme, že umí být nebezpečný oběma nohama.

  Walcott – 4,5 Co dodat? Theo byl dnes absolutně neviditelný a pokud se dostal k míči, většinou ho okamžitě ztratil. Walcott dokáže využít svou rychlost v brejku, pokud dostane balón za obranu, ale sám se přes hráče většinou nedostane – jeho pohyb je předvídatelný, práce s míčem velice slabá a rychlost mu je často na obtíž. Nechci kritizovat manažera, ale rád bych častěji viděl na pravém křídle Chamberlaina, který při každém střídání oživí hru a s míčem je mnohem více efektivní.

   Giroud – 4,5 Giroud nadále pokračuje v podprůměrných výkonech a fakt, že neustále nastupuje v základní sestavě, je pro mě záhadou. Občas předvede nějakou parádičku, která nikam nevede, ale jinak je jeho přínos minimální. Nedařilo se mu vyhrávat vzdušné souboje a s míčem u nohy si většinou nedokázal poradit. Na konci prvního poločasu mu Ramsey naservíroval přihrávku před bránu, ale Giroud se neprosadil, i když je pravda, že nešlo o úplně jednoduchou situaci. Olivierovi se poslední dobou vůbec nedaří a v příštím zápase bych na hrotu raději viděl Lukase Podolského.

Střídající hráči:

Oxlade-Chamberlain – Alex po příchodu na hřiště oživil naši hru, dostal se i do šance, kterou bohužel neproměnil. Jeho hra je dynamická a rád bych ho viděl častěji nastoupit od začátku.

Podolski – Stejný případ jako u Chamberlaina. Oživil naši hru, ukázal bojovného ducha. Narozdíl od Girouda dokáže pracovat s míčem a více se zapojuje do týmové hry, v zakončení se navíc málokdy mýlí. V příštím zápase bych mu dal šanci na hrotu.

Monreal – nehodnocen

Dnešní hodnocení nebylo úplně jednoduché, zápas se odehrával spíše ve středu hřiště a ani jeden z týmů toho příliš nepředvedl, známky je tedy třeba brát s drobnou rezervou. Jako pozitivum bych dnes viděl čisté konto a kvalitní defenzivu, ale naše hra dopředu dnes byla příliš bezhlavá, vylámali jsme si zuby na tvrdé, silové hře Evertonu. Vypracovali jsme si sice několik možností, ale žádná z nich bohužel neskončila v soupeřově brance. Jeden bod je lepší než žádný, ale ze zbývajících zápasů je třeba vytěžit maximum. Konec sezóny nás bude zřejmě ještě stát spoustu nervů, ale doufejmě, že to nakonec dobře dopadne. COYG!