Arsenal FC 0:2 Chelsea FC – Hodnocení hráčů

Arsénova jedenáctka dnes dostala od Rusovy armády na prdel. Teda aspoň co se efektivity a taktiky týče.

  Lukasz Fabianski – 5,5. Co k němu říct. Za góly podle mě nemohl. Byl spíš takový tichý pozorovatel, neměl toho moc na práci. Spíš se díval buď jak se hráči melou ve středu, nebo na nebezpečnou střelu Ramirese ke konci.

 Carl Jenkinson – 5. Co si budem nalhávat, první gól byl jeho a ničí jiný. V prvním poločase působil hodně nervózně a také často daroval míč soupeři. V druhém poločase byl vzadu o něco jistější a začal podporovat i útok, měl jeden nebo dva nebezpečné průniky. Centry nic moc. Ale co také čekat, když pořád jen sedí.

  Thomas Vermaelen – 6,5. Kapitán se vrátil a zanechal dobrý dojem. Celý zápas byli oba stopeři velkou jistotou. Nevím, jestli se je dá vinit z gólu. Ke konci zápasu byl ale dominantnější jeho kolega a Thomas párkrát zbytečně fauloval. Každopádně bych ho viděl rád v základu klidně proti Liverpoolu, Laurent přece taky musí někdy odpočívat.

 Laurent Koscielny  – 7,5. Jednoduše – jak pán. Souboje vyhrával jak na zemi, tak ve vzduchu. Několikrát skvěle vypíchl balón a vyvezl ho dopředu. Ne vždy se mu povedl dlouhý pass dopředu, ale to od něj nemůžu očekávat. Aktuálně asi největší jistota týmu. 

 

Nacho Monreal – 6,5. Kluci z Málagy dnes předvedli skvělý výkon, Nacho byl hodně aktivní dopředu (škoda, že mu po jeho střele nepadl gól) a vzadu to jistil taky slušně. Ke konci už nestíhal, jednou se zapomněl vrátit a bylo z toho velké nebezpečí po levé straně. Celkově ale určitě spokojenost. Škoda, že je Gibbs teď prostě lepší.

 

  Jack Wilshere – 6,5. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale mně se dnes Jack hodně líbil. Několikrát s prstem v nose prošel přes celou zálohu Čukoty a také se vracel lépe, než Ramsey (ten ale nutně potřebuje odpočinek). Prohrál důležitou hlavičku před druhým gólem, ale jinak jsem s ním spokojený. Co mě ale štve – jednonohost. Pravou neudělá vůbec nic a je to škoda.

  Aaron Ramsey – 6. Dobře rozdával balóny, měl dvě zblokované střely (které mohl podle mě vyřešit dřív a lépe – zbytečně zasekával). Bohužel se na něm podepsala únava a ani zdaleka nebrousil nahoru dolů, jako obvykle. Občas to prostě dozadu vypustil. Ale to bych připsal spíš na vrub AW, že ho takhle přetěžuje. Otázka je, kdo mohl hrát místo něj…

 Santi Cazorla – 7. První vydařený Santiho zápas po zranění. Bojoval, vracel se. V soubojích 1 na 1 dnes neměl konkurenci a také rozdával slušné balony. Jen tak dál. Jako jeden z mála se i občas snaží vystřelit, což nám neskutečně chybí. 

 Tomáš Rosický – 6,5. V podstatě to samé co Santi – bojoval a měl by doučovat chodce Bendtnera pressing. Na svůj věk je neobyčejně rychlý a mrštný. Jen mu dnes nevycházely kolmice. Možná to bylo proto, že mu nikdo nenabíhal tak, jak je zvyklý, těžko říct. 

  Ryo Miyaichi – 5. Ze začátku potrápil obranu Special Oneho, poté se vytratil. Dozadu dobře pomáhal trápícímu se Jenksovi a opravdu se snažil. Co mu chybí, je síla. Fyzické souboje jsou pro něj Sodoma Gomora. Ani souboje 1 na 1 mu moc nešly. Byl správně vystřídán. Začínám se trochu obávat, jestli na to za současné situace má.

 Nicklas Bendtner – 5. Nic moc. Vykašlal se na to, teda alespoň mi to tak přišlo. V kombinaci není tak dobrý jako Giroud a celkově mi za aktuální formy přijde jako Francouzův slabší odvar. Neměl ani moc chuť chodit do hlavičkových soubojů. Dnes teda nepřesvědčil.

 

 

 

  Olivier Giroud – 5,5. Až na jednu šanci, kdy střílel z úhlu mezi nohy Schwarzera, se moc nezapojil. Nepředvedl ani jeho skvělou hru z první. Aspoň ale vyhrál na rozdíl od Nicka pár hlaviček.

Mesut Özil – 5. Co k němu napsat. Neviditelný, nevymyslel nic nebezpečného, jenom pár přihrávek do stran. Jo, a dal Josému svůj dres. Super.

Park Chu-Young – 5. Jak bylo zmíněno před zápasem, potenciální maskot Gunnersaurus Rex a také potenciální žolík hru v podstatě neovlivnil. Vsadím se, že teď o něm neuslyšíme hodně dlouho, možná něco ohledně odchodu.

 

Co dodat. Házená kolem 16ky, kdy se každý bál vystřelit. Žádný Podolski, který vystřelí. Žádný Ox, který to umí rozhýbat. Rychlík Ryo se pořád nerovná rychlíkovi Walcottovi. Žádný Flamini, který přeruší protiútok a zorganizuje defenzivní část naší hry. To všechno dnes chybělo. Tak snad to v lize bude lepší. Na druhou stranu aspoň neuslyšíme trapné výmluvy a nářek Mourinha.