Arsenal FC 1-0 AS Roma – Hodnocení hráčů

Jedinou kaňkou na jinak skvělým výkonu je skóre

Almunia – 8: Nadmíru jistý výkon. Všichni jsme volali po nějakém nadstandartním zákroku, a ten konečně přišel. Z vyškrábnutí Mottovy pumelice, který se stáčela do branky, jsem byl nadšený. Opravdu brilantní zákrok. Počínal si velmi sebevědomě, jistě, nemusel toho tolik řešit, naše obrana byla dnes naprosto dokonalá.

Sagna – 8: Těžké hodnotit, zleva AS prakticky neútočilo. Jednou jeho straně zle zatopil Riise svojí jedovkou, jinak se ale mohl převážně věnovat podpoře Eboueho, celkově si myslím, že tahle spolupráce začíná poté, co byla Ebouemu přidělena nová úloha, velmi dobře sedět.

Toure – 8: Nebyl zas tak výjimečný jako Will, ale byl s ním ve dvojici, oba působili velmi jistě, oba ze svého prostoru nedopustili ani náznak nějaký šance AS. Ukazují, že spolu hrát můžou.

Gallas – 8,5: Podle mě král včerejška. Naprosto výjimečný výkon v odebírání, přistupování, vykrývání prostoru. Předvedl strašnou spoustu důležitých zákroků před šestnáctkou, jeho nohy byly prostě všude. Od ztráty pásky začal hrát nadmíru dobře, koncentrovaně hlavně na sebe a svůj výkon. Fantastická práce od Willa. Musím se mu omluvit za svoje pochybení, kdy jsem ho posílal po ztrátě pásky ze sestavy i z klubu, strašně mu tahle změna pomohla, doufám že v tom bude do konce sezóny pokračovat.

Clichy – 7,5: Rozhodně lepší výkon než výkony z předchozích zápasů. Lítal, snažil se všemožně pomáhat, jedna chybička, kdy si ho obhodil Motta nás mohla stát vedení. Nutno ale podotknout, že neměl takovou podporu v obranné činnosti od Nicka, v tom bych viděl v našem novém pojetí hry trošku problém.

Eboue – 8: Ohromně zlepšil svůj první dotyk s míčem, jeho nová role, kdy operuje na daleko širším prostoru, pomohla jak jemu, tak celému AFC. S šancí mohl naložit asi tak 10x jinak, lépe, ale jako většina hráčů AFC, čeká. Jinak ale odehrál jeden z nejlepších zápasů za poslední dobu, potvrdil formu a chuť hrát. Jeho poslední výkony naznačují, že by se s ním stále mohlo počítat. Uvidíme, jestli prodlouží smlouvu, já osobně bych byl rád, i když je to ochotník, v kádru své místo má.

Denilson – 8: Penzum kvalitní práce. Dozadu udělal progres o několik levelů. Když se v téhle dvojici daří Abouovi, má to i Deni snažší. Deni není tak průbojný dopředu, občas se bojí přihrávkou zariskovat, když je za ním Song, tak nám střed díky tomu vázne. Včera to ale bylo něco jiného. Deni mohl hrát více dozadu, Abouovi se dařilo, k tomu nám pomohla i taktická varianta s velkou pomocí Nasriho ve středu. Včera jsme fungovali velice dobře.

Diaby – 8: Škoda, že vydržel jen 60 minut, včera si zápas vyloženě užíval. On se nikdy nebál vystřelit, přihrát kamkoliv a jakýmkoliv způsobem, včera mu to navíc vycházelo, stejně jako celýmu týmu. 70% úspěšných přihrávek nato, že nedával balony jen do stran je velice dobré číslo.

Nasri – 8,5: Poněkolikáté ukázal, že ze středu hřiště se mu daří daleko víc. Když si to navíc má s kým dát, což včera mohl opravdu s většinou hráčů zálohy, dá se na to koukat. Cpal se do zakončení, kvalitně pomáhal přechodu z vlastní poloviny dopředu.

Bendtner – 7: Nick neodehrál vůbec špatný zápas, co se pojetí hry týče. Ale jako útočník opět selhal. Jeho první doteky v důležitých gólových situacích nás stály více gólů v síti AS. Oceňují na něm jedno, a to je přizpůsobivost. On je odmala hrotový útočník, včera byla taktika nastavena jinak, Nick se s ní herně vypořádal velmi dobře, pomohlo to k výkonu týmu. CHtěl bych vidět, jak by se takhle přizpůsoboval Ade, to potom tým zase musí hrát úplně jinak. Nick je velmi pracovitý, včera kromě jednoho návratu nevypustil nic. Všichni vidí, že zahodil strašně moc šancí, já to vidím taky, ale v době, kdy máme v týmu spíš pracanty, je Nick kolikrát daleko platnější do hry než Ade. To je prostě fakt. Pomáhá naší hře strašně moc, musí se hlavně uklidnit v zakončení.

Van Persie – 8: Tahoun nejen útoku. Pro penaltu si došel, spolehlivě ji proměnil, jako jeden z mála v momentální sestavě dokáže při zakončení zachovat klid. Přestože byl prakticky jediným hrotem, i tak se vracel. Proč ne, pokud má i na konci zápasu síly.

Střídající hráči :

Song – Přišel na hřiště a první, co předvedl – koleno do stehna De Rossiho:) Opravdu se mi zamlouvá jeho positioning a tackling, včera byl za tu půlhodinku u řady důležitých okamžiků, dozadu zahrál prakticky bez chybičky.
Vela, Ramsey – Nehodnoceni

Pochvalu musím složit AW za skvělou taktiku, kterou zvolil. Hlavně díky ní jsme měli trvalou převahu, nebyl to žádný 4-4-2 systém, všichni bránili, většina útočila, sbíhání a rotace našich hráčů dělala soupeři obrovské problémy. Tým musí být taky pochválen za všechny činnosti, kromě zakončení. Je až k nevíře, kolik šancí jsme včera byli schopni zahodit, popř. kolik nadějných šancí jsme zbytečně nedotáhli do konce. Přesto pochvala obrovská, Italové potvrdili, že se jim na Ostrovech prostě nedaří, proto to chtělo ještě minimálně o gól navíc. Uvidíme, jak se bude vyvíjet odveta na Stadio Olimpico, předpokládám, že AS bude kousat daleko daleko víc, postaví do základu Vučiniče a při vykartování De Rossiho i Pizarra. Bude jen na nás, jak se s tím sami vypořádáme, ukázali jsme, že při vhodné taktice jsme schopni přehrát v záloze kohokoliv i s touhle „lepenou“ sestavou. Pokud AW bude i nadále přizpůsobovat sestavu soupeři, můžeme mít ještě tuhle sezonu dovést k úspěchu, čímž jistě bude i 4. místo v PL. Nevěřím totiž, že týmy, které jsou schopny se zabetonovat před vlastní šestáctkou, by tomuto tlaku a této rotaci odolali. Pokud budeme hrát v pohybu tak, jako včera, můžeme to ještě zvrátit.