Arsenal FC 1-0 Liverpool FC – Hodnocení hráčů

Nutná a o to povzbudivější výhra…

Almunia – 7: Jeho práce nohama je úděsná. V době, kdy to konečně má na koho nakopávat, se bohužel jeho slabina ještě víc zvýrazňuje. Moc práce neměl, ale dobré postavení a následný dobrý zákrok plus kvalitní řešení ošemetných situací mu dnes dává kredit.

Eboue – 6,5: Hodně měkký ve hře dozadu. Je tak navyklý na pozici záložníka, že si několikrát dovolí před vápnem projít kolem dvou hráčů nebo prostě předkopnout míč a běžet, jenže mu to víc nevycházelo než vycházelo a dostával nás pod zbytečný tlak. Neříkám, že se mi nelíbil, byl kreativnější a živější dopředu než Sagna, ale měl by řešit situace kolem vápna a za půlkou trochu odlišně.

Gallas – 8: Excelentní práce dnes, byl prakticky všude, když zaváhal, hned to napravil, vyhrál spoustu hlaviček a celkově si to s Vermaelenem organizovali velice dobře. Škoda hlavičky na začátku zápasu, tohle by hráč minimálně do branky měl být schopný dávat.

Vermaelen – 7,5: Willie byl dnes u víc klíčových situací, proto má Thomas nižší hodnocení, ale i on ukázal dobrou a především konstantní výkonnost.

Clichy – 6,5: Já z něho zas tak odvařenej nebyl, stejně jako ze druhého full backa. Nevyvaroval se nepřesností, ale dohromady si Kuyta pohlídal s přehledem. Jeho práce dopředu byla jako vždy mizerná, centr žádnej, pas žádnej, co naplat, že je rychlej, lítá celý zápas jak raketa, když pokaždé, když se rozběhne, se po 50-ti metrovém sprintu zastaví a nahraje zpátky Arshavinovi. Všeobecně mi přijde, že si s Arshavinem nedokážou vyhovět. Pokud je Gael schopnej to oběhat klidně celej zápas, měl by se občas podívat na návyky A.Co*a, tohle opravdu nikam nevede.

Song – 6,5: Samozřejmě, že jeho přítomnost pozitivně ovlivňuje naši hru dozadu, celkově se ale dnes naše trojka nechala usměrnit defenzivními hráči Poolu. Neustálým tlakem středních záložníků soupeře na míč se často stávalo, že Song vůbec neměl prostor být v nějaké akci, dopředu tedy hodně nevýrazný, dozadu naopak velmi dobrý, měl to hodně usnadněné tragickou hrou Poolu, DM soupeře prostě hru netvoří a když už se Lucas snažil, nedopadlo to.

Fabregas – 6,5: Většina říká, jak byl špatnej, já neříkám, že byl dobrej, ale kdyby tam on nebyl, tak bychom tuplem nevěděli. V osobních soubojích prostě neztratí, nedařily se mu narážečky, soupeř na něj byl dobře připraven a nedával mu tolik prostoru. Za této situace to na sebe musejí vzít jiní a to se především ve druhém poločase celkem dařilo.

Diaby – 7: První poločas mi přišel hodně nevýrazný, ještě nevýraznější než zbytek týmu. Hodně ztrácel, zbytečně žongloval s míčem. Ve druhé půli šel jeho výkon hodně nahoru, makal a neztrácel, pomáhal v obraně, pomáhal při standartkách, pral se, koneckonců dal i rozdílový gól, takže práce odvedena velmi dobře.

Nasri – 6: Neměl moc času něco ukázat, už v 10.minutě byl ošetřován, vydržel na hřišti ještě pár minut, vypadal fit, dostal se k centru, k ničemu jinému nepřispěl a ani přispět nemohl, do jeho odchodu jsme hráli špatně.

Arshavin – 7,5: Dnes mu to sedlo, jeho noha je zlatá, míče mu postupně přestaly uskakovat a s jeho akcelerací a akčním radiusem měli soupeřovi hráči velké problemy. Jako jediný dnes byl schopný vyslat nějakou úspěšnou kolmici, situace řešil velmi dobře, do svého odchodu byl velmi živý a nejspíše do ofenzivy nejvýraznější.

Bendtner – 6,5: Nevděčné téma:) Přijde mi jako hodně špatný vtip o něm prohlašovat, že nemakal. Podle mě Nick dřel, dřel hodně až jsem se obával, aby to byl schopný uběhat a nestřídal příliš brzy. Jeho postavení ve vápně může být ještě daleko lepší, o tom žádná, ale v ostatních aspektech jsem dnes s ním byl spokojený. Jako jediný s Fabregasem presovali, to byla velká změna oproti „presingu“ AA. Šance, ve kterých dnes byl, ale musí proměňovat, především tu první nemůže ve vápně pálit pod víko. Opět říkám – bil se, sám pro sebe si vybojoval druhou šanci, podržel hodně míčů, taky mě hodně překvapuje, že nikdo nevidí jeho velmi dobrou kopací techniku. Přestává být nebezpečný sám sobě a začíná být nepříjemný pro soupeře.

Střídající hráči:

Rosický – 7: Rozehříval se hodně hodně pomalu, do 50.minuty zkazil vše, na co sáhl, někdy by měl zkusit nehrát vše z první, protože to mu opravdu nevychází a dává to do nohy soupeři. Postupně se do toho dostal, říkal si pohybem o míče, kolmice Arshavina vyhledávaly pouze jeho a kdyby neměl levačku na opírání, mohl nás uklidnit klidně dřív, nemusel by se ve vápně otáčet apod. Koneckonců ale i on měl jeden z největších vlivů na průběh zápasu, takže pro mě dobrý výkon.

Sagna, Walcott – Oba velmi krátký pobyt na hřišti, Theova netaktičnost do nebe volající.

Prakticky vydřené a ošklivé vítězství, ale proti členovi Big4 velmi cenné. Měli jsme momenty, kdy jsme ukázali kvalitu, potom naopak přišly momenty, které člověk opravdu vidět nechce. Oceňuju lepší práci dozadu, všichni se zapojovali do obrany a přitom to dopředu celkem šlo. Uvidíme, jak se jednotliví hráči dají dohromady, opět to vypadá všelijak.