Arsenal FC 1 : 0 Stoke City : Hodnocení hráčů

 

Cenné tři body zůstaly doma, jsme jen „o bod“ za United, ale o nádherných 7 před Citizens. Je však otázka, jestli cena, kterou jsme za to zaplatili, nebyla moc drahá. Snad Theův kotník a Cescův sval nebudou dlouho stávkovat….nechci být notorický stěžovatel, ale přístup sudího mi připomínal chování Herodese, který přihlížel (zejména ve druhém poločase) vraždění neviňátek. Vždyť šlapák Delapa na Baca zaváněl opakováním akce „Shawcross“, stejně tak i skluz na Thea byl z říše karetní.

 

   7   takového brankáře potřebujeme, jistého, klidného a když je zapotřebí, chytne zázrak. Dnes perfektní ve vzduchu, myslím, že na míč nedosáhl jen jednou. Při střele Carewa nám zachránil tři body. Byla před ním jistá obrana, což také prospělo, Wojciech toho moc na práci neměl, ale když to přišlo, chytil a zasáhl. A to je podstatné. 

 

   6 solidní výkon, nespravedllivá žlutá. Několik dobrých přihrávek, slušná podpora útoku. Nevyhnul se dvěma chybám, po kterých nám hrozilo, zejména když pustil útočící křídlo k centru, měli jsme více štěstí než rozumu při odvracení hlavičky. Jinak ale levá strana byla jasně jeho a Pennanta občas přiváděl k zoufalství. S útočnými aktivitami to až tak skvělé nebylo, chyběla přesnost zásadních přihrávek. 

 

   7  kvalitní výkon v podání švýcarského obránce, byl jistotou zejména při standardních situacích Stoke, ať házených či kopaných. Stejně se ale nevyhnul několika drobným chybám, ale neměly zásadní vliv na obranou fázi. Vlastně přes něj neprošla žádná zásadní útočná akce. Dobře se Sebem doplňoval. 

 

  7  konečně po dlouhé době podařený zápas Seba. Jako by hodil za hlavu všechnu nejistotu. Vstřelil hezký gól a v defenzivě byl výrazně lepší než v předchozích zápasech a byl rovnoceným partnerem Johanna. Dobře četl hru, několikrá pomohl Bacovi, v osobních soubojích byl velice jistý a úspěšný. 

 

  6,5  Bac odehrál utkání na jaká jsme v jeho provedení už zvyklí. Měl výrazně víc práce než Gael, ale zhostil se obrany kvalitně. Z jeho strany vlastně nešla nebezpečná přihrávka před naši branku. Útok podporoval slušně, ale úspěšnou přihrávku do vápna jsem neregistroval. Hlavně jeho dva bloky v závěrečných nervových testech fanoušků byly hodně důkežité. Střídajícímu Fullerovi nedal šanci. 

 

   6  bylo to upracované, ale solidní, pomoc obraně když bylo zapotřebí byla cítit. Nebylo vážnějších chyb v obraně, přesto několikrát zbytečně ztratil zejména v přechodu do útoku a snaze o delší přihrávku. Hodně se zapojoval do hry na polovině soupeře, ale bylo to v rámci házené, tedy bez přidaného efektu. 

 

   7,5    prvý polčas odohral trochu viac defenzívne, ako sme zvyknutí. To sa po prestávke zmenilo. Zapájal sa do kombinácií, snažil sa tvoriť hru a prechádzať 1 na 1. A darilo sa mu to. Mal ďalšie pekné momenty, keď Andreyovi ťukol pätičkou na strelu. V tejto disciplíne je asi spomedzi všetkých hráčov najaktívnejší. Nedáva ju každý deň, ale keď skúsi, podarí sa. Pekne týmto mätie súperových obrancov. Mal aj jednu dobrú strelu. Do zálohy priniesol kľud a prehľad a môže byť so svojim výkonom spokojný.

 

   Cesc mal veľa nepresných prihrávok, a za to pravdepodobne môže jeho zranenie. Bol striedaný už v 15. minúte. Bol z toho veľmi smutný, určite pomyslel na finále. Ale snáď to nebude nič vážne. Podľa jedného anglického komentátora ide o sval, ale nemalo by to byť vážne.

 

   6,5 po odchode Cesca dostal kapitánsku pásku. Prvý polčas ho ale vidno nebolo, okrem priameho kopu a pár prihrávok ukázal málo. Lepší výkon podal až v polčase druhom. Snažil sa, behal, poslal parádny pas na Andreya. Individuálne kvality a techniku ukázal až v nastavenom čase, keď sa s Andreyom pohrali s obranou Stoke City.

 

   6,5  podľa mňa odohral dobrý zápas. Silný vo vzduchu, pridal niekoľko presných prihrávok. Pripísal si asistenciu pri našom jedinom góle. Pekne spracoval loptu a poslal ju Sebovi presne na hlavu. Tak to má byť! V zápase sa skôr snažil tvoriť šance pre ostatných.

 

   6 pár sekúnd po výkope trafil tyč, po linke Jack-Cesc-Theo. Vypomáhal v obrane, individuálne sa mu ale presadzovať nedarilo. Theovi to nejde proti týmom s podobným štýlom hry. Zranil sa. Na prvý pocit a dojem to žiaľ vyzerá vážne.

 

Střídající hráči

   6,5 Andrey sa mení, hrá viac pre tím a menej na seba. Vytvoril šancu pre Thea do poloprázdnej bránky, inokedy by to riešil sám. Skúšal strieľať, bol živý, bolo ho vidieť. Ako už pred zápasom povedal Arsene Wenger, že budeme chcieť mať loptu čo najviac na nohe, tak sa stalo. Celý tím si prihrával tak dlho ako to len šlo. Andrey bol toho silnou súčasťou.


   Deni každú loptu posielal dozadu, aj keď boli možnosti hrať dopredu. Ale také boli asi inštrukcie Bossa.


   Marouane odohral asi 15 minút, vybojoval priamy kop, následne roh a zahrial sa pár výskokmi.Nechtěl bych být v kůži Bosse a sestavovat jedenáctku na nedělní zápas ve Wembley. Snad se Robin doléčí a Cesc bude schopen alespoň naskočit z lavičky. 

 

 

/Ashburton, Patrick/