Arsenal FC 1-0 West Ham United – Hodnocení hráčů

Povinné vítězství málem nebylo vítězstvím.

Fabianski – 6: Trošku těžké se mu trefit do známky. V první polovině dvě dobrá vyboxování míče při výborně kopnutých standartkách Nobla, dobře rychle do nohy rozhazoval míče. Druhý poločas naprosto bez práce, musel si poradit jen s hlavičkou Da Costy, jinak nudný zápas, ale v těžších momentech naprostá jistota, takže ok.

Sagna – 6,5: V první půli velmi aktivní, nedařily se mu správné centry do vápna, sám se ale do vápna dostal a předložil golovku Cescovi. Ve druhém poločase mu to tolik nešlo dopředu, ale s postupně narůstajícím tlakem se k centrům dostával, vysílal je daleko kvalitnější, bohužel z nich žádné nebezpečí nebylo. Defenzivně na jedničku, neměl moc práce s neviditelným Obinnou.

Squillaci – 6: Celá obrana dnes příliš práce neměla, Piquionne v prvním poločase sice svou hrou tělem dělal problémy, ale ne takové, aby to znamenalo ohrožení. Squillaci si dá se říct odehrál svůj standart bez nějakých chyb, neměl moc práce a ani nic moc neukázal, protože zkrátka neměl jak, především ve druhém poločase.

Koscielny – 7: Další výborný výkon a ode mě znovu pochvala. Už v prvním poločase si musel několikrát poradit s hrotem soupeře a dařilo se mu to, ve vápně mu dobře zabránil při nebezpečné situaci ze strany, při souboji o míč mu ho odebral čistě a rozehrál. Nevyvaroval se pár faulů při soubojích. Ve druhém poločase pokračoval ve výborném výkonu, při ojedinělých náznacích soupeře to byl on, kdo zasahoval, já jsem s ním opět spokojen.

Clichy – 6,5: V první půli prakticky bez práce a možnosti něco ukázat, když už se dostal dopředu, bylo to statické, protože byl statický celý tým. Ve druhém poločase opět prokázal obrovskou výdrž, několikrát se dostal až na hranici vápna, hrál daleko odvážněji. Živější výkon korunoval vynikající akcí, která vedla ke gólu, skvělá akce, ukazující přemýšlivost a ne jen zběsilé nakopávání na buď anebo. Spokojenost.

Song – 7: V první půlce asi nejaktivnější a nejlepší ze záložníků. Předložil dvě velmi dobré kolmice do vápna, hned ze začátku měl dobrý skluz před vápnem, naopak špatný skluz byl za kartu. Před koncem poločasu si skvěle narazil a vystřelil. Ve druhém poločase nebyl tak moc vidět, stále jsme se nemohli dostat do hry a Alex se po vystřídání Denilsona posunul na pozici posledního záložníka, no nakonec to byl on, kdo rozhodl díky dobrému náběhu a pro mě MOTM, i když za dnešek by si to pomalu nikdo nezasloužil.

Denilson – 5: S copánky jakoby se změnila i jeho hra, samozřejmě on má hrát spíš hráče mezi vápny a hrát posledního ze záložníků, ale čekal bych přecijen lepší výkon. Jeho 3 ztráty na půlce hřiště jsou alarmující, nebyl schopen se vypořádat se soupeři, ztratil a nechal soupeře jít do brejku. Zasloužené střídání.

Fabregas – 5,5: Na vystřídání byl ale dlouho i Cesc. Sice měl záblesky jako např. při kolmici na Thea, jinak ale velmi slabý, hodně ztrácel, několik velmi nepovedených zpracování, neproměněná tutovka z první poloviny, gól mohl dát po odraženém míči při velkém tlaku, ale Green zachytal. Konec zápasu už byl spíš boj, moc se dneska Cescovi proti dobře organizovanému soupeři nedařilo.

Nasri – 6: Ze začátku velmi aktivní, svěží, neustále v pohybu, sbíhal do středu, dobré narážečky před vápnem, po 20 minutách prvního poločasu se ale vytratil. Ani po přesunu do středu to nebylo o moc lepší. Vyslal pěknou střelu z přímáku, narazil si s Cescem a vystřelil, bohužel byl dobře tísněn, a tak se zakončovalo těžko. Při kličkách ho soupeř taky k ničemu nepouštěl. Lepší než Cesc.

Arshavin – 5,5: Měl velmi dobrých 15 minut, dostal hodně prostoru a byl nebezpečný, dostal se ke střele. Najednou ale začal kazit, chybovat, nepřihrával přesně, to se s ním táhlo prakticky celý zápas, nájezdy na branku řešil špatně, levačku měl dnes skutečně levou. S jeho parametry je pro něj samozřejmě těžké hrát, bohužel prakticky pokaždé, když se dostal do úniku, to nebylo o nic lepší. Alespoň standartky dnes od něj stály za to. Na můj vkus střídal docela pozdě, pro mě opět zklamání.

Chamakh – 5,5: Kromě jednoho faulu u šestnáctky bych si ho za první poločas vůbec nevšiml. Tam zkrátka není co hodnotit. Ve druhém poločase dostával míčů víc, chodil si pro ně, mohl dát gól po standartce, byla na něm znát frustrace, prakticky celý zápas byl mimo hru.

Střídající hráči

Walcott – 6: Dostal cca 25 minut, mohl se stát opět hrdinou, když vhodně načasoval svůj sprint a trefil tyč. Jinak na malém prostoru se mu prosazovalo těžko, prakticky byl nucen jen vracet míče zpátky do hloubi pole.

Bendtner – mohl se dostat do šance, tu si zabil sám špatným zpracováním. V 93. minutě dle mě zbytečně šel do vápna místo toho, aby podržel míč u rohu.

Zápas, ve kterém se očekávaly tři body, mě zklamal. Začali jsme velmi slušně, v rychlosti, byli jsme přesní, chtělo to jen uklidňující gól, který nepřišel. Postupně se soupeř dobře zformoval, bylo pro nás těžší a těžší se vůbec dostat do šance. Nedařila se nám kombinace, individuality dnes nepodržely. Další vydřené vítězství se ale cení a za body jsem rád.

Ještě jedna věc nakonec. Toto hodnocení bylo pravděpodobně mé poslední. Chtěl bych všem poděkovat za všechny kladné i záporné ohlasy k hodnocením, mějte se dobře a zachovejte HH přízeň.