Arsenal FC 1-0 Wigan Athletic – Hodnocení hráčů

Až nezvykle pozitivní, ale mně se náš výkon vážně líbil…

Almunia – 7,5: Bez chybičky, dneska výrazně podržel při soupeřových tutovkách dobrým vykrytím prostoru. Zákrok proti Melchiotovi byl excelentní.

Sagna – 7: Mohl dát pojišťující gol, stejně jako řada jeho spoluhráčů, pracoval stabilně, klasicky vůbec nezklamal a zároveň se neutrhl k nějakýmu zázraku. Tohle ale není kritika, je skvělé, že tenhle „standard“ umí vždy zopakovat.

Toure – 7: King se vrátil a hned se uvedl velmi dobrým výkonem. Dirigoval obranu, s Djourouem tvoří asi nejlepší dvojici, mohlo by to fungovat. Škoda, že proti Heskeymu nevyhrál zase snad ani hlavu. Ale díky tomu, že se celá obrana výborně doplňovala vyšly Heskeyho hlavičky vždycky docela vniveč.

Djourou – 7: To, co jsme všichni avizovali se začíná stávat realitou. I AW poznal, že Djourou začíná být vyspělý a mimořádně komplexní stoper, tahle stoperská dvojice ještě může zachránit sezonu, protože má opravdu všechno, co by měli stopeři vlastnit. Djourou letos ještě nezklamal, svoje místo v sestavě si momentálně zaslouží, je rychlý, skvěle technicky vybavený, přitom vysoký a schopný vyhrávat hlavy. Samozřejmě, že se ve svým věku určitě v příštích zápasech nějakýmu tomu kiksu, jako je špatně zahraný offside systém atd, nevyhne, ale ukazuje, že dorostl prakticky pro základ.

Clichy – 7: Moc se mu dneska nedařilo chodit dopředu a pomoct ofenzivě, dozadu si odvedl svoje a možná i trochu víc než svoje. Z jeho prostoru dnes šel jeden nebezpečný centr ke konci zápasu, s kterým si poradil Toure, jinak Clichy svoje úkoly zvládal dobře. Dneska se hrálo trochu jiným stylem, možná proto nebyl opticky tak vidět.

Denilson – 7,5: Musím ho pochválit, on snad ani není Brazilec. Dneska dřel, bojoval. Možná, že v té naší záloze je do kombinace nejslabší(tím nechci říct, že je slabý), ale takhle : Jeho hra 1 na 1 je díky slabé rychlosti nulová, s přihrávkama se většinou pořád jen otáčí, umí si narazit. Je to škoda, nemá takovou tu výjimečnost, prozatím. Tohle byl spíš všeobecný přehled, vraťme se k dnešnímu výkonu, ten byl skvělý. Ukázkovým příkladem může být situace, kdy se 6 hráčů vrhlo dopředu, Wigan se ubránil, dostal míč na půlku a mohl jít do rychlého brejku. Většina zůstala chvilku zkoprněle stát, ale Denilson vysprintoval hráče na druhým konci hřiště a brejku zabránil. Dozadu odvedl slušný penzum práce. I když jeho tackling asi nikdy nebude optimální, aspoň se snaží. Dopředu si taky většinou odvede to svoje. Ničím moc nepřekvapí, ale hraje stylově, lepší se a určitě patří do takových těch 15-ti vyvolených, kteří by měli přednostně dostávat příležitosti v základu.

Song – 7: Poprávu teď hraje, protože je jediným DM on. Sice mě jeho sloní krok sere, ale umí se postavit, ukázkově vykrýt prostor, ve kterým by se měl pohybovat, to znamená ani moc vepředu ani zas moc natěsnanej u stoperů. Ví, že DM nestojí jen uprostřed, ale celoplošně vykrývá a to přesně dneska Song dělal. Kvalitní výkon a příslib toho, že DM máme.

Fabregas- 8: Má cenu k němu něco psát? Prvních 10 minut se hledal, kazil, ale to, co předvedl poté se nedá nijak pojmenovat. Dirigent, páska mu výkony zvedla, jeho přihrávky dnes byly přesné, správně časované, adekvátně rychlé. Pokrytí míče geniální, obranná práce vynikající, jak říká AW – kapitán nemusí být hecíř, on musí své kapitánství a vedení týmu předvádět svou hrou, to zatím Cesc předvádí dokonale.

Nasri – 6,5: Po dlouhé době to znovu vypadalo, že se Nasri vrátí do té správné formy. Snažil se sám přecházet přes protihráče. Začínal se stahovat víc do středu hřiště. Bohužel pro něj nadějně vyhlížející zápas skončil po nebezpečně vypadajícím faulu Palaciose.

Adebayor – 7,5: Kvalitní. Zakončil s klidem, dneska ani moc nekazil, naopak se mu dařilo. Přesně sklepával balony, měl i druhou šanci, která skončila na tyči, vyhrával hlavičkové souboje, sice nedostával tolik balonů jako Peršan, ale když už ho dostal, většinou řešil situace správně. K dokonalosti snad chybělo jen potvrzení našeho vítězství, šance na to měl.

Van Persie – 7,5: Dneska neproměňoval. Hrál hodně z hloubky, jako jeden z mála dokázal vzít balon a rozhýbat to rychlým přechodem a ne postupným. Má geniální kličku na malym prostoru, do šance se dneska dostat uměl svým osobitým umem. Dát gol, tak je taky s hodnocením někde jinde, protože by to završilo jeho jinak solidní výkon. Týmu pomáhal někdy až moc na úkor útočným a střeleckým povinnostem. Obzvlášť trestuhodné mi ale přijde jeho zahrání přímáku z hranice šestnáctky, když už, tak by měl aspoň trefit bránu.

Střídající hráči:

Eboue – 5: Musel jsem se těm chybám smát. Já jako nevim. Do 75. minuty to vypadalo na celkem dobrý návrat. Věděl, co má hrát z pozice krajního záložníka a nakonec to začal packat, kde se dalo. Ani mě tak ale neštve jeho výkon, i když nás to málem stálo body, jako spíš reakce lidí. To si říkají fanoušci? Ne, tohle fanoušci vážně nejsou. Nechutný, opravdu nechutný. Ukazuje se, že Goonerů je na stadionu málo procent, zbytek je havěť z celýho světa.

 

Myslím, že důvod k pochvale pro tým tu je. Proto jsem taky takhle sepsal hodnocení. 75 minut to byla z naší strany pěkná podívaná, soupeři jsme moc nedovolili, sami si hezkými akcemi nějaké šance vytvořili, jen to chtělo proměnit. Ta touha dát druhý gol tam byla asi taková, že najednou přišel zvrat a posledních 15 minut jsme se nechali zbytečně přehrát, ale kromě jedné akce si Wigan sám stejně nebyl schopen nic vytvořit. Přesto je to k zamyšlení. Když se nám 5 minut nedařilo, najednou většina týmu znervozněla a přestala úplně hrát svojí hru. Ale jak už jsem říkal, obranná fáze dnes fungovala znamenitě, takže nebuďte roztrpčený, i když by se to stávat nemělo, tak se to stává, i z tohohle se můžeme pro příště poučit. Když se ošklivě vyhraje, všichni nadávaj, když se prohraje po skvělým výkonu, všichni nadávaj. i když výsledek není uspokojivý, jsou to furt body, z toho by se mělo vycházet nejdřív.