Arsenal FC 1-2 Chelsea FC – Hodnocení hráčů

Ač to říkám nerad, moje tipy mi prozatím vycházej na výbornou…

Fabianski – 4,5: Dneska se teda předvedl. Bez jediného zákroku, slušná nejistota. Pravidlo zní, dostat gól na přední tyč je zčásti chyba gólmana, navíc dostat gól od Maloudy, hráče, kterej za celou svou karieru dal svou slaboučkou pravačkou góly snad tři. Druhý gól je jen vyústění jeho disharmonie se Silvestrem, ti dva toho za celý zápas natropili víc, než Almunia s ostatními obránci za celou sezónu dohromady. Tak jak jsem chválil jeho  skvělé čtení hry s Villarealem, dneska nás jeho čtení hry stálo opravdu hodně.

Eboue – 6:
Bohužel hrozně slaboučký v obranné fázi. Absolutně nedůrazný, před prvním gólem jakbysmet. Díky naší trapné přechodové fázi se ani neměl jak dostat dopředu.

Toure – 7:
Je ve formě, snažil se seč mu ruce a nohy stačily, se svým vlastním výkonem může být spokojen, jako lídr obrany bych ale naší obrannou činností byl hrozně rozhořčenej.

Silvestre – 5:
Bez jediné přihrávky do nohy, počínal si extrémně nečistě, hrál rukou ve vápně, poslední kapkou bylo vypuštění souboje s Drogbou, kdy při nákopu Lamparda na Drogbu byl ještě dokonce před ním. Nechat se takhle lehce odstavit a následně jen žárovkově civět, to bylo hodně velké představení.

Gibbs – 7:
Dneska velice kvalitní, škoda, že se o pravou nohu jen opírá, kdyby v ní měl cit tak jako v levé, mohl se v klidu projít klidně i třikrát sám do vápna. Nevadí, jeho výkon opět ukázal dobrý příslib, připsal si asistenci na náš jediný gól, dozadu byl relativně bez problemů, také hlavně díky tomu, že soupeř prakticky nehrává na pravého záložníka a Ivanovič se se vší úctou k němu dopředu vůbec nehrne, takže Kieran měl plno prostoru, se kterým si poradil.

Walcott – 7,5:
Dneska od nás nejlepší na hřišti. Ač ztratil hafo míčů, ač mi z jeho centrů bylo do pláče, dělal si ve většině případů z Cola Dobrý den. Prakticky jen díky němu jsme si ve druhé půli byli schopni vypracovat nějaký náznak šance, Teho dnes odehrál dobrý zápas.

Fabregas – 6,5:
Má to v noze, ale tak, jak jsem před zápasem předpokládal, jeho výkon stoupá a padá s hrou našich křídel. Zatímco si to s Walcottem dal několikrát, na druhé straně neměl absolutně nikoho. Bohužel když kolem něj hráči nerotují a on si nemůže vybírat, jakou nejlepší možnost zvolit, jeho výkon jde také dolů. A když kolem sebe máte Diabyho a Denilsona, z nichž prvně jmenovaný z 60% ztratí míč a druhý se radši drží ještě za Cescem, možnosti se takovému hráči, jakým Cesc je značně ztenčují.

Denilson – 5:
S Diabym mají vyšší známku než Fabianski jen proto, že jejich nepřesnosti ještě může někdo napravit. Denilson měl v první půli hodně míčů, ataky soupeře na jeho nohy ustál naprosto v pohodě, zkrátka v snažil se působit sebevědomě. To se postupem času měnilo na úplně neviditelného hráče, který ani míče už nedostával, vztekal se a zbytek zápasu jen pobíhal kolem středového kruhu, aniž by se k něčemu aspoň zčásti přičinil. Místo odkopu kamkoliv volí konstruktivní rozehrávku, to je v pořádku, ale kdyby to nebylo na šestnáctku a ještě k tomu na Diabyho, to už jsem opravdu musel jen zakroutit hlavou.

Diaby – 5:
Klasické buď anebo od Aboua. Dneska teda ten druhý případ. Procento jeho zkažených přihrávek snad ani komentovat nebudu, to viděl každej. Když už mu ale ani nejde dát pořádnej balon, zabojovat, vyhrát nějaký souboj s kýmkoliv od soupeřovy tvrdé zálohy, tak k čemu tam vlastně je?

Van Persie – 6,5:
Zase měl působit jako taková spojka mezi zálohou a útokem a tak jako ostatní, byl vidět v první půlce, kdy nám pomáhal výrazně, když jsme ještě měli nějakou útočnou sílu, snažil se, ale ani jeho schopnosti nám nebyly k ničemu platné. Patřil k jednim z lepších, i když nedal gol, na žádný nepřihrál a do moc šancí se taky nenamíchl.

Adebayor – 6,5
: Začátek měl brilantní, je prostě vidět, že si věří. Stále by měl pracovat na zakončení, protože z velkého vápna netrefit bránu o 10 metrů, zkrátka jeho střelba nártem je na velmi slabé úrovni. Postupně se ze hřiště vytrácel, ale tak jako omlouvám Nicka, musím omlouvat jeho, protože naše hra prostě neměla hlavu ani patu, míč se až na hrot prakticky nedostal, z toho se těžko dát něco vytěžit.

AW – Sestavu jsem naprosto chápal, program je náročný, počet zdravých hráčů omezený. Takže základní sestava mi absolutně nevadila, ale musím konstatovat, že střídání Bosse se mi jevila jako velký krok vedle, ať by byl výsledek jakýkoliv. Stáhnutí Robina a Adeho? Pokud by bylo prodloužení, dostali bychom se ještě pod větší tlak. Dneska AW bohužel minus. Takhle se FA Cup vyhrát nedá, a jak už jsem konstatoval v AS Blogu, tušil jsem, že se něco takového přihodí, AW má evidentně jiné cíle, což už ukazuje nějakým třetím rokem. Očekával jsem to, stalo se, zamrzí to, prodiskutuje se to a pojede se dál. See ya