Arsenal FC 1:2 Hull City – Hodnocení hráčů

Samotná prohra ani tolik nemrzí jako spíš trapné výkony některých hráčů…

 

Almunia – 6: Při vší úctě k Bubenovi, sám bys měl vědět, že při rozích před golmanem stojí soupeřův hráč, který golmanovi brání ve výbězích proti centrům na čáru značící malé vápno, takže balony směřující dovnitř malého vápna ano, to je jeho chyba, u ostatních bych ho ale zase nevinil a už vůbec ne u toho včerejšího. Jinak prakticky zase neměl co chytat.

Sagna – 6,5: Dostával hodně prostoru směrem dopředu a s centry si navíc věděl rady, právě z jeho centrů jsme měli relativně slušné šance na vstřelení golu.

Toure – 6: Kolečko mi dělá starosti, už dva roky nehraje žádnej zázrak a můžeme jen spekulovat, čím to je, každopádně jestli jsem od příchodu Gallase od něj viděl všehovšudy tři excelentní výkony, tak je to moc. Zkrátka ta souhra nešlape, Kolovy výkony za dob Sola jsou pryč. Do spekulací jestli je to kvůli jeho parťákovi se pouštět nechci, ale ta spousta inkasovaných golů o něčem svědčí.

Gallas – 4,5: Panebože. Já si minulý hodnocení stěžuju na jeho totálně laxní bránění a on to udělá za tejden znova. Celou dobu si Cousina pečlivě hlídá a zrovna když je standartka zahraná, tak na sekundu začne kontrolovat něco jinýho a v tu chvíli získal Cousin rozhodující náskok. Gallas by se měl konečně starat o své vlastní výkony, on už si tým sám nějak poradí. Oba naši stopeři nejsou schopni vyhrát hlavičkový souboj, Gallas v tomhle směru včera zase exceloval. Kdyby nebyl kapitán, tak už teď nekope. 3 ze 4 golů, které jsme inkasovali, byly po Gallasových laxnostech ve vápně, tohle mi prostě nepřijde normální. Ještě se příští sezonu budeme modlit, aby se vrátil Phill. Teda aspoň já ano, protože v tohohle hráče jsem asi už důvěru ztratil. Blogger z Arseblogu(hodně ceněný blog) ho nazval prachsprostým „cuntem“ a já se mu nedívím, ale přecejen nepíšu blog ale hodnocení, takže zas tak ostrej nebudu. Každopádně nemůžu nesouhlasit.

Clichy – 6: Ze začátku klasicky energický, postupem času ne tak výrazný, a hlavně ty centry, pořád a pořád bída.

Walcott – 6,5: Předvedl dvě akce, první půli měl velmi dobrou,druhou byl většinou mimo. Přesto byl asi nejlepší záložník večera. Bohužel mu chybí jedna věc a to je jakýsi seběhnutí krajního záložníka do středu hřiště, tak jak jsme to hráli za dob Le Boba a Freddieho. A samozřejmě mu jen těžko můžu odpustit jeho bránění, protože tam je mimo úplně. Jeho vypustění situace, kdy dal Geovanni gola bylo naprosto ukázkové. Ono se totiž nestačí jen vrátit za míč, ale taky se aspoň nějak proti tomu hráči postavit, Walcott od něj stál 5 metrů. V Blackburnu jsme kvůli jeho bránění museli Eboueho poslat doleva, protože Clichy sám tandemu Emerton, Simpson nestačil.

Fabregas – 5: Tolik zkažených a pomalých přihrávek jsem od něj snad ještě neviděl. Když už poslal kolmici tak s tím hráči před ním dělali šaškárny. Zkrátka totálně nevydařený zápas od našeho boha.

Denilson – 5: Prosim ne, já už ho ve středu zálohy nechci vidět. Většina jeho přihrávek jde dozadu, to by na hráče hrajícího DM nebylo zas tak špatný, jenže on DM nehraje. Dopředu nic, dozadu už vůbec nic, další z hráčů, co AW naznačuje : „Já prostě nemůžu hrát každý týden základ, protože na to ještě nemám.“

Eboue – 5,5: Kdyby proměnil v první půli tu jasnou tutovku, byl by možná za hvězdu, možná bychom vyhráli zápas, možná…Svezl se s celým týmem, přesto jeho hra mývá poslední dobou smysl. A jedna věc, jako jedinej z našich momentálních krajů pochopil, že krajní záložník může klidně vstoupit do vápna a nabízet se Cescovi na přihrávku, bohužel se nechová jako zakončovatel, ale jako debil, co to musí tahat do kuchyně. A to se nám zrovna včera vymstilo.

Van Persie – 5: A furt se hledá. Kde jsou jeho zabijácké instinkty z předchozích let? Jeho střely lítaj vysoko nad, často zakončuje zbytečně ze skluzu. S šancemi a dobrými pasy ze zálohy nakládal prachbídně a pro mě nepochopitelně. Zas na druhou stranu se aspoň do šance dokáže dostat. Dřív udělal kličku a vystřelil, teď udělá kličku a rozehraje do strany. Něco naznačuje, že se do toho dostane, ale na základ tyhle výkony nejsou.

Adebayor – 4,5: Když jsem se po zápase s Realem vyjádřil, že si stejně nezíská můj respekt, dokud nebude hrát na 100% každý zápas a ne jen jeden, aby se zpátky zalíbil fandům, dostal jsem spoustu palců dolů. Jenže to, co jsem říkal, momentálně ukazuje v celé své kráse. Tohle bude jen jeden z řady klasicky odfláklých zápasů z jeho strany. Na své výkony z minulýho roku nenavázal a v rozích hřiště na ně ani nenaváže. Co mě nadzvedlo ještě víc byl fakt, že snad nevyhrál ani jeden hlavičkovej souboj, a to proti sobě žádný dvoumetrový pořízky neměl. Když se k tomu přidá totálně odchozenej zápas, nic jinýho mu dát prostě nemůžu. Jen by si měl chlapec uvědomit, že Nick zahrál 3 ze 4 zápasů relativně dobře, taky se může stát(i když to asi bude nepravděpodobný, poněvadž AW je AW), že na konci sezony bude na posledních 20 minut chodit Ade s Persiem, a ne Nick s Velou.

Střídající hráče klasicky nehodnotím, ani jeden nezazářil a nezklamal, při našem rozháraným stylu posledních 20 minut to snad ani jinak nešlo.

Muž zápasu? Vůbec nemám chuť někoho určovat, jsem z nás znechucenej ještě dnes.

Jak to nazvat? Nekoncentrovanost? Podcenění? Výkon jednotlivců slabý, týmový výkon ještě horší, právě tohohle zápasu s bojovným týmem z Championships jsem se obával, jak nám soupeř rozestaví blok hráčů na vápně, máme obrovský problémy. Šancí moc nebylo. Navíc jsme měli smůlu v předfinální fázi. Byl to den blbec. Zas nic tak strašnýho se nestalo, ManU na tom minulý rok byly ještě hůř než my letos a stejně vyhrály. Spíš ale půjde o to, abychom udělali serii vítězných zápasů a samozřejmě klasické období přes zimu může taky hodně napovědět.