Arsenal FC 2-0 Sunderland AFC – Hodnocení hráčů

Hlavní jsou 3 body

Almunia – 7,5: Podržel. Podle očekávání na něj moc střel nešlo, ale okna v obraně byla a Manuel musel několikrát na zem. Byl jistý, nechyboval, solidní výkon.

Eboue – 8: Celkem jasnej MOTM. Byl neustále v pohybu. Každý mu neustále vyčítá, že umí jen kličku doprava, přitom je to to nejnebezpečnější, co naši hráči individuálně za posledních pár zápasů vymysleli. Ofenzivu podporoval mocně, tohle je prototyp novodobého pravého obránce, hrát plošně, nejen u lajny. Jako fotbalista není nejlepší, získal ale takové návyky, které charakterizují skvělé křídlo, narozdíl od ostatních.

Vermaelen – 6,5: Decentní výkon od Thomase, nic moc práce, spolupráce s druhým stoperem určitě nebyla ideální, ale hráli spolu poprvé. Thomas byl na nezvyklém místě, individuálně celkem solidní, stopeři měli potíže spíše systémové. Mohlo nás mrzet jeho škobrtnutí před šestnáctkou a faul na Benta.

Silvestre – 5,5: Hrál po dlouhé době a bylo to znát. Prakticky v žádné činnost nebyl stoprocentní, mezery mezi ním a Thomasem byly, byly celkem velké, o čemž svědčí dva úniky hrotů soupeře.

Clichy – 6,5: Jeho podpora útoku opět téměř nulová. Málokdy se odtrhne od lajny. Klasicky lítal, nepřesností se celkem vyvaroval, dozadu to měl usnadněné, opět musím konstatovat, pokud má fyzický fond na to, aby to odběhal celý zápas, obzvlášt v takových zápasech by měla být jeho hra daleko účinnější.

Song – 7: Svou úlohu plnil velmi dobře, odebíral, vhodné postavení, často zaskakoval v prostoru Eboueho. Když musel, zakročil. Míče hodně lítaly vzduchem, i proto neměl tolik práce.

Ramsey – 6: Dnes ne, dle mě dopředu vůbec nefungoval střed zálohy. Aaron si několikrát počínal zkušeně, vzal míč přes hráče a letěl dopředu, častěji ale nenacházel timing na přihrávku, byl nepřesný. Oceňuju jeho snahu o střelbu, nikoliv však jeho přesnost, aspoň jednu ze tří střel prostě do brány kreativní záložník trefit musí. O tom, jak poslal do nájezdu soupeřovic hráče se snad ani nerozepíšu. Dneska se mi Aaron nelíbil, snažil se, ale spadl do výkonu týmu.

Fabregas – 6: Bohužel ani on výkon nepodal. Dneska to táhli jiní. Bál se vystřelit, kazil přihrávky i na 3 metry, tlačil se do vápna, tenhle návyk má zmáknutý dobře, ale momentálně mu pohoda chybí. Oceňuju jeho práci dozadu, párkrát před vápnem dobře odebral míč.

Walcott – 6: Prokázal určité zlepšení, zpřesnění, ale strašně moc střídal solidní momenty se špatnými. Jednou vezme míč, přímočaře jde a dobře vystřelí, potom ztrácí jednoduché míče, dává špatné nahrávky, jeho centry jsou příšerný. Pro něj asi jeden z nejlepších výkonů sezony a přesto špatnej.

Nasri – 7,5: Dnes pochvala pro Samira, byl u řady akcí, vymýšlel, neztrácel, dá se říct, že ofenzivu dnes řídil on i z pozice krajního hráče. Dnes mu jeho sbíhání vycházelo, byl přesný, čišelo z něho sebevědomí, vycházela mu hra jeden na jednoho, vázal na sebe hráče a ostatní díky tomu dostávali víc prostoru. Ani jedna noha mu nepřekáží, další plus za pokus střílet oběma.  

Bendtner – 6: Do kombinace se celkem zapojoval a vesměs úspěšně. To, že hraje týmově a snaží se týmu pomáhat, to je o něm známo, ale dnes mu něco chybělo. Měl hodně šancí se ukázat, ale ve vápně si nepočínal zabijácky, důrazně, to on bohužel prostě nezvládá. Nevadí mi, že se pohybuje po šířce, i když by měl být spíš ve vápně a čekat na centry, to vyplývá kolikrát ze hry, ale dnes mi přišel laxní, některé situace by měl začít řešit jako útočník a ne jako obyčejný hráč mezi deseti ostatními.

Střídající hráči:

Rosický, Sagna, Denilson – Rosický měl 20 minut, k ničemu kromě přihrávky do své druhé nohy se nedostal, stejně jako ostatní dva střídající hráči.

Zápas jako takový to nebyl úplně nejlepší, snažili jsme se, dostávali jsme se do zakončení, hlavně at se nám nevrátí starý známý komplex – 20 střel na jeden gól. Zápas měl dvě hvězdy, Emana a Samira, oba hráli výborně, byli hodně na míči. Stále je hodně co zlepšovat, především forma některých klíčových hráčů.