Arsenal FC 2-1 Everton FC : Hodnocení hráčů

 

Říká se, že 100x nic by umořilo vola, ale Arsenal se nedal a tak ho 100 špatných rozhodnutí rozhodcovské trojice nedeprimovalo a po bojovném výkonu a díky Arshavinovi a Laurentovi porazil nebezpečný Everton. Stíhací jízda navzdory snaze pana Lee Maysona, který by měl navštívit optika nebo jít na přezkoušení, pokračuje…

 

   6 gól-negól na jeho triko rozhodně nepadá, proti střele Sahy neměl nárok. Moc šancí na vyniknutí opět neměl, snad jen jedna střela v konci první půle hrozila. Jinak ale nic výrazného nepokazil a nic výrazného nepředvedl. Jenom ta hra nohama jistě bude nejen dnes naše obránce budit ze spánku.

 

   7 výborný v osobních soubojích, statistika tackles  7/1 hovoří za vše. Víc odvahy a třetí gól mohl být jeho, po výborném (a ne prvním) průniku, rozhodně by si ho za dnešní výkon zasloužil. Jen ty delší přihrávky mu dnes nesedly, co poslal nad deset metrů, to bylo pro soupeře. Ale bojovník k pohledání.

 

   7,5   Laurent měl dnes nabito od samého počátku, již v úvodu po centru Robina mohl skórovat, ale vynahradil si to vítězným gólem po rohu Robina ve druhé půlce. Za inkasovanou branku nelze vinit nikoho ani Laurenta, byl to jasný ofsajd. Dnes mi připomněl jeho výkon zápasy ze začátku sezóny, až jsem se někdy divil, jak ty zákroky vlastně dělá, když přerušoval přihrávky soupeře. Dobrá práce. Pro nás s ashburtonem jasný MotM.

 

   6  Johan dnes neměl špatný den, v přihrávkách se nedalo co vytknout, jen těch několik zaváhání nás mohlo připravit o vítězství, jako třeba nepokrytý centr skrz vápno. Stopeři dnes byli dost aktivní dopředu, i Johan měl šanci, ale nedal.  Nižší známka za kiks s Fellainim ke konci první půle, to být Rooney, tak jsme lovili míč ze sítě. Prostě, už jsem ho viděl odehrát lepší zápasy. Druhá půle byla lepší, ale to u celého týmu.

 

   6,5 co ten dnes odběhal, bylo až k nevíře, a schytal ran tak na dva zápasy. Hodně a přesně se zapojoval do hry, u vápna soupeře byl vidět po celý zápas. Everton to dnes tahal více přes jeho stranu, ale Bac se bránění zhostil na jedničku.  Je těžké popsat jeho hru a neopakovat se zápas od zápasu. Prostě Bac hrál svůj standard, jako kdyby snad ani neměl před pár dny otřes mozku.

 

   6  snad není jeho zranění vážné. Jeho výkon dnes byl poplatný hře Arsenalu prvního poločasu, kdy celý tým byl nervózní. Alex dnes nepracoval tak dobře, jak jsme zvyklí, s Fellainim ztrácel střed hřiště. Přesto byl uklidňujícím prvkem v naší rozhárané hře.

 

   6,5  hneď v úvode stratil pár lôpt a trochu znervóznel, čo sa prejavilo aj na jeho zbytočnom faule za ktorý dostal žltú kartu. Odohral dobrý zápas, vytvoril niekoľko dobrých šancí a snažil sa zapájať do hry. Nebál sa súbojov a v každom chcel byť prvý, každý chcel vyhrať. Ohromila ma situácia keď sa nebojácne vrhol do súboja hneď s troma protihráčmi.

 

   6,5   mal veľa šancí na gól, ale ako bolo aj v posledných zápasoch zvykom, ostali nevyužité. Boli to dobré šance , ktoré by Cesc z minulej sezóny určite premenil. Odohral svoj podpriemer, ale aj tak vyznel celkom slušne. O prihrávkach ani netreba veľa hovoriť, tie boli presné. Aj keď tých finálnych bolo z jeho strany minimum.

 

   5 neviditeľný muž prvého polčasu. Povedal by som že nadviazal na nedeľný výkon, pretože to bolo zase také nemastné-neslané. Neviem čím to je. Možno nedostával dostatočné množstvo lôpt, možno mu už chýbal dych a nestačil, lebo hrať v priebehu 3 dní 2 zápasy je celkom dosť. Každopádne sa o to mohol viac pobiť. Keď som v minulých zápasoch chválil jeho bojovnosť, v tomto zápase mu chýbala.

 

   6,5 aj Robin mal dobré šance na gól, hlavne strela z priameho kopu bola pre Howarda nepríjemná. Štandardky má asi najkvalitnejšie z celého teamu, je len otázkou času kedy znova vymetie pavučinu. Nemalou mierou prispel k výhre. Bol to práve on, kto centroval z rohu na Laurentovu hlavu.

 

   6 mal to ťažké. Cez dobre brániaci Everton sa mu nedarilo individuálne sa presadzovať. Nevyužíval ani svoju rýchlosť, pretože mal takmer vždy pred sebou nejakého obrancu. A keď už bola šanca že s loptou zašprintuje, bol stiahnutý k zemi. Theovi sa otvoril priestor len zriedka a to hlavne vtedy, keď museli karamelky ku koncu zápasu zariskovať. Musím vyzdvihnúť celkovú snahu a prácu pre team.

 

 

Střídající hráči

 

   6  trochu se rozkoukával, přidal i nějakou nepřesnost, ale nakonec se rozehrál. Úspěšný v osobních soubojích, nepřesný ve střelbě. Slušný v defenzivě, dvakrát odvracel ve vápně, ale lepší v ofenzivě, prostě to bránění není jeho koníček. Jak postupně získával jistotu, začal získával i respekt soupeře. Díky němu jsme ubránili závěr. V základních statistických údajích předčil i Songa, ale stále to není ono, chápu, nehrál hodně dlouho.

 

   6,5 vymenil Tomáša a myslím že urobil rozdiel. Hra s jeho príchodom ožila, začali sme hrať viac priamočiarejšie. Nepotreboval ani desať minút a strelil gól, hneď z prvej šance akú mal. Andrey veľkou mierou ovplyvnil výsledok ale neskôr sa z hry vytratil.

 

   Nicklas zaradil sa ku skupinke neviditeľných

 

 

Konec dobrý, všechno dobré. Snad se nikdo vážně nezranil a Johanovo rameno vydrží do návratu Thomase. Nejsem mstivý, ale ten faul Fellainiho na Thea po odehrání míče by měl být podle mého potrestán federací dodatečně, to se ke „karamelkám“ nehodí.

 

 

/ashburton, Patrick/