Arsenal FC 2-1 Manchester United – Hodnocení hráčů

Big team, big match, big victory…

Almunia – 7: Měl by víc nebýt tý šílený hrubky. V tý se pitvat nehodlám, ale stávat by se to nemělo. Jinak taková dobrá klasika. Při přízemních balonech podržel. Střely, který na něj šly, jsou rozhodně chytatelný a s nimi si taky poradil.

Sagna – 7: Může člověk říct něco jinýho než : kvalitní práce dozadu i dopředu? Tenhle chlap má výkyvy málokdy, jeden z nejlepších pravých beků vůbec.

Gallas – 7,5: Konečně ukazuje, jak má hrát kapitán! Dozadu bezchybný, tolik sesbíraných míčů jsem u něj ještě neviděl. Berbatova střežil rázně, předskakoval ho, tady je klíč k úspěchu. Neustále se dohadoval s Webbem, aby nám dal trochu respektu.

Silvestre – 7: Ač silně neohrabanej, střed obrany dneska pracoval dobře i díky němu. Dokázal vyhrát proti Berbatovovi pár důležitých vzdušných soubojů, nebál se i rozběhnout a kvalitně nacentrovat. Taky prakticky bez chybičky.

Clichy – 7,5: Levá strana, to byla dneska strašně silná stránka naší hry. Gael si jako vždy dělal z Ronalda dobrej den, je zajímavý, jak se hodně našich hráčů dokáže natolik zkoncentrovat, že najednou jsou u klíčových hráčů soupeře vždy včas, ještě k tomu je dokonce napadají a odzbrojují. To od Gaela taky nevídáme pořád. Ronaldo na Gaela za těch pár vzájemných zápasů nezahrál nikdy nic. I když tam občas nějaká mezera byla, výkon od Gaela hlavně dozadu moc pozitivní.

Walcott – 6: V ne zrovna přívětivým počasí bylo vidět, že jeho největší přednost ztrácí účinnost, přesto byl relativně platnej. Evra si ho musel neustále hlídat a nedostával se tolik dopředu, ale Theo, ta obranná práce, to je vážně děs. Tak jako ses naučil si vepředu sbíhat doprostřed, to samý můžeš udělat s hráčem, kterej jde zrovna proti tobě a ne že zůstaneš na kraji a Evru, sbíhajícího si do vápna necháš volně běžet dál. Ale ok, hlavně že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Fabregas – 7: I když to poslední zápasy neni takovej Cesc, jak bychom si představovali, stále dává týmu řád a tvář.Před druhým golem od něj fantastická práce tělem. On je jedinej, kdo umí dát kolmici, jenže v tomhle systému to není moc platný, když Nick rozhodně není typem hráče, kterej by hrával na hraně offsidu. Tím se Cescovy dovednosti trošku eliminují. Na druhou stranu, co on vybojuje směrem dozadu, to je až neuvěřitelné. Dneska ani neměl tolik míčů, jak by si asi představoval, přesto jeho touha a jeho vítězná mentalita je pro nás k nezaplacení.

Denilson – 7,5: Nemůžu jinak. Hned vysvětlím proč. Ač třeba byl možná pro vás klasicky nevýrazný, mně se jeho práce dneska strašně zamlouvala. Ze středu zálohy byl nejenergičtější a co je překvapivé, dneska měl o 20 úspěšných pasů víc než Fabre! Samozřejmě, že vaše argumentace bude: Ale vždyť on dává míče jen do strany, ale jde o to, že měl vůbec víc balonů než všichni ostatní. Jeho dnešní výkon, kdy nemusel vyloženě jen bránit, byl asi jedním z nejlepších v ročníku. Nekazil, bojoval, pohyboval se tam kde má. Zkrátka jsem mu tu lepší známku dát musel.

Diaby – 7: Abou je prostě Abou. Silný v osobních soubojích, silný v kombinaci. Dozadu stylový, dopředu nebezpečný. A to, že se mu občas nepovede narážečka pro mě není argument. Dneska zkrátka i přes negativa jen chválím, záloha hrála takticky skvěle, od toho se odvíjí vše ostatní.

Nasri – 9: Asi si šetřil výkon na ManYoos, jinak si nedokážu vysvětlit tu změnu oproti minulým zápasům. Najednou se nebojí obejít hráče, nebojí se prodrat, nebojí se nacentrovat, s jeho technickými dovednostmi by to byl hřích, aby nebyl využíván a byl ztracen jako při minulých zápasech.

Bendtner – 7: To samé jako u Aboua. Pro mě není argumentem, že díky narážečkám ztrácel míče. Jeho přínos do hry byl nezpochybnitelný. Naopak v osobních soubojích neztratí balon snad nikdy, i když ke konci trochu hamounil, po celý zápas byl hlavně týmovým hráčem, a to je to, co nám včera vyhrálo zápas. Týmoví hráči. Nickův výběr místa v šestnáctce je výjimečný, až se s věkem zklidní i jeho zakončení, bude to velkej hráč, zatím je jen mimořádně talentovaný.

Střídající hráči :

Fabianski : Ačkoliv není jednička, ačkoliv není bůhvíjak vyhranej, sebevědomí z něho čiší. Při centrovaných balonech mimo malý pokutový území nečeká a pro ten míč si prostě jde. Uvidíme, jak dlouho bude Hliník chybět. A i když je Hliník jasná jednička, Fabianskiho nasazení se nebojím.

V komentech jsem četl příspěvek nějakýho morona o tom, proč tam staví Toureho a ještě k tomu na pravou zálohu. A kdo jedinej byl schopnej vzít balon, postavit se s ním do rohu a aspoň chvíli tam s ním míchat a šetřit čas? Málem se naším mladíkům tahle netaktičnost zase vymstila.

Dohromady si ale musíme přiznat, že jsme měli šílenou kopici štěstí. I když Účka hrála asi tak prvních 15 minut a posledních 10, těch opravdu vyložených šancí měli požehnaně. Navíc naše pasivita v posledních 15-ti minutách byla do nebe volající…Nadcházející zápas s Villou musíme urvat za každou cenu. Na Emirates jsme s nimi zatím uhráli jen dvě remízy. I přes marodku si s tím ale poradit musíme. Hráči budou mít týden na regeneraci, budou povzbuzeni, pokud opět podají týmový výkon, který proti kvalitnímu soupeři rozhodně bude potřeba, vyhrajeme…