Arsenal FC 2-2 Everton FC – Hodnocení hráčů

„Suverénní“ výkon AFC vedl k remíze

  Almunia – 4: Pro mě nejhorší hráč zápasu. Já ho nemůžu ohodnotit jinak než slovem tragédie. Týmu víc škodil než pomáhal. Všechny výkopy byly nekomentovatelné. Až po 35-ti minutách pochopil, že nákopy na Arshavina nemají příliš cenu, jeho výkopy při hře byly víc nebezpečné pro spoluhráče než protihráče, jeho výběh možná způsobil zranění našeho momentálně jediného levého beka, který tu situaci navíc měl dá se říct pod kontrolou. Strašná slabota, strašné zklamání, opakování kolísavých výkonů, které ho provázejí po celou sezonu.

  Sagna – 6: Nejlepší z obranné čtyřky, což ale není tak těžké, vzhledem k tomu, jak se naši hráči dnes prezentovali. Snažil se snažil, pomáhal, kde se dalo, bohužel jeho centry nejsou pro naše hráče nějakým ternem, Bac nemá v té noze takovou přesnost, aby našel přesně toho, koho by rád. Dozadu to nestojí za řeč, byl nejméně zaneprázdněný.

  Gallas – 5,5: Snažil se vehementně podporovat, ale jeho náběhy velmi často nebyly vůbec vyslyšeny. Dozadu chyboval, byl nejistý, nechal projít Cahilla, prohrál hlavu před gólem s Osmanem. Stejně nepovedený zápas jako od všech.

  Vermaelen – 5,5: Moc k němu nemám co říct, nejspíš jeho individuálně nejhorší zápas za klub. Do jisté doby si vedl dobře, sebevědomě, jak jsme začali hrát vabank, ani on se nevyvaroval chyb.  

  Traore –5: Dnes velmi velmi špatný. Jeho strana hořela, několikrát školácky nevystál soupeře a snažil se ho dohrát, soupeř ho následně pohodově obešel. Střídal kvalitní momenty s velmi špatnými. Dopředu se dlouho zdráhal chodit, což s jeho velmi dobrými centry a akcelerací vůbec nechápu. Jsem z něho zklamanej, když začal trochu pracovat, přišli nějaké náznaky šancí.

 Denilson – 6: Byl měkkej, ale nikdo od něj nemůže čekat, že s jeho výškou a váhou bude podobný Songovi. Tento nedostatek ale musí nahradit něčím ze sebe, což dozadu příliš nesplnil. Abych to rozvedl…ve hře se mi líbil, bojoval, v soubojích se aspoň(na rozdíl od jiných) snažil, nevyhrál sice všechny, nevyhrál asi ani většinu, ale snažil. Měl dva hezké střelecké momenty, jedna skončila brankou, druhá k tomu měla hodně blízko. Strašně ho ale limituje jeho výška, odražené míče budeme sbírat těžko. Co mě ale dostalo, byl moment před Deniho zraněním. i kdybych si něco zlomil, tak nemůžu spoluhráčům a kamarádům takhle dos*at veškerou snahu o vyrovnání, to se na mě nezlobte, ale tohle jsem snad ještě nikdy neviděl…

 Ramsey – 5: Naprosto zbytečně si komplikoval proti tvrdým chlapíkům soupeře život. Když ve 30. minutě ztratím počtvrté míč, aniž by mi ref zapískal faul, mělo by mi dojít, že musím hru zjednodušit a zrychlit. Po poločase se přesunul více doprava, ale nějaká drastická změna se nekonala.

  Diaby – 6: Ani on dnes ze sebe nedal to, co by mohl. Fellaini je těžký oříšek, Diaby se přesunul více doleva, aby měl více volnosti, měl tam několik možností, jak nějak výrazněji ovlivnit vývoj utkání, ale byl stejně zabržděný jako celý tým. O nic výrazného se nepokusil, ač nechyboval, s tímhle výkonem nemůžu být spokojen.

 Nasri – 5,5: Na straně byl velmi dobře pokrytý, i když se dostal ze strany do středu, blok Evertonu byl velmi dobře postavený, koncentrovaný, a tak ani Nasri neměl moc možností se více prosadit. Když se přesunul do středu, nic výrazného nezpůsobil.

  Eduardo – 5,5: Snažil se rozhodnout, nebál se jít do hráčů, nikdy z něho nebude mistr v přesnosti a rychlosti přihrávek, ale jeho výkon mě dnes potěšil víc, než výkony ostatních. Dnes to bylo o boji, Dudu bojoval a nebál se hrát. Ne, že by nějak výrazně ovlivnil vývoj, ale dral se do koncovky, bojoval.

Arshavin – 5: Strašně dlouho byl bez míče, absolutně neviditelný. Známku mu trochu zvedá posledních 15 minut, kdy i on dostal víc prostoru. On je muž momentu, mohl rozhodnout po individuální akci. Ale těch 75 minut, kdy se hrálo bez něj vymazat nemůže.

Střídající hráči:

  Rosický – Když přišel, přišla i bojovnost, dohrával souboje, byly na něj fauly, určitě výkon týmu alespoň trochu zvedl. Ale ta ztráta před druhým gólem soupeře? To je zkrátka nemyslitelné. Pokud tým hraje takto vabank, tohle se zkrátka nesmí stát a už vůbec ne takovému zkušenému hráči, jakým Rosický je.

Takticky skvěle zvládnutý zápas od Evertonu, skvělá bojovnost, koncentrace každého hráče na každý míč. Nám strašně moc chyběla myšlenka nebo aspoň pokus o individuální průnik některého z hráčů. Všechno to bylo statické, bez bojovnosti, kromě Rosického jsem na zemi viděl málokoho, bojovnost a dohrávání soubojů velmi špatné. Po dnešku počítám, že budeme lepit sestavu ještě víc než kdy jindy.