West Ham 2-2 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Hodnocení hráčů Gunners v dnešním zápase v Upton Parku.

Mannone – 6: Dnes znovu neměl moc práce. První gól by se dal považovat za jeho chybu, ale míč byl velmi dobře kopnut a trajektorie letu nebyla úplně obvyklá. Líbí se mi, jak neohroženě vybíhá na centry. Každopádně, proti Liverpoolu bych ho nechal odpočívat a postavil bych Almuniu.

Sagna – 7,5: Dnes ten lepší z obou beků. Dozadu svůj standard, ofenzívu podporoval solidním způsobem a co je podstatné, centry mu taky vycházely.

Gallas – 6,5
: Neudělal žádnou větší chybu, ale měl dost prohraných hlavičkových soubojů. Ovšem co čekat proti perfektnímu Coleovi. Dal gól, není na škodu mít takhle produktivní stopery.

Vermaelen – 6,5: Tady platí to samé, co u Gallase. Thomas má přehled, dobrou poziční hru a skvělou rozehrávku. Jenže co naplat, Cole dneska sesbíral co se dalo.

Clichy – 6: Gael lítá nahoru dolu, ale je znát, že před ním hraje hráč s bídnou defenzivní prací. Občas se prostě nestíhá vracet. Rozehrávka po zemi nebyla špatná, ale ty centry, to je tragédie.

Fabregas – 6,5: Má talent od boha, ale ne vždy ho dokáže zužitkovat. Několikrát mu utekl míč, defenzívě příliš nepomohl. Pár přihrávek rozdal, škoda, že mu nevyšel ten projektyl z dálky.

Song – 6: Soupeř nás ve středu přehrál. Alex dnes neodehrál slavný zápas, neodebíral míče se svojí pověstnou lehkostí, někdy zbytečně fauloval, zařídil tu penaltu-nepenaltu. Ale imponuje mi, jak se zlepšil technicky. Kolikrát se dokázal vymanit z obklíčení tří hráčů a přesně rozehrát.

Diaby – 5,5: Má parametry na to, být silný v defenzívě, ale paradoxně tomu tak vůbec není, o hře ve vzduchu ani nemluvím. Dnes byl prakticky neviditelný, nedostal se ke střele, přijde mi, že do našeho systému příliš nezapadá.

Eboue – 7:  Nikdy to nebude lídr týmu, ale dokáže být velmi prospěšný. Nekazil přihrávky, technicky je na dobré úrovni a těch faulů, co pro nás vydřel… škoda, že náš nový exekutor Vermaelen s nimi nedokázal lépe naložit.

Aršavin – 6: V poslední době mu chybí chuť do hry. Dnes jedno z mála jeho pozitiv byly ostré střely z dálky.

van Persie – 6,5: Moc se do hry nedostal, stopeři ho měli dobře pokrytého. Měl dvě tutovky, jednu proměnil, při druhé se zaskvěl Green, pro mě England No. 1.

Bendtner, Eduardo – nehodnoceni

Zbytek neděle pro všechny Gooners nebude dvakrát růžový. Těžko hodnotit jednotlivce, když jsme se prezentovali špatným celkovým výkonem. Je ve hvězdách, proč jsme se po slušně rozjeté první půli nechali přehrát, nezačali hrát svojí hru a zápas tak odflákli. Ale berme to optimisticky, dva ze tří týmu, kteří se nacházely před námi, prohrály a my se těšme, čím nás překvapí young guns proti Poolu.