Arsenal FC 2:0 Cardiff City – Hodnocení hráčů

Dnešek byl ve znamení střelecké impotence. Kontrolovali jsme hru, ale až do konce to nebylo nic platné. Naštěstí se to ke konci otočilo, ale celý tým by se měl nad dneškem pořádně zamyslet. Takhle nás stresovat až do konce, to není úplně fajn.

 Szczesny – 6  Abych pravdu řekl, nevybavuju si u něj nic, co bych mohl vypíchnout. Neměl skoro nic na práci, ale aspoň neustřelil hlavu Rémymu, jako minule, nebo Higuaínovi proti Neapoli.

 Sagna  6.5  Dozadu jistý. Logicky necentroval tolik, jako vždy, vzhledem k tomu, kdo nastoupil na hrotu. Připsal si velkou zásluhu na prvním gólu.

 Mertesacker – 6  Měl 2 obří šance hlavou, hlavně tu druhou určitě měl proměnit. Dostal jesle od Campbella, ale jinak spolehlivý výkon, stejně jako kolega. Je hezké vidět, jak prožívá góly.

 Koscielny – 6  Ze začátku nebezpečně ztratil, což se mu po zranění stává skoro každý zápas, ale jeho defenzivní schopnosti nebyly prověřeny.

 Monreal – 6 Slušně se zapojoval do kombinace, dozadu neměl práci. Měl šanci ze začátku zápasu, ale jeho centr měl být přesnější.

 Flamini – 5.5  Dnes se mi Flamster moc nezdál. Často ztrácel a tím, že soupeř nekladl moc velký odpor, byl „nucen“ více podporovat ofenzívu, což není úplně jeho parketa. Podle mě dnes měl nasotupit pouze jeden z dvojice Arteta/Flamini.

 Arteta – 5.5 Jak jsem již zmínil výše, proti soupeři jako Cardiff nemá smysl, aby hrál on i Flamster. Dnes neměl žádné super přihrávky dopředu, ani oku lahodící přenesení hry. Spíš jen lepil obranu a zálohu. Trochu se mi přestávají líbit ty přihrávky na jistotu mezi ním a obrannou čtyřkou, šíleně to zpomaluje hru a nudí to. Když se podíváte na takové City, ti hned balon cpou dopředu, proto mají takové gólové výsledky. Ale to samozřejmě není jen jeho chyba, aby mohl nahrávat dopředu, musí se někdo i uvolnit. Jo, a abych nezapomněl, ARTETO, VYSTŘEL KONEČNĚ NĚKDY…

 Cazorla – 6.5 Santi byl dnes velmi živý. Bojoval, snažil se, rozdával dobré passy na Thea. Jako jediný s Walcottem se občas snaží vystřelit, už by mu to tam mohlo padnout. Ukázkově vykoupal dobrou kličkou obránce Cardiffu.

 Wilshere – 7 Po delší době si Jack zaslouží MOTM. Stejně jako Santi bojoval, snažil se najít Walcotta,vytvářel nebezpečné příležitosti a vyvážel balon do útoku. Připsal si i asistenci. Skoro dal gól, škoda, že trefil pouze brvko. Je hrozná škoda, že je jeho pravačka slouží opravdu jen na opírání. To ho hrozně omezuje. Jo, a taky by mohl občas vystřelit.

 Walcott – 7 Gól byl samozřejmě pěkný, ale co bych hlavně vyzdvihl, jsou jeho náběhy. Od začátku působil obraně Cardiffu velké problémy, škoda, že nedostával od Jacka a Santiho úplně přesné přihrávky. Kdyby měl dnes Özila, nemuseli jsme se strachovat do konce zápasu. Taky se dobře vracel a bránil. Mohl dát i více gólů, ale skoro všechno smolně spálil. Každopádně se těším na to, co bude předvádět dál. 

 Podolski – 5 Hrot prostě (zatím) není pro Lukase. Nedokáže odvést tu těžkou práci osamoceného hrota, jako Oli. Není moc na ty souboje ve vápně. Vytvořil pár nebezpečných situací, ale většinou byl ztracený a musel si sbíhat pro míče až na úroveň Artety. Byl správně vystřídán. Rád bych ho viděl hrát od začátku na křídle.

 

Střídající hráči 

 Rosický – 6 Tomáš zase ukázal mladým, co je to nasazení. Nevytvořil nic extra, ale hodně pomohl při pressignu, hlavně ke konci.

 Lord Bendtner – 6  Přišel, dal gól, zranil se a odešel. Prý bude na pár týdnů out, snad do té doby neodejde (zde se můžete podívat, jak se vlastně zranil). Jsem na něj totiž ještě zvědavý. Navíc je s ním sranda.

 Vermaelen – Snad jsme ho dnes neviděli na hřišti naposledy.

 

 

Doufám, že si z dneška hráči vezmou ponaučení a zapracují na koncovce a finální přihrávce. Známky vzhledem k naší uspávací hře nemůžou být vysoké. Snad se to do příště zlepší. Jinak Arsénovi to vandrácké sportovní oblečení fakt nesluší, radši bych ho viděl v obleku. U toho se aspoň nemusí prát se zipem…