Arsenal FC 2:1 Borussia : Hodnocení hráčů

Hodnocení se tentokrát ujmul AFC_PÁJA…

Těžké střetnutí. Jasná věc snad pro každého, kdo trochu sleduje fotbalové dění. Borussia porazila v pátek slavný Bayern, a tak se mohla těšit na další zkoušku. Arsenal v minulém kole porazil nováčka 1:2. Oba celky uspěli v předchozích zápasech a tak se dal čekat vyrovnaný fotbal plný nasazení, chuti, precizní německé defenzivy, a v poslední době dopředu i dozadu zlepšeného Arsenalu.

Borussia vstoupila do utkání aktivněji, a až po 10-15-ti minutách se jí vyrovnal i Arsenal, když začal více běhat, kombinovat i držet balon. Co se týče hodnocení jednotlivců? Buďte shovívaví, zápas byl na hodnocení hodně složitý. Byla to spíše taktická bitva, než zábavný fotbal. Až ke konci šla taktika BVB stranou a přišlo více místa ke hře The Gunners.

Szczesny  7,5 – Už v první minutě musel předvést svoje rychlé nohy a čtení hry. Dobrý výběh a uklidnění týmu. Ve zbytku utkání neměl prakticky co dělat, až na 3 střely, které snadno pokryl. Za obdrženou branku nemohl, udělal, co mohl.

Koscielny  8  – Bylo na něm poznat, že na pozici pravého beka není kovaný. Dozadu si splnil úplně všechno, dopředu nebyl tak aktivní, jako bývá Carl. Ve 25. minutě se výtečně vrátil po špatně zahrané standartní situaci od Artety. Dvakrát měl problém s rychlonohým Kagawou, ale nic z toho nebylo. Jinak přes něho nepřešlo nic.  Odešel si odpočinout v 83 minutě.

Vermaelen  7,5  – občas prohrál hlavičkový souboj a sváděl i sprinterské souboje s protivníkem, ale vždy z toho vyšel přinejmenším neporažen. Vyhrál důležitou hlavu před druhým gólem. Super náběh. Nebýt první čtvrt hodiny byl by společně se svým parťákem bez chybičky.

Mertesacker 7,5  – Takový nevýrazný, ale pro naši hru velmi důležitý výkon. Nechyboval, byl většinou tam, kde měl být. Když propadl, uhasil to Thomas a obráceně. Vyrovnaný s Thomasem

Santos – 7 Už ve 3. minutě ukázal, že dopředu ho to baví. První poločas byl dopředu aktivnější než LK6 na druhé straně, ale až moc nepřesný. Potom dozadu chybí a vzniká po něm mezera v obraně. Kterou musí vyplnit buď Alex, nebo se musí posunout celá obrana. Vyšachován v úvodu druhé půle, následoval hodně ošemetný centr do nebezpečného prostoru. V 81. minutě přihrával do gólové šance Yossimu a za 20 vteřin odbránil nebezpečnou situaci na našem vápně. Celkově slušný výkon

Song 7,5 -Pozičně to nebylo ze začátku vždy úplně ok. Než se dostal plně do zápasu, utekla prakticky celá první půle, ale na jejím konci utnul slibně se rozvíjející akci soupeře tak, jak jsme u něj zvyklý – ledově klidně. V druhé půli už působil jistě a pracoval znovu pro tým. To co předvedl při gólové akci – klobouk dolů. Namaloval si tam dva obránce a pak si z nich ještě udělal srandu, toho co si za ním lehnul, když se mu pokoušel vzít balon ani nepočítám. Předvedl neuvěřitelně přesný centr. Holt když to neudělá nikdo, kdo je kvůli tomu na hřišti, tak to udělal Alex. Ve druhém poločase působil jako skála, vždy na svém místě a neprůchodný. Takový černý práce co udělá, to je neskutečný. Na druhou stranu v závěru vytvořil velkou hrubici. Ztratil zbytečně balon a soupeř nás potrestal, naštěstí už byl konec a nestihlo z toho být víc než jen snížení. pro mě trochu smíšené pocity.

Ramsey 8 – Díky němu se zvedl výkon po prvních deseti minutách. Byl aktivní rozdával balony, chtěl hrát. byl důležitým článkem mezi obranou a útočnou fází. Valná většina akcí v prvním poločase chodila přes něho. Dobrý pas na Thea ve 20. minutě. Výborná přihrávka na Gervinha v 60. minutě. To byly přihrávky do gólových situací jeden na brankáře. Oběhal toho hrozně moc.

Arteta 5,5 – Těžký. Na člověka, který nám má tvořit hru, se až moc tlačí dozadu a svou hrou mi trochu připomíná Denilsona. Hodně míčů vrací nebo rozehraje směrem do strany. Za celý zápas nebyl vidět, v 37. minutě skvěle zaskočil za Koscielného při bránění. Snad jediným kladem je dobře sehraný roh na první tyč, po kterém padl druhý gól. Nějak tomuto hráči nemůžu přijít na chuť, trošku se mi zdá, že si moc překáží se Songem. Jestli potřebuje ještě více času na sehrání nevím, ale nějak mi do hry Arsenalu nezapadá.

Walcott  7,5 – Kdyby nebyl tak pomalej tak mohl dát ve 20. minutě první gól J. V první půli rozhodně aktivnější než Gervinho, ale ani tak v první půli na obranu BVB ani vlevo ani vpravo nevyzrál. Ve 44. minutě výborně zrychlil hru a z první směřoval centr do pokutového území na RvP, škoda že to brankář přečetl. Podle mě neřešil špatně situaci v 65. minutě, kdy šli dva na 3. Prostě zkusil vystřelit. Střídal v 85. minutě.

Gervinho  6,5  – V první polovině utkání nevýrazný, až na pár dotyků  s balonem nebyl vidět. Škoda neproměněné šance v 60. minutě připravil si brankáře, jak potřeboval, zakončit se mu nepovedlo. Zapojoval se do akcí, jak jen to šlo, ale dneska prostě nebyl úplně jeho den. Střídal v 73. minutě

Robin van Persie  8,5 – V prvním poločase se proti výborné obraně snažil, ale proti převaze toho moc nezmohl, pár rozdělených balonu, také pár ztracených. V první půli vpředu, neměl co na práci, nedostával dobré balony. V druhém poločase se vše změnilo. Při gólové akci předvedl svůj výběr místa a také svou formu – v této době kopne do hovna a bude to gól (v tomhle případě trkne). Po vstřelení branky ho bylo plné hřiště. To, co předváděl v druhém poločase, by zasloužilo hlubokou poklonu. Druhá branka budiž mu odměnou. Výběr místa byl opět velmi vydařený, potvrzení úžasné formy. V tuto dobu nejlepší útočník světa.

Yossi  Benayoun – přišel v 73. minutě. Šance na vstřelení branky. Jinak se mi líbí, jak dře, ať je rozhodnuto nebo ne, jezdí po zadku a maká. Zasloužil by si víc šancí.   Nehodnocen

Djourou – přišel v 82. minutě aby vystřídal unaveného Koscielného. Malinko se podílel na chybě Songa, kdy se nedomluvili dobře. Nehodnocen

Diaby – Konečně!!! Těším se na jeho čapí nohy. Letošní debut v CHL, buď zdráv nic jiného nejde napsat.           Nehodnocen

Musím říct, že Jurgen Klopp připravil svůj team velmi dobře, co se týče zadních řad. Jasný cíl uhrát na ES alespoň remízu byl znát i z forem útočení, kdy BVB vyrážela do rychlých přechodů do útoku po nepřesných rozehrávkách přímých kopů nebo po nepřesných přihrávkách. Ze začátku BVB dvakrát zahrozila, ale pak RvP vsítil branku a Arsenal prakticky převzal otěže utkání. Jestliže máte po 60-ti minutách 2x více přihrávek než soupeř o něčem to vypovídá. V prvním poločase fotbal o středu hřiště, v druhé půli musel fotbal alespoň trochu bavit.