Arsenal FC 3-0 Burnley – Hodnocení hráčů

Nemělo být, ale překonal jsem se…

Fabianski – 6: Co tam dneska blbnul? Nebývale neklidné výběhy, no a poněvadž neměl prakticky žádný zákrok ani nic, čím byl vůbec mohl zaujmout, vylezou na povrch jen ty minely.

Sagna – 7: S Ebouem se doplňují opravdu skvěle. Nedařilo se mu tolik dopředu, centry nechodily tak, jak by měly, ale snad aspoň pochopil, že když si narazí a je v náběhu, klidně může do toho vápna vletět a nemusí se zastavovat nebo se pohybovat jen u lajny.

Gallas – 7,5: Přehled, klid a jistota. Poslední dobou hraje bez chybiček, dnes to ani prakticky nemohlo být jinak. Míč do naší branky by spíš dopravil náš hráč než soupeřovic.

Djourou – 6,5:
Občas řešil situace místo zakopnutí kamkoliv zakopnutím přímo do protihráče. Ani jednou nevystoupil proti soupeři s míčem, lehce nervózní zápas pro Johannka s dávkou trošku zbytečných faulů.

Gibbs – 7:
Postupně se vytrácel, ale ten potenciál je evidentní. Má v hlavě dobře vyřešeno, kdy může být jen u lajny, a kdy se může rozběhnout i víc do hloubky. Dozadu si dneska s Eaglesem poradil na jedničku.

Eboue – 8
: Všichni chválili hlavně Songa, ale já si tohohle nemůžu nevšimnout. Několikátý zápas za sebou, co se Ebouemu povedl. Kolik toho dneska oběhal? Jeho nová role prakticky volného hráče je opravdu koukatelná, neztrácí tolik míčů, je tahounem. Když hraje on, celá záloha najednou přirozeně rotuje, nikdo se neschovává za hráčem. Eboue se fotbalově obrovsky vytáhl, dokáže potáhnout balon, ohromně zlepšil techniku při sprintu. Momentálně velmi platný hráč, a já doufám, že dostane prostor proti AS. Říká si o smlouvu, uznání fanoušků. Uvidíme, jak to dopadne. Byla by škoda pustit hráče, zrovna když se konečně vypracuje, tak jak se to stalo u Flaminiho.

Song – 8,5:
Byl všude. V obraně pomáhal výrazně stoperům, odebíral, stínil, presoval. V útoku mě překvapil, konečně přestal jen postávat u kruhu, zapojil se do kombinace a ukazuje, že na to nohy má. Dneska excelentní výkon.

Diaby – 6,8:
Tady vůbec nevím. Já jsem Aboua opravdu neviděl u ničeho. Střídání pro něj bylo nejspíš vysvobozením.

Arshavin – 7,5:
Inteligentní, rychlý, do týmu postupně zapadá. Divím se, že drží celých 90 minut. Začíná si postupně s hráči rozumět, dobře střídal pozice, jednou byl na hrotu, jednou zprava, jednou zleva.

Vela – 7,5:
Uklidnil nás prvním gólem. Ukázal, jak se má skórovat proti chodícímu pytli brambor. Zakončení mělo hlavu a patu, v tomhle je Carlos opravdová hvězda. Bude zajímavé sledovat jeho další vývoj, možná by se měl trochu víc naučit používat pravačku.

Eduardo – 7,5
: Splnil úkol. Byl fox in the box, dal brilantní gól, jinak nic moc vymyslet nemohl, balóny si ho nehledaly tak, jak by asi on sám chtěl, ale i z toho minima dokázal vytěžit maximum. Jsem zvědavý, jak dopadne situace kolem útočníků v létě.

Výkon by se dal označit jako uspokojivý. Jsem zvědavý, jak se vypořádáme s LM v Itálii, ono to opravdu může dopadnout jakkoliv. Budeme potřebovat určitě jednoho zabijáka. Doufám v zařazení Eduarda od začátku. Šanci by si teď zasloužil asi i Eboue, podle všeho ji dostane, když nebude Arshavin. Máme na to uspět, AS má ve hře dopředu myšlenku, ve středové řadě dobré hráče. Myslím, že právě tam se bude rozhodovat. Jak si poradí Denilson se Songem proti soupeři. See ya