Arsenal FC 3-0 Tottenham Hotspur – Hodnocení hráčů

Cenné vítězství v derby…

 

Almunia – 7: Neměl prakticky žádnou práci, vystihl Bentleyho přímák. Pro nějaký ten centr si došel, měl hodně odkopů, všechno za něj vyřešila obrana.

Sagna – 8: 2 asistence, slušná podpora ofenzivy, několikrát se objevil ve vápně, trošku mu vázly kolmé pasy dopředu, ale to už bych chtěl asi moc. Vyběhal toho hodně, dařilo se mu.

Gallas – 7,5: Vynikající práce, i když párkrát nečistá. Bylo těžké přeskočit Crouche, ale důležité bylo hlavně doplňování se, a to mu s Vermaelenem dnes šlo opět dobře.

Vermaelen – 9: Jeho dnešním výkonem jsem unešen. Měl více soubojů s Crouchem než Will, velké procento z nich byl schopný i vyhrát. Dnes měl fantastický výběr místa, velmi klidný a sebevědomý výkon, stejně jako jeho kolega.

Clichy – 7,5: Byl opět energický, měl i hodně obranné podpory ze zálohy, takže měl i lehčí pozici u ataků jinak marného soupeře. Škoda, že nedokončil své pěkné sólo lépe.

Song – 8: Naprosto brilantní práce dozadu a podpora stoperů. Opět se byl schopný postavit, opět vykrýval velký prostor, střed zálohy soupeře i díky jeho práci absolutně nefungoval. Měl i ulehčenou práci, řada míčů létala přes zálohu přímo na Crouche, kde si zas věděla rady naše obrana.

Fabregas – 8,5: Na začátku měl problémy s pasy, co jsem si všiml, tak hodně kazil i pro něj jednoduché přihrávky. Postupem se ale rozehrál, přidal velké sólo a začala jeho total control. Nikdo ho nebyl schopný odstavit od míče, hrál přesně, nabízel se, rozdával. Skvělá práce okořeněná skvostným gólem.

Diaby – 6,5: První poločas se hledal, neměl moc míčů, kazil. když v druhém poločase zkazil i své další dvě přihrávky plus naprosto nepochopitelně ztratil míč před vápnem, už už to vypadalo špatně, ale tímhle okamžikem se najednou vše otočilo. Najednou bránil precizně, skvěle si rozuměl se Songem a skvěle odebíral míče, pouštěl se do útoku, dával klidné a adekvátně rychlé pasy. Jen ty hlavičky, to je zlo.

Bendtner : Do svého střídání se mi líbil, rozuměl si se spoluhráči, vyhrával hlavičky, příliš neztrácel. Navíc to byl člověk, který při eventuelních standartkách soupeře bránil jinak neubranitelného Crouche. Naštěstí vše dopadlo dobře. Snad nebude dlouho zraněný, i když pokud to bude tříslo, minimálně 3 týdny musíme očekávat.

Arshavin – 7,5: Líbil se mi snad nejvíc od začátku sezónu. Dostal extrémní množství míčů, neustálý tah na bránu, neustále se nabízel na všech stranách, uměl vyvážit svůj pohyb. Ve druhém poločase mi přišlo, že hrál spíše zezadu a tam předvedl i dobré odebírání míčů, pro tým dneska zahrál velmi dobře.

Van Persie – 7,5: Muž okamžiku. Skvělá předvídavost před prvním gólem, šťastný druhý gól, skvělá práce pro tým, nebyl tak nebezpečný pro branku soupeře, postupem času spíše rozdával.

Střídající hráči:

Eduardo – 6,5: Dudu zkrátka nebude hráč do hry, je to hráč do zakončení, které mu dnes příliš nevycházelo. Umí vyřešit situaci 1 na 1, umí jako správný hrot stát an hranici ofsajdu, ale do hry by neměl zasahovat, od toho tam neni, a proto také nesouhlasím s jeho pozicé na křídle, a proto se také nedivím, že vysedává na lavičce, prostě má konkurenta v Robinovi.

Eboue, Ramsey: Jeden měl dobrý pas, jinak příliš nestihl, druhý zase celkem zbrkle vyřešil situaci 2 na 1.

Kohouti hráli v první půli velmi dobře zezadu, k ničemu nás nepouštěli, my jsme navíc kazili. bylo to kostrbaté, pomalé, bez nápadu, podřídili jsme se tragickému tempu Spu*s. Postupem času jsme nabírali na jistotě, rychlosti, samozřejmě pomohl gól. Nedívím se Arsenovi, že se vztekal, hráči evidentně neplnili pokyny, v jedné situaci celá záloha vběhla až někam do vápna, hráči zkrátka nestáli na svých pozicích. Nebyla to přímo laxnost, spíše ztráta koncentrace a až přehnaná důvěra ve své schopnosti. Ale tak 3-0 je 3-0.