Arsenal FC 3-0 Villareal – Hodnocení hráčů

Tak první soupeř je za námi…

Fabianski – 7,5: Nemusel řešit nějaké ošidné situace, dneska mě na něm potěšilo vynikající čtení hry, kdy několikrát zachraňoval nebezpečně vypadající míč na nabíhajícího rychlíka, který se dostal za naše stopery. Klidný výkon od Lukasze.

Eboue – 7,5: Co se týče hry dopředu, je kreativnější než Bac, tlačí se víc do prostorů, ze kterých může plynout nebezpečí, ale je to jen kvůli tomu, že už získal návyky křídelního záložníka, dozadu nějaké výrazné problémy neměl, hodně toho oběhal, slušně si rozuměl s Theem, dokázali si vyhovět. Ale ukazuje se, že to už prakticky ptavý bek není, jeho centry, které ho tak zdobily dnes byly tatam.

Toure – 7,5: Podle mě měl víc práce Silvestre než Kolo, toho si míče moc nehledaly, ale narozdíl od svého nového parťáka zase zachová klid v naprosto každé situaci, naprosto bez problému dnes naši pokryli soupeřovy útoky.

Silvestre – 7,5 : Ale jo, proč ne. Měl hodně důležitých zákroků, dokázal se postavit, vykrýval velmi slušně prostor, míče ho trefovaly, klasické problémy s rozehrávkou taky nebyly nějaké výrazné, takže si mohli s Kolem večer užít.

Gibbs – 7,5: Stále ukazuje lehkou nejistotu v obranných postaveních, naopak dopředu využívá svých starých zvyklostí záložníka. To se následně projevuje i v našich útočných výpadech, nebojí se podpořit tým v útoku i na postech, kam se Gael jako kovaný levý bek nikdy nedostane. Když Kieran zlepší práci dozadu, může být zdatnou konkurencí.

Walcott – 8: Zas tak výjimečný ve hře taky nebyl, ale bude lepší chválit. Skvělé, klidné zakončení, dobré přechody dopředu, ale taky někdy zbytečná zbrklost a ztráty míče. Když už se ale dostal do varu, zakombinoval s Ebouem, děly se z toho nebezpečné věci. Dal několik slušných centrů, odvedl týmu dobrý výkon.

Fabregas – 8,2: Jeho myšlenky jsou pro tým k nezaplacení, ale dovedu si říct, že to ještě není jeho maximum, může být lepší, jeho přihrávky na kratší i delší vzdálenost mohou být lepší. Tohle není kritika, jen konstatování, že Cesc umí víc, aspoň já od něj viděl mimořádnější výkony. Ale samozřejmě, je klíčový, dává klíčové pasy, jeho myšlenku nemá jen tak někdo, a to, že má na zápas 1-2 asistence, to hovoří za vše.

Song – 9: Nevím, co by měl hráč vedle Cesca ukázat víc. Vynikající v tom, v čem vynikat má. Skvělej řezník, kterej navíc začíná udivovat i fajnou elegancí a naprosto ledovým klidem v rozehrávce. Zdá se, že potřeboval jen čas, aby se takhle rozehrál. Momentálně asi jasná jednička na místo druhého záložníka, nejspíš to i AW pochopil. Dneska jsem byl z něho unešen, stejně jako několik mých známých, kteří umí AFC pouze kritizovat.

Nasri – 7,5: Asi nejméně výrazný ze zálohy. Nedostával se ani k zakončení, ani nedával nějaké libózní přihrávky do běhu, měl pár dobrých centrů, do zálohy padne, ale něco výjimečného jsem od něj nepostřehl.

Van Persie – 8: První půlku měl, teda aspoň podle mého vidění, slabší, aby se ve druhé rozehrál k takové té své velmi dobré klasice, kdy podporuje druhého útočníka svým typickým stylem. Je evidentní, že si společně s Adem rozumí velice dobře. První půli Robinovy míče často končily u soupeře nebo se zbytečně dostal do několika hráčů, ve druhé měl naopak opticky víc prostoru, dával míče včas a ideálně.

Adebayor – 9: Přesvědčuje, přesvědčuje. Jeho hra má momentálně hlavu a patu, když si fotbal užívá a baví ho, je schopný podat i on výkon nad 100%. Že by se naučil střílet jinak než placírkou? Zkrátka se musí přiznat, že do základu teď jasně patří, daří se mu, míče mu nelítají od nohy, nepohybuje se tak často někde mimo pokutový území. Dneska se mu podařilo snad opravdu všechno. vyhrával hlavy, dobře rozehrával, rozuměl si se spoluhráči a s míčem. Bravo.

Bylo docela těžké psát tohle hodnocení, protože jsme podali především týmový výkon, kde šly individuální výkony celkem stranou, ale po naléhání pár uživatelů jsem to prostě napsat musel.