Arsenal FC 3-1 Everton FC – Hodnocení hráčů

Před zápasem jsem obavy překvapivě neměl, dokonce jsem na nás po dlouhý době vsadil, ale že to byly hlavně v první půli nervy…

Almunia – 6: No včera teda nevím nevím. Zase je tu možnost srovnávat extratřídu s nadprůměrem. Chytit něco navíc? U Hliníka nemyslitelný. Jasný, u gólu to bylo buď anebo, beztak si ale myslím, že by to nechytil snad nikdy. Taky mi včera trnulo nad jeho výběhy(opět), když vybíhat neměl, vyběhl. Když zas letěl do vápna plachtící centr a žádná skrumáž před jeho brankou nebyla, zůstal na lajně. Nemá to vypadat jako totální kritika, ale něco na přilepšenou mě prostě nenapadá.

Song – 5,5: Bylo vidět, že to není jeho pozice. Před prvním gólem to sice byla zase serie chyb, přesto i on v tom má prsty. Ani mi tak nevadilo jeho postavení před tou akcí, jako spíš fakt, že místo aby se snažil Pienaara, který byl všehovšudy 3 metry od něj, dohnat, tak to jen doklusal. Dobře ani to by nevadilo, kdyby se aspoň postavil pozičně do vápna a nenechal otevřenej prostor, kterým se šoural ten nepovedenej kop levačkou.

Toure – 6,5: Jeho zranění není dobrá zpráva. Bylo to pro něj těžký, bez ramene se hraje hodně těžko, výskok jde do háje, když si někoho chcete odstavit, najisto do toho ramene dostanete a může se to ještě zhoršit. Ale za to, že dohrál poločas, mu dávám půlbodík navíc 🙂

Silvestre – 6,5: Prvních dvacet minut příšerných. Jak se nechal odstavit Yakubuem, když hrál posledního, taky strašný. Pak se ale výborně zvedl, kraloval ve vzduchu, v soubojích s o půlhlavy větším Fellainim vyhrál celkově 6:2. Je vidět, že to má z United trochu jinak naučený, balony většinou odkopával co nejdál od branky, což ale na druhou stranu taky nemusí bejt na škodu. Za první půlku 6, za druhou 7. Dohromady si to spočítejte sami.

Clichy – 7,5: Vynikající. Centry tam dal překvapivě všechny slušně, lítal sem a tam, jeho výpady mají grády, naběhal toho zase strašně moc, o žlutý kartě a zuřivým výrazu ani nemluvě, tam jsem byl potěšen 🙂 Adept na MOTM.

Eboue – 6: Když měl možnost v první půli hrát zálohu, bylo to slabý. Přihrávek dal snad 50%, na svou pověstnou kličku neměl prostor, většinou jsme hráli středem. Po posunu do obrany se snažil aspoň lítat, ale už ani centry nedává. Už zkrátka získává návyky záložníka.

Denilson – 6: O jeho tacklingu směrem dozadu jsem mluvil už mnohokrát, mám se opakovat? Před vápnem zase ztratil balon, soupeře neni schopnej dohrát, přišlápnout ho, to je jeho bohužel jeho velká slabina. Dopředu mu to jde slušně, ale od toho tam má být jen z 50%, z 50% má slušně bránit a to on nedělá.

Fabregas – 7,5: Aby nebyl vidět, to snad ani neexistuje. Přes něj jde tolik míčů, jeho přesnost při centrech je úžasná. Balony rozděloval, střílel nebezpečně, to už by se skoro dalo u něj nazvat standartním výkonem, co by za takový standart někteří dali.

Nasri – 7,5: Sedlo mu to. S Fabregasem technicko – takticky nejvyspělejší hráč. Dal gol, cpal se do šancí, vymíchával soupeře, pokud budou letos Walcott a Nasri většinu sezony zdraví, máme celkem ideálně sladěné kraje zálohy.

Van Persie – 7,5: Měl proměnit aspoň 3 šance. Možná proto mu MOTM nedám. Ale nějak takhle by měl vypadat komplexní hráč. Hlavně tackling má skvělej, ač by asi nemusel, pomáhá celkem i dozadu, a hlavně, vždycky strčí nohu tak šikovně, že ten balon vybojuje. Pokud se naučímě řešit brejkové situace lépe, budou jeho zásahy na půlce ještě důležitější. Jen to zakončení mi furt dělá starosti. Při jeho první šanci, když si skvěle zpracoval na prsa, by Dudu si troufám říct zakončil naprosto chladnokrevně k první tyči. Robin to má naučený k protější. Přesto to byl od něj vynikající výkon.

Adebayor – 5,5: Já už nějak nevím. Snaží se, sice na nesprávných místech, ale snaží. V situacích, kdy by měl zakončovat nahrává, minulou sezonu aspoň střílel, letos se ke střelám už ani nedostává, to je na hrota v AFC málo. Když k tomu přičtu i fakt, že poslední půlhodinu se jen ploužil, už ani nenaběhl do vápna na centr, už ani nestál na ofsajdový linii, prostě jen nahrál do strany a zůstal stát 2 metry od obránců. Jestli v tomhle hodlá pokračovat, do prosince je venku ze sestavy.

 

Střídající hráči:

Walcott – 7,5: Dobrý zápas od Thea, s jeho příchodem jsme najednou byli nebezpeční z obou stran, věděl co chce hrát, kde má stát, čeho využít, Theo prosím, takhle i po zbytek sezony.

Diabyho známkovat nebudu, jen bych poznamenal, že jsem se utvrdil v názoru, že on je ten, který může udělat ve středu hřiště rozdíl. A ještě jedna věc. Myslím, že tři čtvrtiny našeho kádru by při jeho postavení před golem volili přihrávku do ohně před branku. On dobře počkal a jen to vrátil. Až vydrží celý zápas, myslím, že dostane příležitost.

Muž zápasu : Přecejen asi Clichy.Na straně dělal rozdíl, útočili jsme hodně zleva, s Nasrim si umí vypomoct. Jeho průniky mají většinou hlavu i patu, hlavně když se prožene mezí třema hráči, tak se bavím. Navíc není jen u lajny, chvíli jsem ho viděl ve středu hřiště čekajíc na pas, jednou byl dokonce vpravo. Pokud ještě vylepší přihrávku po sprintu, nebude pochyb o tom, kdo je nejlepší levý bek světa.

Potěšilo mě hlavně 40 minut mezi 30. a 70. minutou. To byl uragán podobný tomu z Boltonu. Stále ale doplácíme na neproměňování šancí, zbytečné tahání středem, nedotahování brejkových situací. To třeba zdobilo tým z roku 2003. Jinak ze soupeřova týmu mě docela zaujal Fellaini. Byl až překvapivě dobrý nejen vepředu, ale i ve středu hřiště. S jeho postavou to ještě může dotáhnout dál než do Evertonu.

 

Příští týden se jede na Upton Park, minulý rok jsme tam vyhráli slušnou haluzí, dva ročníky předtím dokonce prohráli. Pod Zolou se snaží hrát útočně, občas doplácí na taktické chyby. Přesto když koukám na tu sestavu, v případě naší chybičky to jsou schopni z křídelních prostor potrestat, proto doufám v návrat Sagny. Na druhou stranu to bude otevřený zápas, fanoušci jim nedovolí bránit, Zola jim nedovolí jen bránit, toho můžeme využít. A při vhodně vybrané sestavě taky využijeme…