Arsenal FC 4-0 Cardiff City – Hodnocení hráčů

Po dlouhé době kvalitní práce, dojemný návrat a velký rozdíl síly AFC proti síle soupeře.

Fabianski – 7: Téměř bez práce. K rozehrávkám používá ruce, to se mi na něm líbí. No a poněvadž nemusel nic moc chytat, zapojoval se jinak, vybíhal k praporku, dopředu, na centry, pohodový večer.

Sagna – 7: Klasický Bac. Dozadu se prakticky vůbec snažit nemusel, dopředu si odehrál to svoje. Centry nekazil, zapojoval se.

Toure – 7: Kolo měl jeden moc hezký průnik dopředu, dneska oba stopeři vyhrávali i hlavičkové souboje, celkově nebyli moc prověřeni.

Gallas – 7: Také měl vepředu jednu dobrou šanci, velmi dobře vystupoval proti Bothroydovi, to byl dneska jeho hlavní úkol a to zvládl, navazuje na své výkony.

Gibbs – 7: Zezačátku měl s Burkem práci, ten se postupně vytrácel a on se tak mohl věnovat práci dopředu. Troufám si tvrdit, že dopředu ví, co si dovolit, lépe než Clichy. To ale neznamená, že říkám, že je lepší než on, nadále musí růst, ale máme v něm moc dobrý příslib.

Nasri – 7,5: Pravá strana mu prospěla, hlavně se mu skvěle dnes nabízeli útočníci, i díky tomu jde potom nahoru výkon Samira, protože on si s passingem ví velmi dobře rady. Dnes předvedl hodně kolmic, to je to, co se od něj požaduje a on ukazuje, že pokud to má komu dát, dá to velmi přesně. 

Denilson – 7: Tady příliš nevím. Přes střed jsme dnes příliš nehráli, střední záložníci byli spíš dispečery přihrávek do stran. Deni předvedl velmi dobré vypíchnutí před 4.gólem, kolmé přihrávky mu opět příliš nešly, některé situace řešil nevyváženě. Do kombinace dnes kvalitní, je to prostě spíš takový dělník než playmaker, ale dobře i za to.

Song – 6: Dnes nejslabší článek naší hry. Na jeho sloní pohyb jsem si už zvykl, na to, že toho příliš neoběhá, jsem si už taky zvykl, bohužel dneska mu nešlo ani vykrývat prostor, ani vypichovat míče, hodně mu toho propadlo pod nohama. On se jeho výkon dohromady ztratí, když soupeř se prakticky k míči nedostane. Takže to jediné, od čeho tam Song je, což je defenzivní činnost, je prakticky eliminováno soupeřem samotným.

Vela – 8: Líbil se mi moc. Cardiff nehrál s 8-mi muži před vlastním vápnem, takže měl slušné množství prostoru, a to je přesně to, co tenhle hráč potřebuje. Navíc mě okouzlil tím, že ví, kdy se přesunout do vápna a hrát skoro hrota, a kdy naopak zůstat u lajny a čekat na vhodnější moment ke stažení se do středu hřiště. Jako trojice útočníků dnes pracovali Vela, Eduardo a Bendtner velice dobře.

Bendtner – 7: Body mu strhává neproměňování šancí, ale jinak týmově na tom dnes byl skvěle. Vehementně pomáhal kombinaci, vyhrával hlavičky, nabíhal si na přihrávky, on tohleto umí, cit pro hru má mimořádný. Ukázal, že má zlatou nohu na centry, naopak musí popracovat na zpracování, tam jako by se snad učil od Tožana. Bya vidět touha se poprat o místo v sestavě za každou cenu, z toho praměnily zbytečné fauly. Už jsem to říkal několikrát, má své přednosti, které nemá jen tak někdo, a těch musíme využívat. Pokud jich budeme využívat, bude platným hráčem. On je typolgicky úplně jiný než většina útočníků v PL, i proto může být hrozba. Pokud popracuje na klidu v zakončení a zpracování, bude si moct dál směle prohlašovat, že patří do základu.

Eduardo – 9:
Nenechám se ovlivnit emocemi a tu 10 mu nedám. Ukázal, že je připraven. Vypadal, jako by žádnou rozehru nepotřeboval, jako by se nevracel po těžkém zranění. Z fleku může být jedním z těch, kteří nám ještě pomůžou zpět do čtyřky. Fox in the box nezklamal, naopak nadchl, je mimořádně vnímavý ve vápně soupeře, má na útočníka AFC neobvyklé řešení situací, nutno podotknout, že to je jen dobře.

Střídající hráči :

Prakticky nemá cenu hodnotit. Zápas se dohrával, snad kromě hezkého uvolnění Bischoffa a gólu RvP nic zaznamenatelného.

Ukazuje se, že i ve třech čtyřech hráčích se může povést kvalitní hra s pěknými akcemi, šancemi a góly. Snad už AW bude řešit jen příjemné starosti, teď má aspoň zčásti tým, který se může probít zpátky do čtyřky. Klíčové určitě bude vyhrát nadcházející dva domácí zápasy, potom už se může stát cokoliv. Dnešním hodnocením se určitě nezavděčím každýmu. Poprosil bych, nepište tam vlastní hodnocení, spíš když už máte jiný názor, zaměřte se na to, kvůli čemu je váš názor jiný. See Ya.