Arsenal FC 4-0 FC Porto – Hodnocení hráčů

Velmi dobrý výkon, přesto se obrana není schopná vyvarovat hloupých chybiček…

 

Almunia – 7: Měl dobrý zákrok proti Lisandrovi, při druhém souboji s ním zase za zády Clichyho, jinak klasicky bez práce.

Sagna – 7: Opět dostával docela dost prostoru, není ale tak výbušný ve hře dopředu, proto si nedovolí obejít hráče jeden na jednoho, což mu ale nezazlívám. Centry na rozdíl od Clichyho dává s naprostou samozřejmostí.

Toure – 6,5: Všeobecně tackling našich stoperů je strašnej. Kolečko vůbec nedohrává hráče, pouze u nich stíní. Strašná proměna oproti minulým rokům.

Gallas – 7: Byl dneska lepší než Kolo, jeho dohrávání soupeře je jeho silná stránka, když nedostaneme soupeře, kterej má vepředu vysokýho hráče, schopnýho vyhrávat hlavičky, tak nám to dozadu celkem jde, ale to je ohraná písnička. Přesto tam chyby byly a já se ptám, co budeme dělat až proti nám nastoupí Berbatov a Drogba?

Clichy – 8: Vynikající. Pořád v pohybu, jednou si dokonce dovolil sběhnout až na hrot a o tom to je. Takhle hrával Cashley v největší formě za AFC. Jeho lehkonohosti a výbušnosti bychom měli využívat co nejvíc, nejen u lajny. Pokud na to má fyzicky, jakože ano, nevím proč by se to nemohlo realizovat.

Walcott – 8: Zlepšil se. Strašně se zlepšil. Hlavně v držení míče. Když mu někdo dá tolik prostoru jako včera, je platný. Jeho hlavním problémem je ale passing. Neříkám, že je lehký při jeho rychlosti ještě kvalitně přihrát. Na druhou stranu by pro takovýho hráče mělo být samozřejmý rozhlídnout se a přihrát volnýmu hráči a ne to cpát furt naslepo před branku, kde jsou oba útočníci obsazeni. Přesto 8, protože většina našich akcí chodila přes jeho stranu a hodněkrát byly dohrané až do konce. To, že se dokáže dostat i do zakončení je další plus. Až na tu promarněnou šanci sám před bránou to byl včera dobrý výkon.

Fabregas – 8: Zase klasický Fabre. 1.půli měl vynikající procento úspěšných přihrávek a to je to, co se od něj vyžaduje. 2.půle se prakticky dohrávala, většina akcí se tahala po stranách, takže nebyl tak výrazný, v celkovým kontextu ale jasná 8.

Denilson – 7: Nevím, co dát. Zezačátku jsem zase byl vytočenej, protože první minuty hrál Fabregas za ním a nám to vázlo. K tomu zase ta nesmyslná ztráta před vlastní šestnáctkou. Když se ale postupně záloha rozrotovala a on se začal pohybovat i v jiných místech než jen ve středu hřiště, byl platný. Furt vidím klíč v jedné věci. Denilson by mě mít rozhodně své místo v systému 4-5-1, kde je krytej ještě jedním DM. Jenže timhle systémem budeme letos hrát díky počtu výborných útočníků minimálně. Umí vystřelit, umí se vepředu zapojit do kombinace, možná i líp než Flam, ale jeho defenzivní schopnosti jsou prostě o 5 tříd níž než Flamovo a i to nás sráží. Sice ze hry nedostáváme příliš branek, ale i to se postupně změní, pokud se Deni nezlepší nebo tam nebude defenzivněji zaměřený hráč.

Nasri – 7,5: Spolupráce s Clichym fungovala skvěle, za to ten půlbodík. Jinak ale bylo vidět, že je po zranění. Přihrávky dobrý, ale že by předvedl nějaký průnik, něco extra navíc, to ne. Přesto do základu rozhodně patří přes všechny včerejší nedostatky.

Van Persie – 8,5: Že by teda konečně návrat starýho zabijáka? Za 65 minut toho stihl víc než za 2 předchozí zápasy dohromady. Styl jakým vletěl do přihrávky Adeho byl klíčový, herně nám to potom hodně pomohlo, druhý gol byla jeho klasická individuální akce přes hráče, která mi od něj třeba proti Hullu chyběla. Zkrátka myslím, že dva goly a jedna asistence hovoří za vše.

Adebayor – 8: Přes dva goly to stále nedosahovalo kvalit jeho hry z minulého roku. Ale zas ho nemůžu jen kritizovat, protože včera zahrál velmi dobře. Neutíkal mu míč od nohy, dobře rozehrával balony. Golů mohl dát zase hromadu. Je dobře, že na sobě bude muset furt pracovat, protože Nicklas hraje až nebezpečně dobře.

Střídající hráči :

Bendtner – Začíná se z něho stávat komplexní hráč. Při své výšce vynikající technik, neodstavitelný od míče, totální výskok, kvalitní hlava. včera byl nezastavitelný. Je vidět, že jsou s Velou při chuti. Pro mě osobně je Nick hráčem měsíce, i když to asi na arse.com bude někdo jiný. Bude taky zajímavý sledovat, kteří útočníci nastoupí na Stadium of Light. Něco mi říká, že poněvadž Ade odehrál další celé utkání, mohl by odpočívat, jenže zase spolupráce Bendtner – RvP je nesehraná. Že by velký comeback Nick – Carlos? minulý rok takhle AW překvapil na Evertonu, proč ne teď?

Vela – V 19-ti předvádět tohle, to je k zamyšlení. Nebyl nějak výrazný, ale připomenout vykličkování 4 hráčů Porta člověk musí.

Eboue – Bylo vidět, že je až moc uvolněnej. Po dlouhý době nepředvedl nic, ukličkovával se k smrti. Ale dá se to vzhledem k výsledku pochopit.

Muž zápasu – dneska bych ho neurčoval, hráčů je tam víc. Podle hodnocení by to měl být Peršan, přesto se tohohle zdržím. Bendtner odehrál celých svých 30 minut na hřišti v obrovským stylu, ostatní, i když by to asi na MOTM nestačilo, se zas podělili na Persieho výkonu.

Porto nám to docela usnadnilo. Týmy v LM většinou jezdí na Emirates hrát fotbal, a páč bránili asi tak v 5-7 lidech, měli jsme to dopředu strašně ulehčený. Nestáli všichni na vlastní půlce, první půli odehráli velice dobře i dopředu a kdoví, jak bychom hráli my, kdybychom prohrávali. Když vedeme víc jak o gol, jsme strašně v pohodě. Doufejme, že se nám něco podobnýho podaří i v sobotu v lize. 3 body budou hodně důležitý.