Arsenal FC 4-0 Wigan Athletic – Hodnocení hráčů

Pohodová sobota pro Arsenal…

 

Mannone – 6: Nudil se, v důležité chvíli podržel a nenechal Wigan vyrovnat.

Sagna – 6: Dnes byl tím slabším z krajních obránců, jeho strana navíc pouštěla soupeřovy hráče do zakončení, kdy jednou musel zasáhnout Gallas a podruhé Mannone. Dopředu se taky zrovna nečinil, poslední dobou mu nějak chabnou centry.

Gallas – 7: Dnes velmi kvalitní rozehrávka, ač měla jeho strana společně se Sagnou mezery, nakonec je většinou uhasil. Hodně toho schytal, hodně se snažil pomáhat ofenzivě.

Vermaelen – 8: Uklidnil tým prvním gólem, vzadu opět bezchybný, jeho zakončení bylo velmi povedené. Jen aby mu to vydrželo.

Clichy – 7,5: Snad dnešek nastartuje jeho výkony, dnes byl velmi kvalitní v obou směrech, výrazně aktivnější dopředu než Sagna, celkově klidný a jistý dozadu, pěkně vystartoval před třetí brankou dopředu, dařilo se mu.

Song – 6: Opět nebyl tak výrazný, často se nechal přehrát v osobním souboji. Především v prvním poločase se mu moc nedařilo. Nedařila se mu rozehrávka, většinou posílal pasy dozadu, klasicky silný v hlavičkách. Jeho výkon šel nahoru ve druhé půli, kdy Wigan prakticky rezignoval, přesto se mi jeho dnešní hra a postavení nelíbilo, brejky Wiganu by střední záložníci měli sbírat daleko lépe, především Alex.

Fabregas – 6: Nemastný, mdlý, ospalý výkon. V záloze hráli jiní, on ač měl hodně doteků se do hry prakticky nedostal. Jeho přihrávky nebyly agresivní, soupeř je velmi lehce sbíral. Jeho kryté míče je na jeho výšku nesmírné silné, to je ale tak jediné, co mu dneska můžu pochválit. Snad to zranění nebude vážné.

Diaby – 6: Má velký potenciál k odebírání míče soupeři, ale příliš ho nevyužívá. Hlavně jeho obranná snaživost na vlastní půlce mi vadí. Jeho agresivita při obranné fázi hry je divná, on je agresivní na soupeřově půlce, ale na vlastní už nikoliv. Taky se dnes k ničemu moc nedostal. Střídal jako první zaslouženě.

Eboue – 7: Gól a asistence, ale především velmi dobrý, živý výkon. Nebyl přikován na čáře, často se pohyboval i na hrotu, když šel RvP pomoci rozehrávce. Nebýt tristního zakončení, byl by jeho výkon ohodnocen ještě výš. I tak si za těch 73 minut pochvalu zaslouží. Bylo vidět, že chce, což se projevilo zcela zbytečnou žlutou kartou.

Eduardo – 6,5: Byl vidět rozdíl v jeho hře na křídle a uprostřed, některé akce brzdil, některé naopak vyřešil brilantně, byl to z jeho strany lepší zápas než ve středu, přesto hra těchto „křídel“, v čele s Duduem a Nickem zkrátka není ideální. Je celkem evidentní, že je pro Dudua tato pozice nová, Eboue se dnes proti němu choval mnohem přirozeněji, je to ale také dáno způsobem hry jednotlivých hráčů, Dudu, jak on sám říká, je hráčem do vápna, přesto to dnes zas nebyl výkon vhodný ke kritice, snažil se a své si odvedl.

Van Persie – 6: Do šancí se dostává, s proměněním už je to horší. Opět toho pro tým udělal mnoho, ale jeho neklid v koncovce vyvolává neklid ve mně. Standartky mu taky nejdou, alespoň že ty rohy má excelentní, v tom je jeho velká síla a značně nám tím pomáhá, což se projevilo u prvního gólu. Myslel jsem, že po City by mohlo přijít uklidnění, zatím se tak nestalo, potřebuje větší podporu a víc klidu. Dříve bez problému zakončoval oběma nohama, jeho nynější strkání si míče za každou cenu na levačku, i když je to nejobtížnější řečení, je k zamyšlení.

Střídající hráči – Zápas se dohrával, i když Rosa opět ukázal přehled, Nick asistoval, není moc co hodnotit.

Je fajn, že jsme naplno bodovali, že se prosazujeme proti slabším týmům, už příští zápas ale může být dalším velkým testem, na Fulhamu nevyhráváme, nedaří se nám tam, dostáváme tam pravidelně větší počet branek, Fulham je pod Hodgsonem ambiciózní, doma standartně velmi silný, snad se dají někteří hráči dohromady, znatelným faktorem může být návrat Arshavina a zařazení Rosického od začátku, uvidíme…