Arsenal FC 4-2 Bolton Wanderers – Hodnocení hráčů

Nervy nervy, to je Arsenal…

Almunia – 6,5: Téměř bez práce, ani centry moc stahovat nemusel, chytit přímák byla nutnost a samozřejmost, levák to jinak nekope. Měl to těžké, přesto bych si dokázal představit, že když už golman takhle vystihne penaltu a letí mu dokonce k pokrčeným rukám, že by ji mohl chytit. Každopádně uznávám, že to je těžké a vždy to perfektně dopadnout nemůže.

Sagna – 6,5: Dozadu neměl moc problémů, situace řešil vesměs klidně, zkušeně. Jeho příspěvek dopředu dnes rozhodně ideální nebyl, jeho centry slabé, provázela ho nerozhodnost a nepřímočarost.

Gallas – 6,5: Samotný Davies naše stopery ukázkově ničil v tvrdosti a hře tělem, Willie dnes těžko vyhrával hlavičkové souboje. Pouštěl se často dopředu, často také jeho iniciativa nebyla vyslyšena, ale koneckonců zařídil druhý gól, dneska se mu míč tak moc motal pod nohama před vápnem soupeře, až z toho často byly nebezpečné situace.

Vermaelen – 7: Zařídil rozdílový gól. Má v noze kanón, je na stopera opravdu výborný technicky, není zbrklý. Jenže jeho úloha je hlavně hra vzadu a tam, stejně, jako Will, často chyboval, nechával se předskakovat Daviesem, nevyhrával tolik hlaviček a s Daviesem ji snad dneska nevyhrál nikdo, prohrál ji i před prvním golem Boltonu.

Clichy – 7: Solidní, svěží návrat Gaela. Dozadu si věděl rady s Leem daleko uměji než Armand, zlepšil centry, opět lítal nahoru i dolů a vždy měl situaci ohledně svého výjezdu pod kontrolou. Chybičkou byl odkop před první golem. Celkově krom pár zkažených přihrávek mimo hřiště musí být jeho výkon a přínos pochválen.

Denilson – 5: Já mu za dnešní výkon opravdu nemůžu dát téměř žádný kredit. O penaltě vůbec nemá cenu začínat, to je klukovina. Na holding role velmi neviditelný muž, Diaby se mu snažil pomáhat a častokrát jsem zahlédl, že musel hrát Diaby až za Denim. Krom pár situací jsem neviděl, že by byl dozadu Deni něčím užitečný. Lépe si začal vést až před koncem prvního poločasu při naší totální ofenzivě, poté opět zapadl. Za co ho mohu pochválit je posledních 10 minut, tam se našel, situace mu vycházely. Zatím svůj boj s Holding role prohrává a při zranění Diabyho bude ještě hůř.

Diaby – 6,5: Taky už nebyl tak dominantní. Hodně pomáhal při hlavičkách, zdá se, že tam udělal progres, což se od něj koneckonců očekává, že hlavičky bude vyhrávat. Zbytečně ztrácel míče na vlastní půlce, potom si musel pomáhat fauly. Jak už jsem říkal, hodně často ale pomáhal a dokonce předčil Denilsona v obranné činnosti. Neměl tolik pasů, vyslal umě do šance Dudua, žádný zázrak, žádné zklamání.

Fabregas – 8: Byl přítomen, jeho přítomnost náš výkon zvedá. Příkladně bojoval, když se týmu nedařilo a prohrával. Mně ani nepřišlo, že by se dneska ze začátku nějak hledal, ale je pravda, že jeho výkon šel nahoru až postupem času. Zápas se točil kolem něho, bez ohledu na to, kolik dnes zkazil, kolik se dnes navztekal atd. Jeho drzost a um vést a neztratit balón jsou pro nás klíčové.

Rosický – 8: Konečně. Poprvé od zranění jsem od Rosy viděl nebojácnost, pořádnou akceleraci, průchod kolem pár hráčů bez toho, aby rozdával pas do strany. Prakticky taky začal hrát až tehdy, kdy nám začalo téct do bot. Nekazil, byl přesný, byly na něj fauly, vydržel 80 minut, snad se nezranil, co víc si přát. Příště znova.

Arshavin – 7,5: Sedí mu to na straně, má víc prostoru, je tam daleko platnější, jeho výhodou je, že umí pravou i levou. Byl často u míče, byl velmi často nebezpečný, dal gól, sbíhal si do středu, dokázal se vyhovět s Eduardem. Stála ruská kvalita.

Eduardo – 5,5: Jeho osobní výkon je pro mě druhým největším zklamáním po Denilsonovi. Týmově celkově ok, udržel i řadu míčů, ale osobně ok ani zdaleka. Těch chyb je tam na středního útočníka moc. Jeho přímáky jsou děsné, jeho rohy taky. Jeho zpracování a první dotek se dnes rovnal Adebayorovi, jeho zakončení bylo opět velmi velmi špatné, neklidné, zbrklé. Měl možnost dát branku, nesmyslně nedal, druhý výborný míč do běhu ani netrefil, hračičky mu nevycházely a kromě momentu před Arshavinovým gólem bychom těch ostatních dobrých momentů moc nespočítali.

Střídající hráče
prakticky nehodnotím, Eastmondovi se celkově zase dařilo, měl pár solidních momentů na mlaďocha pendlujícího mezi A-týmem a rezervou.

Být tady lepší soupeř jako třeba Everton, měli bychom to daleko těžší, ale je vidět, že Bolton právem patří tam, kde se nyní nachází, jeho bránění bylo takové, že se dalo předpokládat, že své šance na zvrat dostaneme. Měli jsme hodně hodně šancí, ale také hodně štěstí u nějakých situací/golů. Byl to hezký comeback, ale nepřeceňoval bych to. Stěžejním okamžikem může být zranění Diabyho, pokud bude chybět déle a Kamerun bude kráčet turnajem dál a dál, v nadcházejících čtyřech zápasech to pro nás bude křest ohněm, peklo, a nejsem si jistej, jestli to bez vysokého pomocníka při standartkách, s Denilsonem, Fabregasem a někým třetím do party, jsme schopni zvládnout a sbírat body. S trochou nadsázky řeknu, že se další vývoj bud odvíjet od návratu trojice Nick, Song a Diaby a udržení formy a zdraví nynějších klíčových hráčů.