Arsenal FC 5-0 FC Porto – Hodnocení hráčů


Almunia – 7,5: Co chytit měl, to chytil. Důležité bylo, že mu v rozhodujících chvílích míče nevypadly, vypadl mu jednou, ale to pro něj byla příznivá situace a vyřešil ji bez problému. Počínal si sebevědomě a jistě, občas mu uletěl nějakej výkop, což u něj není nic neobvyklého, koneckonců jeho výkop zařídil vedoucí branku.

Sagna – 7: Byl hodně bez práce, celkem výrazně se snažil podporovat ofenzivu, jeho centry dnes nacházely hlavy spoluhráčů. Dozadu kromě jedné výraznější chyby dobrý, téměř bez práce. Mohl dát gól, míč mu krásně padl přímo na nohu, ale místo střely na branku pozdravil diváky.

Campbell – 7,5: Svou postavou si velmi výrazně pomáhal, v 1 na 1 soubojích byl bezchybný. Dnes se mi ale zdál méně jistý v positioningu, měl velmi pochybné taktické a týmové momenty, které střídal právě s kvalitní hrou v soubojích.

Vermaelen – 8:
Opět král celé obrany. Velmi výrazný, důrazný a rychlý, dobrý smysl pro postavení, v osobním soubojích velmi precizní.

Clichy – 7: Měl pár drobnějších chybiček a jednu výraznější, když nechal volný prostor Hulkovi a ještě u toho zahrál rukou. Snažil se dopředu, měl pár centrů, celková neschopnost našich krajních beků být trochu drzejší nebo aspon přesnější dopředu je stále stejná.

Song – 7: Pro mě dnes zklamání. Několikrát velmi výrazně pochybil v rozehrávce, zachycení přihrávky od spoluhráče. Dozadu byl bez práce, na Falcaa opravdu stačili samotní stopeři. V osobních soubojích si počínal s přehledem, chyby v rozehrávce jsou kaňkou na jeho výkonu.

Diaby – 7,5: Hrál opět velmi jednoduše a přitom velmi účinně. Hodně vypomáhal dozadu, tam byl hodně platný. Nepokoušel se o žádné kolmé přihrávky, většinou si pomohl tělem, odstavil protihráče a rozehrál, čímž vznikaly možnosti pro přečíslení. Skvěle kontroloval míč, ztrácel minimálně, poctivý a pracovitý výkon.

Nasri – 8,5: Jedna z hvězd večera. Já mám takové hráče, kteří jsou konstantní po celý zápas, prostě rád. Byl výborný jak týmově tak individuálně, dovedl se vyhovět se spoluhráči, neztrácel. Dobrá práce vepředu i vzadu, což potvrzuje obranný zákrok na brankové čáře i to skvělé sólo.

Rosický – 7: Aktivnější v prvním poločase, zcela mimo ve druhém. Snažil se hrát typicky svou nápaditou hru, neříkám, že mu nevycházela, ale těch ztrát je tam díky jeho nedotaženým myšlenkám moc. Pomáhal si svou akcelerací, dobře rozdával na lépe postavené spoluhráče, ale prakticky nic víc. Naopak vytvořil totální minelu, která mohla znamenat nepříjemné snížení.

Arshavin – 9: Pro mě MOTM. Měl velkou chuť do hry, Fucile z něho musel být frustrovaný, prostě si s ním rady nevěděl. Byl klíčovou postavou před prvním gólem, skvěle vyšachoval soupeře před druhým, dorazil Porto dalším skvělým tahem na branku a kolmicí na Eboueho. Tohle rozhodně nebyly jediné pozitivní momenty, zahrával velmi solidně standartky, do hry měl prostě po delší době opravdový zápal. Vyčíst se mu dá neporoměněná tutovka plus opět netaktické odehrání míče vedle vlastní šestnáctky.

Bendtner – 9: Dá se říci, že bezchybný výkon. Velká pochvala za důraznou dorážku před klíčovým prvním golem, dobré postavení před druhým, velké množství vyhraných hlaviček, párkrát dnes sice ztratil míč díky špatnému zpracování, ale to na jeho výkonu moc nemění. Dobrá odměna za AWho víru.

Střídající hráči:

Eboue – Nejlepší křídlo týmu. Jeho výkony už podle mě nejsou životní formou, to je prostě konstantní záležitost. Jsem rád, že začíná dostávat více příležitostí, zaslouží si je, pokaždé, když poslední dobou přijde, dělá svými neomylnými průniky a neomylnou přesností soupeři velké problémy. Fotbalem se baví, ale přitom je jeho hra nesmírně účinná. Další velký palec nahoru za velký výkon.

Walcott – Snažil se za těch pár minut něco vytvořit, pokoušel se o opětovnou střelbu levačkou, tentokrát více nepřesně nebo zblokovaně.

Pro mě byl tohle očekávaný scénář, takové týmy bychom doma porážet měli. Měli jsme trochu slabší čtvrthodinku v rozmezí 46.-60. minuty, uklidnil nás třetí gól. Tým splnil povinnost, je čas zregenerovat síly, spočítat ztráty a vyrazit za velmi nepříjemným soupeřem v čele s charismatickým manažerem.