Arsenal FC 6-2 Blackburn Rovers – Hodnocení hráčů

 

Mannone – 6,5: Byl bez práce, soupeř značně odevzdaný. Za první gól bych ho taky nevinil, tohle se prostě stává, i když je pravda, že se to povětšinou stává našim golmanům. Jeho postavení nejspíš nebylo nejideálnější, přesto kdo mohl čekat, že to soupeř trefí zády k brance takhle pod břevno?

Sagna – 6: Moc se nepouštěl do útoku, k centrům se taky moc nedostával, tentokrát si plnil většinou pouze svoje, nic navíc nepřidal.

Gallas – 7: Dnes mi přišel přesnější a jistější ve hře dozadu než Thomas. Žádný míč v nebezpečném území mu neutekl, vyvaroval se faulů, dozadu mi přišel jistější.

Vermaelen – 7: Thomas to ale zase nahradil důležitým vyrovnávacím gólem, i přes pochybení při pár defenzivních situacích, jako byl prohraný hlavičkový souboj před prvním gólem, penaltovým zákrokem na Dunna, také přispěl k výsledku.

Clichy – 6,5: On je 75 minut stoprocentní, ale potom v posledních minutách jeho strana začne hořet, to samé se dělo v tomto zápase. Nejednou mu ke konci zápasu utekl hráč po jeho straně, přitom to byl právě on, kdo byl obdivován za výjimečnou kondici a dobrou koncentraci po celý zápas. Byl lepší dobpředu než Sagna, nejednou se prosadil a přispěl k otevření obrany.

Song – 6,5: Před druhým gólem byl hodně vytažený, a i když se stačil vrátit do situace 3 na 3, padl z toho gól. V takových zápasech je jeho pozice nevděčná, prakticky si může dovolit útočit a podpořit tým  v boji proti nepříznivému výsledku, ale když jde soupeř do brejku, on by měl být první, kdo ho zastaví. Včera míče neztrácel, vyvážel, v tomto ohledu výkon dobrý.

Fabregas – 9: Král zápasu. Konečně se lepší, poslední dva zápasy odehrál kvalitně, včerejšek samozřejmě nadstandartně. Spousta skvělých myšlenek, z nichž ne všechny byly ostatními hráči dotaženy do konce.Sám dal důležitý gól, který nás prakticky uklidnil.

Diaby – 5,5: Já jsem ho na hřišti vůbec neviděl. Neviděl jsem ho u ničeho pozitivního, zásadního, naopak jsem viděl pár ztrát míčů. Dle mě jeden z jeho nejslabších výkonů letos.

Rosický – 7: Neodehrál špatný zápas, opět ukázal pár prvků geniality, ale především v prvním poločase se mi jeho hra napravo nelíbila, přišel mi až moc odříznutý. Postupně se jeho výkon zvedal.

Arshavin – 7: Podobná situace jako u Rosického. Tyhle prvky geniality mohou rozhodovat zápasy, ale jeho výkon šel nahoru až postupně. Prvních 25 minut mi přišlo, že se s Rosickým hledali. Po rotaci šel i jeho výkon nahoru.

Van Persie – 7,5: Před gólem si hezky našel místo, celkově klasicky hodně pomáhal naší ofenzivě, rozehrávce, kolikrát ale nechal ve vápně samotného Andreye či Cesca, kteří asi zrovna nebudou nejlepšími hlavičkáři.

Já z výkonu zas tak odvařený nebyl. Výhra je přesvědčivá, přesto opět byla celá řada mezer ve hře dozadu, u některých gólových situací se k nám přiklonilo štěstí, ale té smůly už bylo taky dost. Slibný byl návrat Walcotta, rozestavení mu bude sedět, už nás to říkalo víc. Vlastně všechna střídání byla povedená, Ramsey rozdal pár pěkných pasů, Nicklas ukázal, že umí střílet i razantně.