Arsenal FC 3-1 Celtic – Hodnocení hráčů

Opět potěšitelná hra…

 

Almunia – 6: Trošku mě začíná strašit jeho úspěšnost zákroků. Já chápu, že je těžké něco chytit, když na něj celý zápas nic neletí, ale i v tom se pozná třída gólmana a Manuel v nové sezóně se opravdu prakticky nemůže pochlubit žádným zákrokem, který by pro tým něco znamenal.

 

Sagna – 7: Lítal typicky sem a tam, rozdával centry, pomáhal spoluhráčům svou přítomností v kombinaci. Dozadu si odvedl svoje, nemusel se moc činit, Celtic prověřoval především hlavy stoperů, než krajní obránce.

 

Gallas – 7,5: Lídr. Když jsme se v první půli dostali pod mírný tlak, svým skvělým positioningem ve vápně nedal soupeři šanci. Spolupráce s Vermaelem zatím sedí, ale definitivně ji prověří až sobota.

 

Vermaelen – 7,5: Vstoupil do nového angažmá s přehledem. Kromě jednoho zaváhání, kdy se nechal udělat, si ve zbytku situací vedl skvěle. Zamlouvá se mi hlavně jeho hra 1 na 1. Je pružný, dobrý hlavičkář, jen tak dál.

 

Clichy – 6,5: Tak jako Sagna, nebyl dozadu nějak zvlášt prověřen, přestože McGeady měl míč na kopačce docela často a dokázal si poradit. Gaelovy centry i nadále špatné, všeobecně jeho hra dopředu nemá týmu moc co dát, to že vezme míč a pokaždé sprintuje taky není užitečné pořád. Ale i nadále je v týmu jednička, mladí ještě jeho kvalit směrem dozadu nedosahují.

 

Song – 7: Není to Song ze závěru sezóny, přesto jako jediný přesně ví, co na tomhle postu na soupeře platí. Pro tým velmi užitečná je hlavně jeho schopnost zabržďovat rychlejší akce soupeře. Jak soupeř převezme míč na své polovině, Alex si stoupne před něj, aby zabránil eventuelní rychlé přihrávce. Celkově je vidět, jaké nabral sebevědomí, neztrácí míče, rozdává je, pomáhá defenzivě, momentálně jasná jednička na tomto postu, což je logické, protože žádný jiný prototyp DM v týmu není.

 

Denilson – 8: Pro mě MOTM. V rámci me subjektivity jsem se ještě nedíval na vaše hodnocení. Hledání ideálního postu pro něj trvalo předlouho, ale zdá se, že se konečně našlo. Kromě klasicky obrovské pracovitosti pro tým dnes ukázal opět své zlepšení, svou pohodu. Přidal řadu fotbalových momentů, ukázal i vylepšený tackling. Byl velmi často u míče, nekazil. Hrou na 3 stř.záložníky se zvedl Denilsonův výkon o hodně procent, jeho největší zbraní je kombinace na malém prostoru, kterou může nyní naplno praktikovat. Na této pozici jsem s ním spokojen.

 

Diaby – 7: Ale jo, svou postavou dělal soupeři u vápna velké problemy, to je přesně pozice, kde by měl být. Postupně se sice vytrácel, ale v prvním poločase měl řadu dobrých momentů, dokázal si vyhovět se zbytkem týmu, spolupráce mezi ním, Songem a Denim fungovala.

 

Eboue – 7,5: Skvělý výkon. Ukazuje, že se s ním musí počítat. Velmi výrazně se mu dnes dařilo technicky i kombinačně. Takovou volnou pozici, jakou měl dnes, potřebuje, tak je nejvíc týmu užitečný. Ukazuje, že si dokáže poradit, právem má své místo v týmu, klidně by mohl dostávat více šancí.

 

Bendtner – 6,5: Nicky v těchto dobách jiný nebude. Stále bude mít problém 1 na 1, stále mu bude uskakovat míč. S tím člověk asi nyní nic moc nenadělá. Ale jeho hra tělem, jeho dnešní vyhrané hlavičky, jeho poctivě naběhané kilometry a vracení se až hluboko do obranné zóny, i to je pomoc pro tým a to dost výrazná, a to já u tohohle namyšlenýho chlapce jsem schopný ocenit. Dopředu by ale opravdu neměl hrát nic jiného než hrota. Jeho procento zkažených kolmých přihrávek bylo extrémně vysoké, i když je na svou výšku mimořádný technik, tohle zkrátka jeho hra není, aby posouval míče rozběhnutnému spoluhráči.

 

Eduardo – 7: O simulaci mluvit nehodlám. Ukazuje, že je vysoce gólový hráč, jako jeden z mála v AFC se dokáže do šance dostat z ničeho.

Ramsey, Arshavin, Wilshere – společně vytvořili vítr v přechodové fázi, některé akce nebyly dotaženy do konce

Je zajímavé, jak změna systému hry promění hru k nepoznání. Najednou se prosazuje Diaby, Deni, Eboue. Není velká mezera mezi zálohou a útokem, hráči rotují, motají hlavu soupeři, hráči širšího kádru hrají dobře, hráči užšího kádru hrají dobře, tohle byl přesně ten klíč, který jsme potřebovali, abychom byli blíž k úspěchu, poje´dme to potvrdit na Shitford.

See Ya