ARSENAL FC – COVENTRY CITY FC: Preview

Zamyšlení nad sestavou

{tab=Základní info}

26.9.2012 (středa)

20:45 (SEČ)
 

Emirates Stadium

Jones (Mullarkey, Bankes)

  

Tento zápas nevysílá v přímém přenosu žádná televizní stanice. To znamená, že nebude k dospizici žádný stream, tak jako loni touto dobou. 

Snad to bude dávat nějaká radiostanice BBC, čerstvé info bude asi na Sky News, live text bude na arsenal playeru a hodinu po zápase bude na playeru záznam. 

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

Andre Santos
Olivier Giroud
Theo Walcott
Alex Oxlade-Chamberlain
Sebastien Squillaci
Johan Djourou
Francis Coquelin
Andrey Arshavin
Emmanuel Frimpong
Marouane Chamakh
Damian Martinez
Martin Angha
Hector Bellerin
Thomas Eisfeld
Serge Gnabry
Ignasi Miquel
James Shea
Nico Yennaris

{tab=Možná sestava}

Dnes je hádání sestavy obzvlášť vypečené, ale můžeme vyjít z jemných náznaků dodaných Arsene Wengerem. Indicie číslo jedna je věta: „Nenastoupí nikdo z hráčů, kteří hráli v neděli.“ Indicie dvě: „Postavíme silný tým, chceme uspět.“ A nakonec indicie číslo tři: „Hector Bellerin, Chris Olsson, Serge Gnabry, Nico Yennaris a Craig Eastmond mohou být součástí týmu, Ignasi Miquel nastoupí.“

Takže máme prvního hráče – na stoperu nastoupí Miquel. K němu do dvojice bych čekal Johana Djourou. Zleva jim můžeme přidat Andre Santose. Pravá strana, to je oříšek. Může tam hrát Hector Bellerin, může tám hrát Nico Yennaris, který ale nyní nastupuje v záloze a stejně tak i Craig Eastmond. Záda by měl obraně krýt Damian Martinez.

Podívejme se na složení zálohy. Hrát by měl Coquelin, takže přemýšlet můžeme nad hráči kolem něj. Viděl bych k němu Oxlade-Chamberlaina a Craiga Eastmonda, tím se nám zužuje výběr pravé obrany a můj tip zní, že přednost před Bellerinem dostane zkušenější Yennaris. Do zálohy máme k dispozici i přehršel mladých nadějných hráčů, takže v průběhu zápasu můžeme v záloze vidět třeba Gnabryho či Olssona.

V útoku může Arsene Wenger vybírat mezi mnoha hráči, já vidím jako nejreálnější variantu, kdy se na hrotu budou hráči opět střídat a konkrétně to budou Giroud s Walcottem, které doplní Andrej Aršavin.

Jak jsem napsal již výše, v zápase možná uvidíme Gnabryho či Olssona a překvapilo by mne, kdyby nenastoupil Thomas Eisfeld. Výsledek nemohu tipovat jinak než jako naše vítězství, proti týmu, který se trápí na dně třetí ligy navíc musí být znatelný i rozdíl ve skóre. Takže to zaokrouhlíme na 4:0.

AKTUALIZACE:

Již máme k dispozici nominaci a můžeme proto hádat dále. Nenastoupí Craig Eastmond, který je na cestě na hostování v Colchesteru. V nominaci je Marouane Chamakh, kterého jsem nečekal, další překvapení v ní ale nejsou. Je možné, že Arsene Wenger postaví do zálohy Andreje Aršavina, Chamberlaina a Coquelina, do útoku Girouda s Chamakhem a doplní je Walcott a opět tak předvede variaci na 4-4-2. Případně v záloze uvidíme Yennarise s Coquelinem a Chamberlaina či Aršavina, na pravé obraně potom Bellerina nebo Anghu a budeme hrát naše ortodoxní rozestavení 4-2-3-1.

{tab=Coventry City}

Celý název

Coventry City Football Club

Přezdívka

The Sky Blues

Založen

13.8.1883 (jako Singers F.C.)

Stadión

Ricoh Arena

(kapacita: 32,609)

Majitel

SISU

Předseda

Manažer

Mark Robins

Soutěž

League One

2011-12

Championship, 23 .místo (sestup)

Ve třetím kole Ligového poháru, v letošního sezóně se podle nového sponzora jmenuje Capital One Cup, nám osud postavil do cesty papírově naprostého outsidera. Coventry po minulé sezóně opustilo Championship, spadlo do League One a výsledek po prvních sedmi kolech je více než bídný – se třemi body se krčí na dně tabulky (psáno 20.9.2012, víkendové kolo může alespoň kosmeticky upravit jejich postavení v tabulce). V každém zápase inkasovali, celkem již třináctkrát a vstřelili jen pět branek. Odvolání manažera po prvních třech zápasech, které skončily všechny remízou a jsou tedy jediným bodovým vkladem do letošní sezóny, nepřineslo očekávaný efekt. A tak vlastně jediným úspěchem Coventry City FC je postup do třetího kola Ligového poháru – tak daleko se tým neprobojoval od ročníku 2007-08, kdy ve třetím kole senzačně vyřadil Manchester United výhrou 2:0 na Old Trafford, aby je potom ze soutěže na jejich vlastním hřišti vyprovodil West Ham gólem z devadesáté minuty v kole následujícím.

Coventry City za svoji bezmála stotřicetiletou historii zaznamenalo jediný větší úspěch. V roce 1987 porazili ve finále FA Cupu Tottenham Hotspurs 3:2. Ovšem vzhledem k zákazu startu anglických týmů v evropských soutěžích, který následoval po tragédii na bruselském Heysel Stadium v roce 1985, si v dalším roce nezahráli PVP. Jejich jediným záznamem ve fotbalové Evropě tak zůstává druhé kolo předchůdce Evropské ligy, Veletržního poháru, ve kterém po domácím vítězství 2:1 nad Bayernem v Mnichově utrpěli hořkou porážku 6:1.

Na tomto místě si vám dovolím položit otázku. V preview v této části obvykle nacházíte krátký mix informací o soupeři. Většinou jde o informace z historie klubů,  různých soutěží, aktuality ze současnosti či různé kuriozity a zajímavosti. A moje otázka zní: čtete tyto informace? A pokud ano – co vás zajímá nejvíce? Uvítám vaše podněty v diskuzi a děkuji za ně předem.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

Arsenal vyhrál Ligový pohár dvakrát (1987, 1993), v pěti dalších případech se probojoval až do finále

V posledních devíti sezónách došli Kanonýři vždy alespoň do čtvrtfinále

Tým mimo Premier League vyřadil Arsenal naposledy v prosinci 2008. Povedlo se to v pátém kole Barnley

COVENTRY CITY

Coventry naposledy vyřadilo ligový tým před pěti lety – senzačně si to „odskákal“ Manchester United

To byl také jediný případ za 11 sezón, kdy postoupili do čtvrtého kola

Zároveň je vítězství 2:0 na Old Trafford jejich posledním zápasem v kole třetím

ARSENAL vs. COVENTRY CITY

Coventry nevyhrálo na stadiónu Arsenalu v žádné ze soutěží od srpna 2003 (0:3), za tu dobu takových zápasů proběhlo osm

Třetiligový tým porazil v Ligovém poháru Arsenal naposledy v roce 1983, kdy na Highbury vyhrál Walsall ve čtvrtém kole 3:0

(BBC)

 {/tabs}