Arsenal FC – Dynamo Kiev – Hodnocení hráčů

Herní krize pokračuje, ale 3 body jsou doma…

Tenistu už definitivně zmohly studijní povinnosti, a tak jsem dostal na starosti známkování hráčů já, tak doufám, že budete k mému prvnímu počinu shovívaví… No ale k věci…

Almunia – 7 – V první půli nás několikrát podržel, a vyřešil asi nejnebezpečnější akci soupeře ve druhé půli po zaváhání Willyho, kdy tváří v tvář vychytal útočníka. Jinak moc práce neměl, ale když už na něj nějaká střela šla, vždy si poradil. Navíc i jeho výkopy se mi dnes zdály být přesnější než obvykle

Clichy – 7 – Zase lítal po levé straně jak je jeho zvykem. Jeho výpady zpočátku moc efektivní nebyly, a navíc si příliš nerozuměl s Denílsonem. Pak ale předvedl několik úžasných sólíček, ale to nejlepší si nechal na druhou půli…, nevím jak vám, ale mě ten jeho výpad připomněl akci před prvním gólem Cesca v loňském zápasu předkola Ligy Mistrů na Spartě. Navíc, jeho centry byly po dlouhé době poměrně přesné. Co se týče práce dozadu, moc jí neměl, ale s tím málem si dokázal bez problémů poradit. Že by se vracela jeho forma?

Gallas – 5,5 – Sám jsem byl zvědavý, jak Willy zareaguje na to, že už není kapitánem, jestli předvede sebevědomý výkon, a nebo jestli bude nervózní, a sesype se jak hromádka karet. Bohužel, platila spíše ta druhá možnost. Ze začátku se sice snažil, a vypadalo to, že je ok, ale postupem času začal vršit jednu chybu na druhou, navíc předvedl jednu fatální, po níž jsme klidně mohli inkasovat. Při detailních záběrech kamery bylo vidět, že je dost nervózní, a i přestože už není kapitánem, bylo vidět, že křičí na své spoluhráče, co mají dělat. To by sice nemuselo být špatně, ale v tomto případě si nemyslím, že by platilo více hlav víc ví, a naopak se bojím, aby to nevedlo k nějakému konfliktu, protože by Cescovi mohlo připadat, že takto snižuje jeho autoritu, což pro tým určitě není dobré. No směrem dopředu se předvedl pouze jednu nebezpečnou hlavičku, jinak nebyl vidět. Na známce se také podepsal fakt, že většina nebezpečných akcí šla přes něj, včetně té největší. Navíc zastavil jistý gól Ramseyho po rohovém kopu, a to by se vážně stávat nemělo. 🙂

Silvestre – 6 – Dnes byl tím lepším ze stoperské dvojice. Nevypouštěl osobní souboje, a mnohokrát bylo vidět, že hraje na kraji vyčerpání, a že se chce vyvarovat chyb podobných těm proti Aston Ville. Běhal, chtěl hrát, a chtěl dokázat, že má na to, být v základu. Tak to má být. Je ovšem pravda, že moc práce dnes neměl, většina tíhy ležela na Gallasovi. Směrem dopředu se několikrát pokusil o nepřesné nákopy, a několikrát i o průniky, ale málokdy se dostal přes půli, a míč tak většinou končil v autu. Jeho přihrávky dnes nebyly moc přesné, ale vykompenzoval to dobrým výkonem v obraně.

Djourou – 6 – Bylo vidět, že tahle pozice Johanovi příliš nesvědčí. Měl problémy s přechodovou fází, málokdy podporoval útok. Když už tak dost často nepřesně. Na druhou stranu, vybojoval dost ztracených míčů, a snažil se o centry. V obraně předvedl slušný výkon, proto známka 6.

Denílson – 5 – Stejný případ jako Djourou. Kraj zálohy není jeho pozice, a tak byl po většinu zápasu neviditelný. Měl smůlu, že většina akcí dnes šla přes Ramseyho nebo přes střed. Když už se k němu míč dostal, málokdy byl konstruktivní, většinou ztrácel, a navíc si moc nerozuměl s Cilchym, takže naše levá strana dnes co se útoku týče dosti jalová. 

Song – 5 – Očekával jsem od něj, že nám dnes konečně ukáže, že má na to, hrát vedle Fabregase, ale opak se stal pravdou. Ztrácel míče, kazil, šlo přes něj strašně moc akcí soupeře. Já tedy nevím, jestli tohle dostávají partneři Cesca v záloze od AW za úkol, ale dnes se opět nesčetněkrát stávalo, že Song byl na pozici CM, a Fabregas musel být na pozici defenzivního záložníka, a to je, jak všichni víme, naprd. V útočné fázi hry totiž Song moc neoslnil, spíše jenom kazil, a bral tak místo Cescovi. Jeho výkon mě dost zklamal.

Fabregas – 8 – To je premiéra kapitána, jak má být! Bylo sice vidět, že je nervózní, takže tu a tam občas nějakou tu přihrávku pokazil, ale jinak byl jeho výkon parádní. Úžasné kolmice dopředu, skvělé nadýchané centry, prostě dnes to byl výkon skoro takový jako z loňské sezóny. Navíc, skvěle vypomáhal v obraně, takže na jeho výkonu bych toho dnes moc nevytknul. Navíc, ten pas na gól… Nádhera!!! A hodnotit Cesca jako kapitána…., nevím, nezdálo se mi, že by tým příliš řídil, spíš bylo vidět, že k němu mají jeho spoluhráči ještě větší respekt, takže mu nahrávali neuvěřitelně často, až to bylo někdy komické. Směrem dopředu by byl vidět asi ještě více, kdyby se zase RvP půlku zápasu neflákal a nabíhal si na přihrávky do brejků, ale o tom více dole. I přesto je podle mě Cesc jednoznačně MotM

Ramsey – 7,5 – Tenhle kluk je vážně mladší než já? Wow! To pokrytí míče, ty nápady, ty přihrávky…, úžasný! Počínal si jako ostřílený borec, a navíc, byl jediným hráčem ze zálohy, který dokázal něco konstruktivního vymyslet, a který si rozuměl s Cescem. Osobně jsem nechápal jeho střídání, ale ukázalo se, že AW knows. Takže pokud budou všichni křídelní hráči proti Chelski i nadále zranění, prosím, Arséne, postav ho do základu! Protože u něj výmluva, že je mladý a nezkušený, rozhodně neplatí. Ty výkony, co předvádí v 17…, dost by mě zajímalo, jak budou vypadat, až mu bude třeba 25… Má nakročeno k tomu být hráčem světové extratřídy. Navíc dnes ukázal svou univerzálnost, protože hrál na křídelním postu, a vedl si tam stejně dobře jako ve středu zálohy.

Vela – 7,5 – Ukázalo se, že Vela je opravdu lepší variantou do základu, než Nicklas. Sice dnes Carlos nedal góla…., ALE to jeho nasazení bylo naprosto fenomenální! Předváděl drzé kličky, nebál se jít do osobních soubojů, vymýšlel geniální přihrávky pro spoluhráče…., že by nám na Emirates rostl nový Bergkamp? Jenom je škoda, že se dnes málo dostával ke střelbě.

van Persie – 6 – Někdo by měl už konečně vysvětlit Robinovi, že není dobré, pokud útočník většinu zápasu odchodí. Měl by naopak být vepředu a nabízet se pro přihrávku či centry. Uvědomuji si, že RvP není typickým hrotovým hráčem, ale myslím si, že dnes to měl být on, kdo měl vepředu sklepávat míče na svoje spoluhráče, to by se ale nesměl stahovat dost často až k půlce, ale musel by čekat na offsajdové hraně. Dneska mi až příliš často připomínal Adeho, když se mu “nechce“. Když se ale rozhodl, že se mu chce hrát fotbal, rázem to bylo o něčem jiném…, několikrát výborně přihrál a dostal se i k nějakým střelám…, Bohužel, to “chtění“ trvalo asi 30 minut, jinak zbytek zápasu odchodil. Jediné nebezpečí z jeho strany tak pro brankáře představovaly přímé kopy, z nichž jsme nebýt neschonosti hlavičkářů klidně mohli vitěžit i nějaký ten gól. Jeho rohy ale za moc nestály, většinou končily v náručí gólmana, a proto známka 6.  

Střídající hráči:

Bendtner – 7 – Veni, vidi, vici. Tak lze charakterizovat dnešní výkon Nicklase. Opět se ukázalo, že podává mnohem lepší výkony, když nenastupuje v základu. V zakončení zůstal ledově klidný, a i když ta gólová akce možná nebyla rozehrána podle regulí, důležité je, že dal branku, a ukončil tak naše střelecké trápení.

Wilshere – 7 – Kurňa, tenhle chlapec mě nepřestává udivovat…, co si dneska dovoloval? Neuvěřitelný…., je mu 16 a hraje jako mazák. Výborně si rozuměl s Fabrem, takže se moc těším na jejich budoucí spolupráci!

Jinak bych ještě rád řekl pár slov ke komentátorovi České televize panu Bauerovi. Je mi jasné, že komentování z televizní obrazovky asi není ta nejjednodušší věc, obzvlášť když vás ani jeden z týmů nezajímá. Ale co ten tam plodil za perly…., jeden by řekl, že když ví dopředu, že bude zápas komentovat, tak že se na něj aspoň připraví… Jeho perly – Jack Wilshere má za sebou v 16 letech 16-letou fotbalovou praxi, Aaron Ramsey je produktem fotbalové líhně Arsenalu, Touarég!, Jeho protiřečení, že Arsenal má široký kádr, a proto postavil mladé mužstvo, aby si zahráli mladší hráči mluví za vše. Příště radši budu sledovat match přes internet, než poslouchat podobné “odborníky“, protože angličtí komentátoři jsou aspoň skuteční profesionálové, a i když nemluví česky, je jim pořád lépe rozumět, než panu Bauerovi, Radotínskému, a jim podobným. Omlouvám se, jestli jsem někoho urazil, ale mě už ty jejich bludy vážně nebaví poslouchat.