ARSENAL FC – EVERTON FC : PREVIEW

 

16.4.2013 (úterý)

20:45  (SEČ)
 

Ashburton Grove


Swarbrick – Beswick, Betts (Friend)
 

Streamy naladíte například na wiziwig.eu. (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

_________________________________________________________________________________

Nominace

 

________________________________________________________________________________

Možná sestava

Čeká nás těžký soupeř, aktuálně hrající ve slušné formě – z posledních pěti zápasů jen jednou prohráli, konkrétně při výjezdu na Spurs. Na druhou stranu ostatní čtyři zápasy hráli doma, porazili Citizens, ale ostatní zápasy byly proti týmům ze dna tabulky.

Kanonýři musí dál naplno bodovat, pokud chtějí udržet místo v první čtyřce. Dnes by k tomu měla pomcot sestava, kterou čekám ve složení:

Fabianski – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Cazorla, Rosický, Podolski – Giroud

Krátce k těm, kteří v sestavě nejsou. Jenkinson bude na svou příležitost dále čekat, ve stoperské dvojici přijde sázka na jistotu a Gibbs je momentálně zkrátka před Monrealem. V záloze dostane přednost Rosický, pokud bude v pořádku, protože Wilshere v posledním zápase nenaplnil očekávání do něj vkládaná. A Gervinho potřebuje jeden zápas na „vydýchání“ a zpytování svědomí.  Na Walcott zkrátka nezbylo místo, ale je možné, že se postaví na hrot útoku msíto Girouda.

________________________________________________________________________________

 The Toffees

Celý název

Everton Football Club

Přezdívka

The Toffees, The Blues

Založen

1878 as St Domingo’s F.C.

Stadión

Goodison Park

(Kapacita: 40,157)

Majitel

Everton F.C. Company Limited

Předseda

Bill Kenwright

Manažer

David Moyes

Soutěž

Premier League

2010-11

Premier League, 7. místo

Dnes to výjimečně nebude o hráčích a klubu, protože Everton – to je v současnosti především David Moyes. Za více než deset let u týmu si získal výborné renomé, zejména díky stabilním výkonům svěřeného týmu, ačkoliv pracuje s omezeným rozpočtem. V celé Premier League je třetím nejdéle „sloužícím“ trenérem, jen SAF a Arsene Wenger zůstali svým týmům věrni déle. Co se týče manažerů je právě on tím nejžhavějším zbožím v celé lize. Každý rok koncem sezóny se vcelku pravidelně hovoří o jeho odchodu k ambicióznějšímu týmu, tedy řekněme spíše k týmu s poněkud štědřejším rozpočtem. I když neomezený rozpočet neznamená pro nového trenéra automaticky úspěch – stačí si vzpomenout na nadělení, které po sobě zanechal AVB v Chelsea. David Moyes bude i letos spojován s kluby po celé Anglii a nejspíš i kontinentální Evropě, ale jeho odchod se zatím nejeví jako pravděpodobný. V klubu má důvěru a klid k práci, současný kádr má schopnosti hrát na hraně první pětky a vzhledem k jeho věku má před sebou Moyes ještě hezkých pár let trenérské kariéry.

________________________________________________________________________________

Match Facts

ARSENAL

Arsenal bude hrát o páté vítězství v řadě

Kanonýři vedli letos v poločase devětkrát, pokaždé zápas dovedli do vítězného konce

V posledních 25 domácích zápasech proti týmům z Merseyside Arsenal prohrál jen jedenkrát – v srpnu 2011 0:0 s Liverpoolem

EVERTON

Everton vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů

Toffees nevyhráli žádný z posledních čtyř venkovních zápasů (W0 D2 L2)

Karamelky odehrají třetí zápas v řadě s londýnskými soupeři. Do konce sezóny je čekají ještě Fulham, West Ham a Chelsea

ARSENAL vs. EVERTON

Od března 2007 (prohra 0:1 v Goodison Park) Arsenal s Evertonem neprohrál (W8 D3)

Kanonýři vyhráli v Premier League nad Evertonem 26x a vstřelil jim 82 branek, lepší bilanci v tomto směru nemáme s žádným týmem

V Premier League Kanonýři prohráli s Evertonem pouze jeden domácí zápas (W16 D3 L1]

 (BBC)