ARSENAL FC – EVERTON FC: Preview

{tab=Základní info}

 10.12.2011 (sobota)


16:00  (SEČ)


Emirates Stadium

Howard Webb

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

Nominaci očekávejte přibližně 24 hodin před zápasem

ARSENAL

{tab=Možná sestava}

Máme za sebou poslední zápas základní skupiny Ligy mistrů a moc dobrého nám nepřinesl. Ujistili jsme se, že Szczesny je oprávněně jedničkou v brance AFC, víme již více než jistě, že Squillaci nemá týmu co dát, opět se potvrdilo, že Aršavin a Chamakh se stále ještě hledají a ukázalo se, že Benayoun je některými možná až zbytečně podceňovanou posilou.

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly – AW se rozhodl, že nenechá napospas krvežíznivým Řekům nerozehranou jedenáctku a vyztužil základní sestavu několika pravidelně hrajícími hráči. Dá se to pochopit na postech, které máme bezpečně zdvojené, ale… No, darmo mluvit či psát, výsledek známe.

V brance můžeme očekávat opět Wojciecha Szczesného, není pochyb, že je jasnou jedničkou.

Obrana bude pro Bosse oříšek. Po dlouhé době máme stoperů na rozdávání, ale krajní obránci nám chybí. Očekávám stoperskou dvojici Mertesacker – Vermaelen, na pravé straně naskočí Koscielny a tím pádem mi na levou stranu vychází Miquel, který se mi proti Olympiacosu, ale konec konců i proti Citizens, líbil. AW může také zvolit variantu s nalevo hrajícím Vermalenem, potom by se do stoperské dvojice posunul Koscielny a doprava by naskočil Djourou, který ovšem v mých očích zůstal v úterý daleko za očekáváním.

Záloha i útok mají již jasně dané složení – Song s Artetou pro činnosti spíše defenzivní, Ramsey pro snahy ofenzivní podpořený z křídelních prostor Walcottem a Gervinhem, na hrotu poté Robin van Persie.

Takže souhrnem vidím sestavu takto:

Szczesny – Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Miquel – Song, Arteta, Ramsey – Walcott,Van Persie, Gervinho

A můj tip na výsledek? 3:0 pro Arsenal!

{tab=Everton FC}

Celý název

Everton Football Club

Přezdívka

The Toffees, The Blues

Založen

1878 jako St Domingo´s F.C.

Stadión

Goodison Park, Liverpool

(Kapacita: 40,157)

Majitel

Akciová společnost, většinu akcií vlastní představenstvo klubu (69%)

Předseda

Bill Kenwright

Manažer

David Moyes

Soutěž

Premier League

2010-11

Premier League, 7. místo

Everton – klub, který odehrál nejvíce sezón v nejvyšší anglické soutěži (108), klub, který odehrál více prvoligových zápasů než kterýkoliv jiný. Klub, z něhož historie anglické fotbalu přímo dýchá. Zároveň je to ale klub, který je příkladem, kam vede fotbalový život na dluh. V současnosti dluží bankám přibližně £45m a po započtení úroků a pokut se jeho závazky blíží hranici £100m. Za své závazky ručí mimo jiné i vlastním stadiónem. Otcové-zakladatelé z metodistického kostela svatého Dominika se musí v hrobech obracet…

Letošní sezóna je pro Everton devatenáctá v řadě v Premier League a 58. v řadě v nejvyšší anglické soutěži. Zatím jí prochází se střídavými úspěchy a pohybuje se ve středu tabulky.

A nemohu vás samozřejmě připravit ani o původ přezdívky našeho sobotního soupeře – The Toffees neboli Karamelky. Jak už to bývá, původ přezdívky má několik výkladů.

Ten nejčastější říká, že v Evertonu, někde mezi Everton Brow a Brow Side, se nacházel obchod zvaný Matka Noblettová. Samozřejmě to byla cukrárna nabízející karamelky a jiné sladkosti včetně Everton Mint (mátový bonbón). Obchod byl údajně přímo naproti věže Prince Ruperta, kterou vidíme ve znaku Evertonu.

Druhou cukrárnou spjatou s historií Evertonu byla Ye Anciente Everton Toffee House, provozovaná paní Bushellovou, která vymyslela Everton Toffee.

Symbolické spojení s historií znázorňuje The Toffee Lady, dívka vhazující před začátkem zápasu na domácím hřišti do hlediště bonbóny. To odkazuje na původní reklamní kampaň paní Bushellové, jejíž vnučka takto vhazovala právě zmiňované Everton Toffees.

V dnešní době tuto čestnou úlohu zastává vždy některá vylosovaná mladá členka Everton´s Supporters Clubu.

 

{tab=Match Facts}

ARSENAL

Domácí bilance WWWWD

Arsenal má  třetí nejlepší bilanci domácích zápasů v lize

Nejlepším ligovým střelcem je letos ve famózní formě hrající Robin van Persie (14 branek)

 Everton celkem letos vstřelil jen o jedinou branku víc než RvP

EVERTON

Bilance z venkovních zápasů LLWLW

Everton zatím uhrál víc bodů ve venkovních zápasech (9) než v domácích (7)

Nejlepším ligovým střelcem je Apostolos Vellios se třemi brankami

 Stejnou metu v Arsenalu již dosáhli či překročili čtyři hráči

ARSENAL vs. EVERTON

V loňské sezóně vyhrál obě utkání Arsenal, shodně 2:1 venku i doma

 V obou utkáních se “žlutilo”, Howard Webb a Lee Mason dohromady udělili 12 žlutých karet

V posledním utkání na Emirates Stadium Arsenal přestřílel před 60,014 diváky Everton 19:4, góly vstřelili Aršavin (70.) a Koscielny (75.), za Everton Saha (24.)

Mezi kluby proběhla v létě čilá přestupní konverzace, výsledkem byl přestup Mikela Artety v posledních minutách přestupního období, spekulovalo se i o Leightonu Bainesovi či Philu Jagielkovi

{/tabs}