Arsenal FC 2 – 1 FC Barcelona : Hodnotenie hráčov

Tak to už áno. Skôr ako začnem rozoberať náš výkon, musím povedať,  že sme dnes mohli vidieť jeden z najlepších zápasov za posledných pár rokov vôbec. Nebola to nejaká jednostranná úchvatná demolícia, ani napínavý thriller s hokejovým skóre. Zápas skončil „len“ 2-1, ale úroveň futbalu bola jednoducho niekde úplne inde. Technická a taktická vyspelosť oboch tímov, pressing, úžasné  kolektívne aj individuálne útočné akcie aj obranné zákroky. Už sa neviem dočkať, kedy si to pozriem znova, a potom ešte raz, a potom zase…Čo sa týka nášho výkonu, zavreli sme ústa mnohím ľudom. Dokázali sme, že naozaj dokážeme hrať s hocikým, aj s najlepším tímom na svete, a nie je to len prázdna fráza. Barcelona bola dnes naozaj perfektná, podala top top výkon. A to je na tomto víťazstve najlepšie. Nebola to žiadna ukopané alebo šťastné víťazstvo. Hrali sme vyrovnaný zápas proti Barcelone hrajúcej nie až tak ďaleko od svojho maxima. Katalánci nás v niektorých častiach zápasu jasne „prehrávali“ a mali sme aj trocha štastia, no po väčšinu času sme s nimi držali krok a ku koncu sme zobrali opraty zápasu do rúk my. Skvelé víťastvo, ktoré môže znamenať naozaj veľa.

8 Niekto to tu už spomínal. Minulý rok o takomto čase chytal Wojto za Brenford v League 1. Dnes stál proti borcom ako Messi a Villa a stále to bol ten istý sebavedomý chalan. Nejdem mu vyčítať nič, aj výkopy boli dnes lepšie. Za gól nemohol a predviedol zopár slušných zákrokov. Keď si v 88. minúte pred zahraním päťky ešte odbehol za bránu „doplniť tekutiny“ pripomenul mi Jensa. Za tú oslavu po druhom góle má o pol poda naviac.
6,5 Priznám sa, že som sa Manuho výkonu dosť obával. V poslednom čase toho veľa nenahral a Barca nie je súper na získavanie zápasovej praxe. Defenzívne ma ale veľmi príjemne prekvapil. Nebol žiadna skala, ale za celý zápas som nepostrehol, že by mal nejaké výraznejšie problémy. Do predu to už taká sláva nebola, často  lacno strácal loptu a rozohrávka zo zadu tiež mohla byť lepšia. V konečnom dôsledku  pozitívne hodnotenie. Ako náhradník a squad player zase raz spoľahlivo zastúpil a nahradil hráča základnej zostavy.
7 Nie najlepší zápas pre Johana. Striedal slabšie momenty s lepšími. Rozhodne mu viac sedia veľký útočníci v Anglicku. Na lopte bol dnes nezvyklo nervózny a robil chyby, ktoré nás našťastie veľa nestáli. Celkovo ale solídny výkon. Laurent ho však dnes jednoducho zatienil.
9 Takmer bezchybný výkon, ktorým držal celú našu obranu pokope. Arsene to zase raz dokázal. Ak si dáme podobný výlet do minulosti ako pri Wojtovi, Laurenta nájdeme dva roky dozadu kopať za Tours v druhej Francúzskej lige. Neuveriteľné. Messimu dnes nedaroval absolútne nič.
7,5 Až na malú chybičku pri góle tiež prakticky bezchybný výkon. Je pravda, že Gael tú offsidovú líniu neudržal, ale Messi už v tom momente nabiehal z krídla, takže sa dá Gaelov pohyb pochopiť. Samir, ktorý po zranení nebol očividne v najlepšej kondícií ho sem tam nechával trocha napospas Alvésovi, čo bolo vidno hlavne v prvom polčase. V druhom sa to ale zlepšilo a Gael predviedol svoj typický výkon od 16 po 16. Skvelá asistencia.
6 Tou veľmi rýchlou žltou kartou si na seba uplietol bič. Od tohto momentu musel hrať so zatiahnutou ručnou brzdou. To však neospravedlňuje slabší výkon. Alex podobne ako minulý rok v prvom polčase proti Barcelone proste nestíhal. Z toho pramenilo veľké množstvo faulov a aj nebezpečných situácií pred našou bránkou. Xavi, Iniesta a Messi sú najnebezpečnejší, keď sa dostanú do priestoru medzi obranou a zálohou. A práve tam dnes Alexovi zopár krát ušli (napr. Messi pri góle alebo už presne neviem kto pri Messiho „samostatnom nájazde“) Nakoniec to ale mohlo dopadnúť ešte oveľa horšie a Alex to celkom ustál. Priznám sa, vážne som si myslel, že to skončí červenou. Striedanie bolo veľmi dobre načasované.
7,5 Má na oveľa viac. Nevedel sa veľmi dostať do zápasu, často kazil a jeho pressing tiež nebol taký ako by mal byť. Neviem či to bolo tým veľkým tlakom, ktorý jednoducho musel cítiť, alebo len nemal svoj deň. Predviedol však ako obvykle zopár skvelých kolmých prihrávok a v druhom polčase sa zdvihol a pomohol Jackovi miestami kontrolovať zálohu.
9 Suverenne najlepší zápas v jeho krátkej kariére. Predviesť takýto výkon pod tlakom proti zálohe majstrov sveta je niečo naozaj špeciálne. Tak ako v minulej sezóne Barcu zaskočil Theo, dnes to dokonale urobil Jack. Na lopte kľudný ako veterán, strojové prihrávky, neuveriteľné množstvo práce. Keď si spomeniem ako v U18 a rezerve prechádzal cez hráčov ako keby tam ani neboli, nikdy by som si nepomyslel, že to už za dva roky dokáže v LM proti Barcelona. Boy is special. Len veľmi tesne mu u mňa unikol MOTM.
7 Wengerov risk sa myslím celkom vyplatil. Samir podal solídny výkon. Hlavne v prvom polčase bol v kombináciách s Cescom nebezpečný. Opäť preukázal schopnosť urobiť v zápase niečo špeciálne a prihrávka Arshavinovi mala naozaj oči. Hlavná vec je, že mu sval vydržal a pred odvetou sa môže dostať zase do top formy
6,5 Začal veľmi sľubne a bolo vidieť, že má Barca z jeho rýchlosti veľký rešpekt. Zopár sľubných breakov Theo pokazil, ale celkovo sa do zápasu až tak nedostal a jeho rýchlosť sme nevyužívali tak často a efektívne ako by sme si priali. Zápas na Nou Campe mu bude určite svedčiť viac.
8 Svetový útočník. Po celých 90 minút držal obrancov Barcy v plnej pohotovosti. Veľmi dobrý pohyb, snažil sa na seba brať zodpovednosť v zakončení. Pekný gólik. Valdes mu to trocha uľahčil ale Robin to tam poslal naozaj na milimeter presne.

Striedajúci hráči:
8 Je späť. Dobrý gól, stále nebezpečný, v obrane tiež všetko v poriadku. Job done.
N/A

Nádherný zápas a nádherné víťazstvo. Stále sme však len na pol ceste a aj pred odvetou pre mňa zostáva Barca favoritom.