ARSENAL FC – HULL CITY AFC: Preview


Základní informace

4.12.2013 (středa)

20:45 SELČ
 
Emirates Stadium
Andre Marriner – G. Beswick, M Scholes – L Probert


Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Z aktuálního injury news je jasné, že nebude k dispozici Bacary Sagna. Nahradí jej takřka jistě Carl Jenkinson, ale troufne si Arsene Wenger na další změnu (či dokonce změny) v obranné řadě? Těžko říct, ale kdy jindy než proti Hullu si můžeme dovolit trochu rizika. Rád bych viděl ve hře Vermaelena, další šanci si zaslouží i Nacho Monreal. Obrana by tedy mohla nastoupit ve složení Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Monreal. V záloze zatím netuším, jak bude Wenger střídat dvojici Arteta, Flamini. Naposledy hrál Arteta a Flamini přišel jako výpomoc pro závěr utkání, stejně to asi dopadne proti Tygrům. Ve formě hrají Ramsey i Wilshere, o místo se ale hlásí také další záložníci. Řekl bych, že Wenger nechá oddychnout Özila a postaví Rosického. A jen na lavičce asi začne Cazorla, který udělá místo Walcottovi. Na hrotu si to asi zase odkope Giroud. Celá sestava by tedy vypadala podle těchto úvah následovně:

Szczesny – Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Monreal – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosický, Wilshere – Giroud

Tak jsem si trochu zapřeháněl, když na to teď koukám pohromadě. Uvidíme, kolik ke kolika změnám manažer doopravdy sáhne.


Představení soupeře

Celý název

Hull City Association Football Club

Přezdívka

The Tigers

Založen

1904

Stadión

KC Stadium(kapacita: 25,586)

Majitel

Assem Allam

Předseda

Assem Allam

Manažer

Steve Bruce

Soutěž

Premier League

2012-13

Championship, 2. místo

Nikdo nemůže popřít, že příchod zahraničních majitelů klubů přinesl do Premier League ranec peněz a udělal z ní nejžádanější ligu světa. Na druhou stranu tak přicházejí do klubů lidé, pro které klubová tradice znamená zamávat fanouškům ze skyboxu a vzít si na zápas šálu (v ideálním případě správného klubu). Minulý soupeř Cardiff prošel pod malajským majitelem změnou klubových barev, v Hullu se do toho majitel, původem Egypťan, pustil ještě s větší vervou. Hull City AFC, název, který klub nesl od roku 1904, se mu zdál málo výrazný, „City“ příliš obecné a často používané, zkrátka fanoušci si zaslouží něco pořádného a vybral si Hull Tigers. Dostal se tak do křížku s fanoušky klubu a bude ještě zajímavé sledovat vývoj sporu mezi majitelem klubu („Nikdo za mne nebude rozhodovat, jak mám vést svůj podnik„) a fanouškovskými skupinami („Hull City AFC: klub, nikoliv obchodní značka„).

Tohle je ale trend, který nás ve fotbale čeká. Bohatí podnikatelé, kteří přichází do fotbalu, nebudou vždy jen „dojné krávy“ vkládající do klubu svoje peníze a budou chtít aktivně promlouvat do dění v klubu, do marketingových aktivit a ze svého podnikání jsoui většinou zvyklí, že „kdo platí muziku, ten poroučí, co bude hrát“. Přejme Arsenalu i celému anglickému fotbalu co nejvíce majitelů, kteří budou k tradicím chovat úctu a k fotbalu přistupovat nejenom jako k prostému obchodu.


Match Facts

ARSENAL

Arsenal v letošní sezóně drží domácí ligovou bilanci W5 D0 L1, za celý rok 2013 je to W11 D3 L2

V posledních pěti ligových zápasech dostali Kanonýři jen jeden gól

Wojciech Szczcesny má nejlepší procentuální úspěšnost chycených střel (81%) v Premier League

HULL CITY

Tigers vyhráli jen jeden z posledních 30 venkovních zápasů v Premier League

V těchto zápasech získali jen 10 bodů z 90 možných (W1 D7 L22)

Pokud dal v této sezóně Hull první branku zápasu, neprohrál (W4 D1)

Head-2-head

Z devíti posledních vzájemných zápasů ve všech soutěžích si Arsenal odnesl osm vítězství (W8 L1)

Poprvé spolu týmy hráli před 100 lety, zápas na Highbury skončil bezbrankovou remízou