ARSENAL FC – MANCHESTER CITY FC: Preview

 Pár slov k soupeři a sestava trochu netradičně

 {tab=Základní info}

8.4.2012 (neděle)

17:00  (SEČ)

 

Emirates Stadium

 

Martin Atkinson
Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

Provisional Squad

Arsenal: Szczesny, Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Walcott, van Persie, Fabianski Djourou, Santos, Jenkinson, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Benayoun, Chamakh

Manchester City: Hart, Pantilimon, Richards, Zabaleta, Lescott, Kompany, Savic, K Toure, Kolarov, Clichy, Nasri, Milner, Johnson, Pizarro, Y Toure, Barry, De Jong, Silva, Aguero, Balotelli, Dzeko, Tevez.

{tab=Možná sestava}

Dnes to se sestavou vezmu trochu od lesa, ať máme změnu. Opět přivítám, pokud mne zdeptáte v komentářích, na druhou stranu se nebráním ani případným pochvalným komentářům, třeba i neupřímným… Pojďme se podívat na různé varianty sestav převážně nevážně.
Nejprve tedy sestava, kterou očekávám já: Szczesny – Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs – Song, Arteta, Rosický – Ramsey, Van Persie, Walcott. Jak vidíte, moc práce jsem si s tím nedal a jenom jsem si hlídal, kde mám na klávesnici „ctrl“, „c“ a „v“. Rozhodně to není sestava, kterou bych si přál. V komentářích mě zaujala a pobavila sestava, kterou si dovolím označit jako výtvor zarytého anti-Ramseyho: Ramsey – Ramsey, Ramsey, Ramsey, Ramsey – Ramsey, Ramsey, Ramsey – Ramsey, Ramsey, Ramsey. Nejsem si tedy úplně jist, jak daleko postoupilo klonování, ale jsem si úplně jistý, že v sestavě v neděli neuvidíme více jak jednoho až dva Aarony.
Což mne vede k myšlence stanovit novou fyzikální jednotku pro měření nechuti fanoušků k vlastním hráčům. Od nynějška to tedy bude 1 aaron. Jeho definice je jasná, stanovme si jenom pro srovnání hodnoty jiných hráčů. Například Denilson měl až 4,5 aarona, Squillaci 4 aarony, Chamakh kolísá – na podzim 2010 si držel moc pěkných -7 aaronů, ale teď nám to stoupá a osciluje nám kolem nuly. Stabilní hodnotu -17 aaronů si drží Bacary a Van Persie nám občas klesá i k pěkným -25 aaronům. Ale to jsem odbočil.
Další sestava, kterou vám nabídnu, je sestava, které budu říkat „sázíme na mládí“: Szczesny – Jenkinson, Djourou, Miquel, Gibbs – Coquelin, Ramsey, Chamberlain – Gervinho, Park, Walcott. Průměr něco málo přes 21, to se dá, ne? Nabízí se druhá varianta, tedy – „zkušenost je nejvíc“. Taková sestava by vypadala takto: Almunia – Sagna, Koscielny, Squillaci, Santos – Diaby, Arteta, Rosický – Van Persie, Chamakh, Benayoun. Tady máme pěkný věkový průměr přes 29 let, to už je něco fotbalových zkušeností.
A poté, co jsem vás vyděsil vývody přebujelé fantasie, si dovolím napsat sestavu, která by se mi líbila: Szczesny – Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs – Song, Arteta, Rosický – Chamberlain, Van Persie, Walcott. Do druhého poločasu brzy nasadit Gervinha za Oxe, možná v závěru nechat vydechnout Gibbse a poslat na hřiště Santose. A rozhodně si myslím, že tohle bude zápas, který bude svědčit Yossi Benayounovi, kterého bych rád také viděl. Že nezbyde místo na Aarona? Ten bude přece ve Francii v Sevres, kde ho budou přeměřovat, aby ho mohli slavnostně zapsat do soustavy SI hned vedle metru a kilogramu. Prý tam s ním bude i Mario Balotelli kvůli stanovení nové jednotky duté míry…

{tab=Citizens}

Celý název

Manchester City Football Club

Přezdívka

City, The Citizens, The Sky Blues, The Blues

Založen

1880 jako St Mark’s (West Gorton)

Stadión

City of Manchester Stadium

(Kapacita: 47,726)

Majitel

Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan

Předseda

Khaldoon Al Mubarak

Manažer

Roberto Mancini

Soutěž

Premier League

2010-11

Premier League, 3. místo

Pravděpodobně každý z nás někdy hrál nějakého fotbalového manažera. Možnost řídit fotbalový tým a vesele nakupovat na přestupovém trhu, hráče omezit na 5-10 kvantifikovatelných vlastností a vlastnosti celého týmu potom určovat výpočtem z těchto zjednodušení je lákavá a po nějakou dobu zcela jistě i zábavná. Že jsou tyto hry, byť sebevíce sofistikované, realitě poněkud vzdálené a skutečný fotbal funguje jinak, se snaží majitelé Citizens popírat. Ve fotbalovém světě se chovají jako hráči hry s nastavenou nízkou obtížností a nekonečným rozpočtem. Nakupují nejlepší dostupné hráče, alespoň dle svého mínění, všechny posty se snaží mít více než zdvojené hvězdami a před každou sezónou vyhlašují útok snad na všechny trofeje včetně Stanley Cupu, vítězství v Super Bowlu a obsazení Hvězdy smrti. Že ještě existuje nějaká ta fotbalová spravedlnost a nad fotbalovým hřištěm se občas vznáší stařičký duch Férplej (viz ZDE) je spolehlivě dokázáno tím, že ten definitivní průlom, kterým by City ovládlo fotbalovou Evropu či snad aspoň Anglii, stále nepřišel.

Arsenal si před nedělním utkáním zkomplikoval boj o třetí místo porážkou s QPR. Není každý den posvícení a Arsenal po sedmizápasové šňůře vítězství další nepřidal. A buďme upřímní – tentokrát by si ho nezasloužil. Snad si naši hráči uvědomí, že do zápasu proti jakémukoliv soupeři se nastupuje s pokorou a touhou po vítězství. Manchester City bude rozhodně dobrou prověrkou a příležitostí odrazit útok londýnských rivalů. Věřím, že v neděli ukážeme, že Londýn není modrý ani nekvoká, že Londýn je jednou pro vždy náš. Když ne pro vždy, tak alespoň pro tuto sezónu (a nejmíň patnáct následujících).

{tab=H2H}

ARSENAL

  The Gunners vyhráli poslední 4 zápasy na The Emirates, vstřelili 17 branek, dostali 4

 v posledních 7 vzájemných zápasech Arsenal vyhrál jenom jednou

Citizens

 Citizens vyhráli jen jedenkrát z posledních 4 ligových zápasů 

 Citizens vyhráli na severu Londýna naposledy v roce 1975, uplynulo již 26 zápasů 

 City nejsou na away silní, vyhráli jen 37% ze všech vítězství v této sezóně

ARSENAL vs. Citizens

 David Silva vede „ligu“ asistencí, s 12 gólovýmj přihrávkami je první, RvP je pátý s devíti přihrávkami

 Citizens mají nejlepší obranu v lize, jen 0,81 gólu na zápas. Tím se Arsenal rozhodně chlubit nemůže.

{/tabs}