Arsenal FC – Manchester City: Hodnocení hráčů

 

 

Szczesny 5,5 Wojta odchytal dnes slabší utkání. Neudělal sice žádnou velkou chybu, ale těch menších bylo více. Nepodařené odkopy a nedůraznost v pokutovém území dnes poskvrnili jeho výkon. Z inkasovaného gólu bych ho nevinil. Byla to sice střela z úhlu, při které by měl mít Wojta přední tyč pokrytou, ale byla bohužel dostatečně razantní.

Gibbs- 5.  Podle mě byl Kieran dnes nejslabší článek naší obrany. Pokud budeme brát, a já to tak beru, že obránce musí v první řadě bránit, a to další, je nadstavba, tak to nebylo opravdu nic moc. Kieran často chyběl tam, kde měl být a místo správného postavení většinou doběhl jen bránit prostor a rychlí hráči soupeře se skrz něj dostali na dvě přihrávky. Navíc se mi zdálo, že v obranné činnosti rozhodně není tak důrazný a energický, jako při práci dopředu. Kieran byl, pokud mne paměť nešálí, původně krajní záložník. To zřejmě vysvětluje jeho silné a slabé stránky. Na druhou stranu jej samozřejmě chválím za hru dopředu. Nicméně pro mě je důležitější obrana a z tohoto pohledu to byl podprůměrný výkon.   

Vermaelen -5,5.  Thomas má náročný úkol. Musí nahradit výborně hrajícího Laurenta. Co se týká bránění, tak mu nemám nijak extra co vytknout. Nebyl moc vidět. Na druhou stranu, to že nebyl vidět znamená dvě věci. Za prvé to znamená, že si nepřipisoval nijak významné a zapamatováníhodné obranné zákroky, jako jeho zraněný kolega. Za druhé, což je možná horší, nebyl na hřišti vidět jako správný kapitán. Kapitán by měl svoje mužstvo řídit a například i diskutovat s rozhodčím. Může se zdát, že diskutování se sudím nepatří úplně do fotbalu. Každopádně pokud za vás oroduje váš kapitán u sudího, tak to znamená, že za vámi někdo stojí. Podle mého je jakákoliv „viditelnost“ kapitána psychickou podporou pro tým. Ať už se jedná o hecování týmu, diskutování se sudím nebo případně řešení rozepří vlastního týmu.

Mertesacker – 5,5. Co se týká bránění, tak tam se mi zdál Per o něco lepší než Thomas. Je samozřejmě rozehraný, takže se není co divit. Nicméně jsem mu snížil známku za inkasovaný gól. Nebyla to samozřejmě jen jeho chyba, ale má na tom také svůj podíl viny. Po laciné ztrátě na vlastní polovině přišel protiútok soupeře. Ve finále měl dle mého Per moc velký odstup od zakončujícího Džeka. Prostě hlídal prostor místo těsnějšího přistoupení k soupeři.  Další věcí je působení obrany jako celku. Podle mě jsme citelně zranitelnější a chybějící důraznost Laurenta je znát. Některé závary před naší brankou trvaly až příliš dlouho. Za tento aspekt jsem celé obraně ubral nějaký ten bodík :-).

Sagna – 6,5. Pokud mohu někoho z naší obranné čtveřice pochválit, tak je to Bac. Z hlediska obrany to bylo v pořádku a dopředu taky nadstandard. Některý z jeho centrů byl možná zbrklý a do prostoru, kde nepůsobil žádný z našich útočících hráčů, ale některé centry byly zase dost nebezpečné.

Arteta – 4,5. Mikel mě včera opět zklamal. Od takhle zkušeného hráče čekám jistotu a konzistenci. Bohužel se dnes nevyvaroval minel, jako když byl obrán o míč v hloubi vlastní poloviny. Možná mu jen nikdo nekřiknul, že má „záda“, ale hráči na této pozici musí mít oči i vzadu. Mikel má samozřejmě také fyzické problémy. Není dost silný na to, aby hráče přetlačil. Zároveň není ani dost rychlý na to, aby si mohl dovolit zastavit nějakého hráče na dvakrát.

Flamini – 6,75. MOTM. Popravdě nevím úplně jistě na jaké pozici včera Mathieu nastoupil. Někdy se objevil sám za obranou soupeře a někdy zase hasil kiksy svých spoluhráčů. Pokud by hrál Jack, tak bych pochopil, že je to „box to box“ hráč. Nicméně nevím, jaké rozdal AW pokyny. Co se týká jeho výkonu, tak dopředu to nebylo nijak oslnivé. Zejména v první půli ztrácel míče v pozici podhrotového záložníka. Ve druhé půli naopak vstřelil důležitou branku. Směrem dozadu to bylo pochopitelně lepší. Otázkou zůstává, jestli je Mathieu ten pravý na tuhle pozici. Podle mého by měl hrát klasického DM a „box to box“ by měl hrát někdo pohyblivější. To není samozřejmě jeho chyba. Nicméně pokud bych ho hodnotil jako „box to box“, tak to byl lehce nadprůměrný výkon.

Rosický – 6. Pokud bych měl hodnotit jen první půli, tak tam byl Tomáš jednoznačně nejlepší. Byl víceméně jediný, který se snažil o přímočarost a aktivní hru. Ve druhé půli, kdy se celá naše hra zlepšila, to nebylo už tak výrazné. Téměř nikdy mu nemám za zlé, pokud mu nevyjde nějaká přihrávka. Často riskuje, takže se není co divit. Co mi ovšem vadilo byly jeho ztráty v osobních soubojích. Zejména jedna nás mohla vyjít hodně draho. Tomáš si z první půle odnesl žluté napomenutí. Ve druhé půli po své individuální ztrátě se snažil uhasit, co napáchal. Vlétl do soupeře jako velká voda a téměř si říkal o další napomenutí. Sudí to naštěstí posoudil správně, ale podle mého to Tomáš neměl riskovat.

Cazorla – 6,5. Santi měl první půli slabší, ale vytáhl se naopak v té druhé. Místy to vypadalo, jako Santi ve své nejlepší formě. Víceméně si to prohodil s Tomášem. Ničím výrazným mě neoslovil ani nezklamal. Byl to slušný výkon.

Podolski – 6. Lukas podal slušný výkon. Předvedl něco ze svých předností, jako jsou centry a zakončování. Ve své velké šanci si počínal dobře a při troše štěstí jsme mohli jít do vedení. Na druhou stranu u něj trochu vázla spolupráce s Kieranem. Myslím tím zejména směrem dozadu.

Giroud – 5,5. Oli to měl dnes obzvlášť složité. Stál víceméně sám proti nejlepší obraně v EPL. Nedostávalo se mu ani potřebné podpory některého z rychlostně vybavených hráčů. Tím pádem byly jeho narážečky a sklepávačky ze vzduchu téměř k ničemu. Často se v pozici podhrotového záložníka ocital Mathieu a občas to působilo až tragikomicky.

Oxlade-Chamberlain – Přinesl menší oživení, ale nic závratného. Potřeboval by víc času.

Sanogo – nehodnocen.

                Popravdě nemám moc rád utkání, jako bylo to dnešní. Soupeř nám svým pasivním výkonem dával šanci na zisk bodů, ale my jsme ji stejně nevyužili. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale Citizens byli k poražení.  Naše sestava, která je dlouhodobě zdecimována zraněními, neměla potřebné štěstí ani kvalitu soupeře přetlačit. Volit v takovém zápase muže zápasu je víceméně otázkou volby. Nikdo svým výkonem moc nevyčuhoval. Bohužel…

                Nemusím být žádným velkým prognostikem, abych předpověděl tuhý boj o místo v pohárech. Věřím, že pokud se podaří urvat FA cup, tak to do čtvrtého místa dotáhneme.

Komentáře

  1. vogel (karma: 0) #1

    [quote name=“EVi“][quote name=“vogel“][quote name=“EVi“]Všichni zapomínají…[/quote]

    Bohužel, někteří by byli schopni překopat všechny tradice tohoto klubu, jen aby se něco vyhrálo. Podobně uvažuji fanoušci jiného Londýnské klubu. Arsenal prostě ukazuje, že se dá udržet na špici i jinou cestou než penězi. A to, že se dlouho nic nevyhrálo. No a? Až se vyhraje, budu to slavit dvojnásob.[/quote]
    Je to tak, sice je pravda, ze mam vyhrady, ale ty se netykaji tohoto tematu….hlavne mi prijde k smichu to, jak jsou vsichni hrozne moralisticky,svati,chodici do kostela, kteri by za simulovani nechali zabijet, ale postupem casu, kdyz se z hrace stane TOP hrac, ktery simuluje, tak by ho vetsina z tech lidi vzala po ochranna kridla, nejvic me dokazou nastvat lidi menici nazory jak ponozky. A ze jich tu je a potom me ostatni budou poucovat…chytrolini

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.