Arsenal FC – Norwich City FC: Preview


Základní informace

19.10.2013 (sobota)

16:00 SELČ
 
Emirates Stadium

Lee Probert – Ganfield, Scholes (Hill)

Slovak Sport 1

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Po reprezentační pauze nás čeká opět klubová kopaná. Sobotní domácí zápas proti Kanárkům je rozehřívacím kolem před úterní Ligou mistrů a je možné, že někteří hráči, kteří hráli v reprezentačních výběrech dostanou volno. Po zranění máme opět k dispozici Rosického, Sagnu ( i když s otazníkem) a blízko k návratu je i Cazorla. Arsene Wenger nám tedy zřejmě nepřipraví žádné výraznější překvapení a tým nastoupí v podobě, jakou známe z posledních zápasů. Poslední zápas jsme odehráli v sestavě:

Szczesny – Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Arteta, Flamini – Ramsey, Wilshere, Özil – Giroud

A to je velmi pravděpodobně složení, ke kterému se v sobotu vrátíme. Pokud do zápasu od začátku zasáhne Rosický, zůstane na lavičce pravděpodobně Arteta. Možné je i nasazení Gnabryho na křídlo a čas k odpočinku před úterním zápasem může dostat třeba Ramsey. A pokud bude připraven Sagna, může dostat přednost před Jenkinsonem. Drobný otazník visí nad nasazením Özila, který končil poslední zápas za reprezentaci s drobným zraněním. Údajně je připraven, ale může jej případně zastoupit Rosický.


Představení soupeře

Celý název

Norwich City Football Club

Přezdívka

The Canaries, Yellows

Založen

1902

Stadión

Carrow Road (kapacita: 27,260)

Majitel

Delia Smith a Michael Wynn-Jones (53%)

Předseda

Alan Bowkett

Manažer

Chris Hughton

Soutěž

Premier League

2012-13

Premier League, 11. místo

Kanárci loni skončili v polovině tabulky, jako součást silného středu. Nevím, jak jinak pojmenovat situaci, kdy 8. a 17. pozici dělilo pouhých deset bodů. Kanárci pluli středem tohoto houfu, i když spíš to byla jízda na vlnách než poklidná plavba. Nejprve až do 8. kola čekali na vítězství, potom předvedli sérii deseti zápasů bez porážky a vyhoupli se až na sedmé místo. Následovalo naopak devět zápasů bez výhry a pád na čtrnáctou pozici. Zbytek sezóny oscilovali mezi 11. a 15. místem, aby díky výhrám v posledních dvou zápasech zakotvili na konečném jedenáctém místě. Konec námořních příměrů, dostal jsem chuť na krevety.

Pro letošní sezónu posílili v Norwich zejména na ofenzivních postech. Loni konec konců méně branek vstřelili pouze obranáři ze Stoke a sestupující QPR. Kanárky opustil loňský nejlepší střelec Grant Holt, naopak přišli Ricky van Wolfswinkel ze Sportingu a Garry Hooper ze Celticu. Na hostování se jim podařilo získat Johana Elmandera z Galatasaraye. Do zálohy přišel urostlý Leroy Fer z Twente a na levou stranu Javier Garrido z Lazia, ten ovšem, stejně jako Martin Olsson z Blackburnu, může hrát i levého beka.


Match Facts

ARSENAL

Arsenal neprohrál již šest ligových zápasů, od úvodní porážky v zápase s Aston Villou je neporažený ve všech soutěžích

V každém ligovém zápase Kanonýři skórovali, více branek než Arsenal (14) vstřelili jen Citizens (17)

V posledních 14 domácích ligových zápasech Arsenal jen třikrát udržel čisté konto

Norwich City

Tři ze čtyř posledních ligových utkání Kanárci prohráli

V posledních šesti zápasech EPL vstřelili pouze tři  branky

Norwich letos má na kontě více čistých štítů než Arsenal (konkrétně 2)

Head-2-head

Kanárci vyhráli naposledy na hřišti Arsenalu v roce 1992

Od té doby v pěti ligových zápasech pouze dvakrát remizovali, třikrát prohráli

V posledních čtyřech domácích ligových utkáních proti Norwich vstřelil Arsenal 15 branek

(BBC)