ARSENAL FC – OLYMPIQUE DE MARSEILLE: Preview


Základní informace

26.11.2013 (úterý)

20:45 SELČ
 
Emirates Stadium
 Antonio Mateu Lahoz  – Pau Cebrian Devis, Javier Rodriguez – Carlos Gómez ,  Javier Estrada – Teodoro Sobrino  (všichni ESP)

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Můj tip číslo jedna pro dnešní večer je návrat Walcotta do základní sestavy. V sobotu se jen tka lehce proběhl po hřišti, dnes už by šedesát minut mohl dát. Do základní sestavy se také vrátí Flamini a pro zbytek postů v záloze máme kandidátů dost. Řekl bych, že hrát bude Özil a Cazorla, na posledním volném místě vidím Ramseyho a Rosického s Wislherem čeká lavička. Zvlášť u Rosického mne to mrzí, ale třeba mě Arsene Wenger překvapí. Když to shrneme, sestava by měla vypadat takto:

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Flamini, Ramsey – Walcott, Özil, Cazorla – Giroud


Představení soupeře

Celý název

Olympique de Marseille

Přezdívka

Les Phocéens, L’OM

Založen

1899

Stadión

Stade Vélodrome (kapacita: 60,031)

Majitel

Margarita Louis-Dreyfus

Předseda

Vincent Labrune

Manažer

Élie Baup

Soutěž

Ligue 1

2012-13

Ligue 1, 2. místo

12.dubna 1986 se prezidentem OM stal Bernard Tapie a stačilo mu pouhých 8 let, aby klub dovedl přes naprostý vrchol na úplné dno.  Do klubu dovedl vynikající hráče, vždyť za jeho panování se v klubu objevili třeba Jean-Pierre Papin, Chris Waddle, Didier Deschamps, Marcel Desailly, Rudi Völler nebo 2.dubna 1986 se prezidentem OM stal Bernard Tapie a stačilo mu pouhých 8 let, aby klub dovedl přes naprostý vrchoEric Cantona. Neváhal také angažovat zkušené trenéry (namátkou třeba Franze Beckenbauera) a odměnou byly 4 tituly v řadě v letech 1989-92 a Francouzský pohár k tomu. A dosáhl i mety nejvyšší  – v roce 1993 vyhrál Olympique Ligu mistrů. Jenže to už se rodil jeden z největších skandálů francouzského fotbalu. Tři hráči Valenciennes postupně přiznali, že byli osloveni s finanční nabídkou v souvislosti s vzájemným utkáním v rámci francouzské ligy, těsně před finále LM. Vyšetřování se rozjelo na plné obrátky a protože i malý kamínek může strhnout lavinu, Olympique skončil v druhé lize, přišel o titul za sezónu 1992/93, o místo v LM v sezóně 1993/94 a možnost hrát Super Cup 1993 a International Cup 1993. Olympique de Marseille se do první ligy vrátil po dvou letech a postupně znovu vybudoval tým schopný bojovat o domácí i evropské trofeje.


Match Facts

Arsenal již potřetí v řadě narazí ve skupině na soupeře z francouzské ligy

 Ve skupině jsme se s OM potkali před dvěma lety, venku jsme vyhráli brankou Ramseyho 1:0, na Emirates Stadium zápas skončil bezbrankovou remízou

Úvodní zápas skupiny LM na Stade Velodrome jsme vyhráli díky gólům Ramseyho a Walcotta 2:1, za soupeře z penalty v nastavení korigoval Jordan Ayew

Domácí bilance proti francouzským týmům je W4 D3 L2

Olympique dokázal anglický tým na jeho hřišti porazit jen jednou – v ročníku 2007/08 zdolali Liverpool 1:0

Jejich celková bilance v Anglii je W1 D4 L6

V dresu Olympique zahájil svoji kariéru Mathieu Flamini, v prvním týmu debutoval v prosinci 2003, na konci sezóny se stal hráčem Arsenalu (poprvé)