Arsenal FC – Olympique : Hodnocení hráčů

Web gunners.cz přišel s myšlenkou oslovit čtenáře s Hodnocením hráčů. Dalším odvážlivcem je zajda. I další zájemci mají možnost si rezervovat zápasy na redakcegunners.cz@gmail.com. Díky zajdovi za pefektní hodnocení. Patrick

Prvních 5-10 minut jsem se zhrozil co se to děje, postupem času jsme převzali definitivně první poločas my a mohli jsme ho lehce vyhrát, kdybychom proměnili naše dobré šance. Druhý poločas už se vůbec nevydařil, hráli jsme v zadu na nulu, chybělo mi trošku více entusiasmu u našich hráčů a větší vůle po vítězství.

6

No dneska toho neměl moc na práci, jedna střela mezi dvě tyče mluví za vše. Ve 14. minutě se mi trošku zastavila krev v žilách, při jeho kličkách, který nebyli zrovna nejjistější. V 54. minutě měl trošku nedorozumění s Vermim, který ale pak vyřešil. Pak v 74. podle mě zbytečně vyběhl a přidělal další vrásky mně i Vermaelenovi, ale naštěstí to všechno vyřešili.

6

Mnohem více podporoval útok než na druhé straně Jenkinson. Za zmínku stojí zejména centr na Ramseyho, který ovšem svou šanci promarnil. Dozadu se nestíhal vracet a musel za něj několikrát zaskakovat Song. Byl bych radši kdyby podporoval útok a stíhal se i vracet. Takže oproti Jenkinsonovi byl lepší do útoku, ale zase slabší do obrany, proto bych volil stejnou známku jako pro Carla.

9

MOTM – Já nevím co bych mu vytkl, možná jen, že tolik nepodporoval útok, jak jsme u něj zvyklý, ale ono to dneska ani nešlo. Mám u něj všechny kladný souboje, opravdu si nepamatuju, že by nějaký prohrál, myslím si, že ne. Jako kapitán to možná mohl trochu vyhecovat, ale jinak vynikající výkon a jeho zápasový půst na něm nebyl vůbec vidět. Pro mě dneska jasný MOTM.

8

Dneska slabší z obou stoperů, jenže kdo by nebyl, když vedle sebe měl Vermiho ? To mu nemůžeme mít za zlý, vyhrál hodně soubojů a hlavně ten v 60. minutě, kterému předcházeli housle Songovi a ten centr vypadal sakra nebezpečně, jenomže to by tam nemohl být Per, který to skvěle odvrátil. Na rozdíl od Vermaelena nebyl zase tak jistý v rozehrávce. Jeden z těch nejlepších výkonů pro Pera.

6

Bylo na něm vidět, že nechce nic zkazit, dozadu si to až asi na dvě výjimky dobře pohlídal. Ovšem první centr přišel až v 57. minutě takže podpora útoku nebyla velká. Navíc zkazil pár lehkých nahrávek dopředu. Jinak jeho výkon nebyl žádný propadák, prostě si hlídal zadek a dopředu se trochu bál.

8

Jak už bývá u Alexe zvykem, do zápasu se musí dostat, prvních pár minut se mu moc nedařilo, stejně tak jako zbytku týmu. Ale pak se zase dostal do tempa, poslal dvě parádní kolmice, odebíral míče a pak je skvěle předával. A několikrát i popotáhl hru, dozadu jsme dneska hráli dobře což byla i zásluha Alexe, který skvěle doplňoval mezery po Santosovi, který se po útočení nestíhal vracet. Klasicky dobrý zápas pro Alexe.

6,5

Mně přijde, že Arteta hraje každý zápas stejně. Odvede dost černý práce, která kolikrát není zrovna oceněná. Možná se od něho očekávalo více kolmic, ale to je spíše práce Ramseyho nebo Rosu. Ve 41. minutě kopal trestňák, který nedopadl zrovna nejlépe. Což se mu zrovna v Evertonu dařilo.  Ovšem trestňák z hlouby pole ve 47. minutě nebyl vůbec špatný a Per to mohl lépe umístit. Nakonec to šlo ještě na hlavu Vermiho do souboje, který s tím už nemohl nic dělat. Jinak nebyl moc vidět celý zápas, myslím, že hráči ze středu pole by mohli být výraznější. Což se dá asi přisoudit faktu, že hraje každý zápas od svýho příchodu.

6

Běhal, nabízel se, chtěl hrát, chtěl v dnešním zápase uspět a byl energičtější než zbytek týmu. Jenomže mohl a měl dát dva góly a bylo po zápase, jednou zahamounil a jednou ve skluzu netrefil odkrytou bránu. Navíc ne všechny přihrávky mu vycházeli, ale aspoň se pokusil o nějakou kolmici. Trošku rozporu plný zápas pro Aarona, na jednu stranu se mě líbila jeho chuť na druhou stranu jsem nebyl spokojenej s jeho řešením některých akcí.

6

Podobný výkon jako Theo, první poločas byl hodně u míče, vymýšlel akce a nějaké sám zakončil. Ve druhém poločase se mu už nedařilo, kolikrát nezpracoval dobře míč ve slibných šancích. A pak se ze zápasu také vytratil. Nevím zdali nebyl trochu unavený? Přeci jen toho tuhle sezónu nahrál dost.

4    Tento zápas opravdu nebyl pro něho, od hrotového hráče se čekalo, že podrží balon a pak ho rozdá, což se mu vůbec nedařilo. Měl hodně moc zkažených přihrávek, do zápasu se vůbec nemohl dostat. Moc se mu to nepovedlo a po přihrávce od Thea si nedokázal lépe zpracovat balon a připravil se o jedinou jeho možnou šanci.

5,5

Opravdu nevím jak Thea hodnotit jako většina z útočný trojice měl lepší první poločas, poslal dva velmi kvalitní centry a mohl dát v 10. minutě gól po akci Gervinha. Postupem času se ze zápasu úplně vytratil a ke konci nebyl vidět vůbec.

Střídající hráči

5,5

Čekalo se, že udělá rozdíl, jenže neměl moc možností, byl skvěle pokrytej a jedinou šanci, kterou mu připravil Rosa po jeho skvělé nabídce neproměnil. Pak dal trošku nebezpečný centr do vápna před koncem, jenže nikoho nenašel bohužel. Jinak zapadl do dnešního nevýrazného druhého poločasu.

nehodnocen – Zabojoval, snažil se, jenže to dneska prostě dopředu ve druhém poločase vůbec nešlo Marseile hrálo velmi dobře dozadu a to hlavně ve druhém poločase. Ale ta kolmice na Robina ta byla fakt excelentní. Udělal několik skluzů a za jeden obdržel žlutou kartu.

nehodnocen – Ani jsem si ho skoro nevšiml, dvakrát ztratil balón. Neměl šanci nic ukázat.