ARSENAL FC – STOKE CITY FC: Preview

 {tab=Základní info}

2.2.2013 (sobota)

16:00 (SEČ)
 
Emirates Stadium

 

Foy – McDonough,Bryan (Drysdale) 

   

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Možná sestava}

Vermaelen s otazníkem, Arteta s otazníkem, Monreal s otazníkem, Diaby zpět… To jenom tak v kostce z dnešní tiskovky. Wenger bude před sobotním zápasem řešit dvě zásadní otázky – kdo obsadí levý kraj obrany a kdo bude hrát na pozici defenzivního záložníka. Protože právě hráči s otazníkem jsou zásadní odpovědí na tyto otázky, budeme muset spekulace nad sestavou tvořit právě kolem nich.

Začněme Vermaelenem – pokud bude k dispozici, Wenger jej nasadí na levý okraj a obranu poskládá ve složení Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermealen. Pokud nebude k dispozici, záleží složení obrany na stavu Nacha po připojení k týmu. Bude-li moci hrát, obsadí levý kraj on, pokud ne, je možné, že se vlevo posune Sagna a na pravém okraji nastoupí Jenkinson. Santos zřejmě dostane ještě týden na přípravu a navíc upozornění, že po příchodu Monreala může klidně zbytek sezóny strávit s rezervou. Snad to pomůže – loni předváděl slušné výkony a pro Ligu mistrů by při zranění Gibbse měl být volbou číslo jedna.

Ve středu zálohy naskočí Arteta, je zbytečné hledat jiné varianty – pokud je k dispozici , bude hrát. Ramsey se mi na této pozici líbil, ale jako box-to-box hráč má v obranné hře nedostatky, hlavně poziční. Mikel také není ideální řešení, ale mezi slepými jednooký králem. Pokud Arteta nebude v sobotu připraven, naskočí tentokrát zřejmě Diaby. Záloha by tedy hrála ve složení Diaby, Wilshere a Cazorla.

V brance a útočné trojici sázím na jistotu. Szczesny by potřeboval trochu srazit hřebínek, ale zřejmě opět nastoupí, v útoku se představí trojice Walcott, Giroud, Podolski.

{tab=Stoke}

Celý název

Stoke City Football Club

Přezdívka

The Potters

Založen

1863, jako Stoke Ramblers F.C.

Stadión

Britannia Stadium (kapacita 27,740)

Předseda

Peter Coates

Manažer

Tony Pulis

Soutěž

Premier League

2011-12

Premier League, 14. místo

Na Emirates Stadium míří v sobotu nepříjemný soupeř, v letošní sezóně remízoví králové ze Stoke. The Potters se v závěru roku dostali do velmi dobré formy a období od 10.listopadu do konce roku odehráli bez jediné porážky s bilancí W5 D5 L0 při skóre 13:7. V lednu ale nevyhráli ani jeden zápas, na vině byl i těžký los. Prohráli postupně se Citizens, Blues a Swans, v úterním zápase s Wiganem už vedli 2:0, ale Wigan se dokázal vrátit do zápasu a vybojovat bod za remízu 2:2.

Stoke se prosazují i v letošní sezóně svým typickým fotbalem – úporným, bojovným, na hranici pravidle a často i za ní. Se 46 žlutými a 3 červenými kartami patří mezi nejtrestanější týmy Premier League. Zajímavý je i počet vyhraných vzdušných soubojů. S průměrem 27,4 na zápas jsou nejlepším týmem v lize- pro srovnání Arsenalu patří 9. místo s průměrem 16,3 na zápas. Styl hry Stoke se dá dokumentovat i dalšími statistikami – průměrný počet střel na zápas 9,9 (20.místo; Arsenal 15,1; 7.místo), držení míče v zápase průměru 42,2% (19.místo; A: 57,9%, 3.místo) a konečně úspěšnost přihrávek 70,6% (19.místo;A:86,1%, 2.místo). Zdrojem statistických informací je whoscored.com.

Čeká nás tedy souboj s úporným soupeřem, který se zaměří na defenzivu, bude se snažit využívat případné šance k brejkům nebo výškové převahy po standardních situacích. Že nám taková hra nesvědčí, to už dávno víme, přesto věřím v plný bodový zisk, další ztrátu si nemůžeme (už dlouho) dovolit.

{tab=Match facts}

ARSENAL

Na Emirates Stadium už letos padlo 50 ligových branek, nejvíce ze všech stadionů.

Kdyby se počítaly jenom výsledky druhých poločasů, Arsenal by byl v tabulce druhý se 46 body, dva body za Citizens

Podle OPTA Arsenal dostal třináct branek přímo po vlastních chybách, to je nejhorší číslo v celé Premier League

STOKE

Stoke má po 24 zápasech 30 bodů, na stejný výsledek dosáhli i v předcházejících třech sezónách

Hrnčíří už odehráli pět bezbrankových remíz, nejvíce v lize

Proslulá tuhá obrana Potters v posledních zápasech nedosahuje své pověsti – v 5 zápasech 15x inkasovali

ARSENAL vs. STOKE

Arsenal vyhrál 10 posledních domácích zápasů proti Stoke

Hrnčíři na hřišti Arsenalu naposledy vyhráli v roce 1981

(BBC)

{/tabs}