Arsenal FC – Sunderland :Hodnocení hráčů

Sezóna nám opět začala a s ním samozřejmě i naše pravidelná pozápasová rubrika…

Szczesny –7. Wojta dnes odchytal jeden z těch “nudných” zápasů, ve kterých musel být celou dobu připraven na jednu, či dvě šance soupeře. S tím se popasoval dobře a tak k jeho výkonu nemám moc co dodávat.

Gibbs – 6,5. Kieran byl dnes tím méně viditelným krajním obráncem, to ale určitě nebylo na škodu. Připsal si pár pěkných obranných zákroků, při kterých působil jistě. Jeho spolupráce s křídelními hráči nebyla špatná, ale bývá lepší. Celkově mi dnes od něj chybělo trošku více iniciativy směrem dopředu.

Vermaelen – 6,5. Thomas si při dnešním utkání poprvé vyzkoušel roli kapitána. Zpočátku se mi zdálo, že na jeho kopačkách je znát jistá dávka nervozity a nevyvaroval se některých nepřesností. I přes tuto nervozitu, byl ale dnes tím lepším ze stoperské dvojice. Nižší hodnocení dostává zejména kvůli momentu zpočátku utkání, kdy přes sebe nechal projít Sessegnona přičemž navíc podklouzl, takže se ani nemohl stačit vrátit.

Mertesacker –5,5. Per si připsal velice kontroverzní start do sezony. Zejména v první půli střídal špatnou rozehrávku s rozehrávkou ještě horší. Upozornil na sebe dále špatnou poziční hrou při úvodní šanci soupeře a mohl být rád, že Wojta vše „hasil“ pohotovým zákrokem. Na druhou stranu dobře vstupoval do rozehry soupeře a úspěšně tak přerušil pár nadějných akcí soupeře. S postupem času se jeho výkon stabilizoval a zejména v druhé půli nepředvedl žádnou výraznější chybu. Nutno dodat, že to mohlo být dáno stálým „tlakem“ AFC.

Jenkinson –4. Carl je pro mne osobně velkým zklamáním a na jeho výkonu nelze najít moc pozitivního. V obranné činnosti byl slabý, co se týká zákroků i pozičního bránění. Pokud jsem dříve vyzdvihoval jeho hru směrem na branku soupeře, tak dnes se mu nijak zvlášť nedařilo. Jeho snaha byla zřejmá, ale často se nepotýkala s úspěchem. Dále mi neseděly jeho dlouhé křížné míče „alá Beckham“. I v případě, že si míč našel adresáta, tak to byl míč do „presu“ a složitý pro další rozvoj akce. Jeho centry se nijak nevymykaly z našeho standardu, který je bohužel velmi slabý.

Arteta – 6,5. Popravdě řečeno, kdybych k Mikelovy nenapsal nic, tak bych neudělal žádnou velkou chybu. Odehrál si prostě to „svoje“. Do kombinace se zapojoval často, avšak většina jeho přihrávek byla dozadu nebo do strany. Myslím, že s jeho kopací technikou by si mohl dovolit více,

Diaby – 7. Abou se po vleklých zraněních opět podíval na hrací plochu a zanechal určitě dobrý dojem. Podstupoval spousty osobních soubojů a byl pro soupeře určitě cítit. Ve středu si se Santim rozuměl dobře a nebál se vzít odpovědnost na sebe. Ve druhé půli byl střídán a nezbývá než doufat, že mu vydrží zdraví a vrátí se do své nejlepší formy.

Cazorla – 8 MOTM. Myslím, že volba hráče zápasu bude mít jednoznačného vítěze. Santi se při svém debutu předvedl ve velmi dobrém světle a myslím, že nebudu mluvit sám za sebe, když řeknu, že více než naplnil má očekávání, vzhledem k tomu, že to byl jeho první ostrý start. Nebál se vystřelit oběma nohama. Distribuoval míče napříč celým hřištěm a vyslal i pár skvělých kolmic. Jen tak dále Santi!

Gervinho – 7. Gervinho na mě dnes zanechal velmi dobrý dojem. Byl po celou dobu nebezpečný a soupeř se před ním musel mít na pozoru. Jeho průniky ve vápně jsou sice čitelné, ale díky jeho akceleraci jsou i účinné. Navíc se k tomu všemu stíhal vracet a místy musel zaskakovat za nevrátivšího se Kierana. V zakončení mu bohužel opět chyběl klid a několikrát se mu stalo, že nastřelil hned prvního hráče, který stál před ním.

Podolski -6. Lukas si odbyl svojí ostrou premiéru v našem dresu. Na jeho výkonu byla znát nervozita, a proto si „dovolil“ pár jednoduchých ztrát. S pokrýváním míče neměl problémy a dokázal se zapojovat do kombinace. Bohužel se dnes nedostal do zakončení, ikdyž se do něj několikrát tlačil. Jeho jedinou šancí tak byl trestný kop, který bohužel neskončil mezi třemi tyčemi.

Walcott -6,5. Theo nebyl vidět jako jeho kolega na křídle, ale určitě nezanechal špatný dojem. Jeho průniky byly přímočaré a často i nebezpečné. Pokoušel se o zakončení, ikdyž se opět nesetkalo s větší mírou přesnosti. Soupeř se s jeho rychlostí pasoval většinou nedovolenými zákroky a tak se Theovi podařilo vybojovat i pár standardních situací.

Giroud– Oliver se dostal na hřiště jako střídající hráč a mohl být pro příštích pár hodin hrdinu. Dostal se do jediné gólové šance, kterou si oba týmy vybojovaly, ale bohužel selhal. Kromě této šance neměl moc příležitostí se předvést a tak nezbývá, než se těšit, co nám tento vytáhlý Francouz předvede.

Ramsey– Aaron vlétl do utkání jako utržený ze řetězů a hned si připsal střelu na branku, která ovšem postrádala na razanci. Poté se vytratil a upozornil na sebe jen pár momenty podobným těm, kterými strašil fanoušky téměř po celou minulou sezonu.

Aršavin– Nestrávil na hřišti moc času, a proto nehodnotím.

                Z dnešního utkání si odnášíme pouze bod, ale vzhledem k počtu gólových šancí se jedná asi o zasloužený výsledek. Soupeř bránil po většinu utkání v deseti lidech a nově vzniklá sestava Arsenalu si s tímto problémem nedokázala poradit. Popravdě jsem zklamán jen výsledkem, zatímco výkon ve mně zanechal vesměs pozitivní dojem. Myšlenka, kterou s sebou Santi přinesl, nám dává nové možnosti, které ovšem neměl dnes kdo využít. Otázkou je, jestli se to časem změní nebo pocítíme absenci našeho ex-kapitána…