Arsenal FC 1 – 0 Swansea City AFC : Hodnotenie hráčov

1-0 to the Arsenal!!! Tentoraz to však po pravde nebolo vďaka skalopevnej obrane tak ako za čias Adamsa a co. ale práve naopak, vďaka nášmu slabému útoku. Po šialenom poslednom dni prestupového obdobia sa nálada v Arsenale trochu zdvihla. Dnešok nás trochu opäť vrátil na zem a ukázal, že pred nami je ešte stále veľa, veľa práce. Nie veľmi optimálny výkon by sa možno trochu alibisticky dal pripísať novým hráčom, ktorí ešte s tímom neboli zohratý. Dvojica nováčikov ale dnes bola snáď najmenším problémom.

7 Až tak veľa práce dnes nemal. To pre brankára nikdy nie je ideálne, Wojciech ale vždy keď bolo treba potrebný zákrok vytiahol. Niekoľko z nich naozaj exkluzívnych, hlavne na začiatku prvého polčasu keď chytil Swansea čistý gól. V tom je veľkosť brankárov. Že má aj niečo iné veľké dokázal pár minút potom, keď sa pohral s útočníkom Swansea a aj s kardiovaskulárnym systémom všetkých fanúšikov Arsenalu. Našťastie mu to vyšlo. Trochu šťastia si vybral  pri Sinclairovom priamom kope a vlastne jediné čo mu musím vytknúť prišlo rovno v závere keď neodhadol pri rohovom kope situáciu. Nakoniec sa mu to prepieklo ale mohol tak úplne pokaziť celkom slušný výkon.
 6 Po dlhšom čase mal ťažší zápas. Ani jeden z krídelníkov, či už Theo alebo Arshavin mu vôbec nepomáhali a tak s ním Sinclair cvičil o niečo viac ako sme u Baca zvyknutý. Bolo to vidno hlavne v druhom polčase. Rozhodne to nebola žiadna tragédia. Po dlhom čase vyprodukoval aj veľmi dobrý center z čoho bol Robin tak šokovaný, že sa ani neunával do tej lopty ísť.
 7 Náš najlepší obranca. Mertesackerovi dosť pomáhal, hlavne v prvom polčase si spomínam na skvelé čítanie hry, ktoré nás zachránilo od nájazdu 1 na 1. Celkovo držal obranu ako tak pohromade. Pôsobil veľmi ukľudnujúco, dobre zaisťoval spoluhráčov a sám v súbojoch nemal takmer žiadne problémy. Jediný slabší moment si vybral v druhom polčase keď trocha zbytočne fauloval za žltú hráča, ktorého mal Sagna zaisteného. Pre mňa je stále no. 2 hneď za Vermaelenom a dnes to potvrdil.
 6 Solídny debut. Asi si budeme musieť zvyknúť na jeho pomerne neohrabaný štýl, fakt to často vyzerá ako keby mu tie nohy vystrelovali úplne náhodne. Po slabšom štarte, kedy fakt vyzeral ako slon v porceláne sa celkom rozohral a pripísal si niekoľko dôležitých zákrokov. Hlavne blok z približne 35. minúty bol exkluzívny. Nemôžem si však pomôcť ale vo vzduchu sa mi na tú svoju výšku vôbec nepáčil. Niečo podobné ako Crouch, ktorý na to akú má výšku zďaleka nie je úžasným hlavičkárom. Viac krát sa mu stalo, že pri dlhej lopte nechal hráča za sebou a nepodarilo sa mu ju odhlavičkovať. Najhoršie to bolo pri obrovskej šanci Swansea, ktorú Wojto skvele zneškodnil. Neviem či sa to dá pripísať novej lige alebo to od neho budeme vídavať častejšie. V každom prípade ho po jednom zápase ešte nemôžeme veľmi hodnotiť.
 6 celý zápas striedal silnejšie momenty s tými slabšími. Situácie v zadu miestami riešil až moc komplikovane a laxne, celkovo vyzeral trochu neisto no vo väčšine prípadov sa mu v poslednej chvíli podarilo úspešne zasiahnuť. Smerom dopredu hral hlavne v prvom polčase dosť nepresne. Postupom času sa ale dostal do zápasu a predviedol niekoľko podarených výletov. Pri jednom z nich poslal Chamakovi gólový center a pri druhom dokonca prinátil Vorma k dobrému zákroku. V druhom polčase sa mi veľmi páčil.
7  Myslím, že do tímu zapadol veľmi dobre. Od prvých minút bolo vidno, že k nám prišiel kvalitný hráč veľmi silný na lopte. Do zápasu doslova vletel a hneď poslal Ramba do slušnej šance. Stále sa snažil niečo vymyslieť a hrať dopredu. V druhom polčase už nebol taký výrazný. Vysokú úspešnosť prihrávok si však udržal po celý čas a z tímu mal najviac dotykov z loptou aj prihrávok. To od neho očakávame a tak si dnes úlohu splnil. Pri našej statickej hre asi nevykúzli toľko magických prihrávok ako Fabregas ale máme v ňom hráča na ktorého sa je možno spoľahnúť.
 5,5 Podľa mňa dnes náš najslabší stredopoliar. Hlavne v prvom polčase dosť kazil a nebol ani zdaleka taký dominantný ako proti Liverpoolu. Veľa musí zapracovať hlavne na pozičnej hre. K hráčom stále pristupoval zo zlej strany. Niekoľko krát veľmi dobre vybojoval loptu, celkovo si však úlohu defenzívneho štítu neplnil veľmi dobre. Očividné to bolo hlavne tesne pred vystriedaním keď vyzeral aj dosť unavený.
 6 Slušný výkon. Škoda nevyužitej šance hneď na začiatku. Pri tých rýchlych kombináciach tesne pred šestnástkou s Robinom a Artetom vyzeral naozaj dobre. Postupom času, ako sa zhoršoval výkon celého mužstva išiel dole aj on. Stále hral celkom slušne ale čoraz častejšie si vyberal zlé riešenia a bol viditeľne veľmi unavený. Možno sa to prejavilo pri tej pokazenej situácií 4 na 1, no to by sa fakt nemalo stávať. Obzvlášť ak nás to na konci ešte mohlo mrzieť. Nemôžem si pomôcť ale myslím, že od neho Wenger žiada v tomto momente priveľa. Je to spôsobené aj zraneniami, ale aj tak je na ňom až príliš zodpovednosti. Snáď to pomôže vyriešiť príchod Artetu.
 6,5 Znova o dosť lepší výkon na aké sme boli z minulej sezóne zvyknutý. O niečo viac energie, niekoľko dobrých prihrávok a veľmi pohotový gól. Do prázdnej brány to vyzeralo jednoducho ale bolo to naozaj veľmi pohotové a dobré zakončenie. Pridal aj na bojovnosti aj keď stále necháva svojho krajného obrancu v „štichu“ pomerne často. Nemohol som si nevšimnúť veľké množstvo vkĺzačiek. Neviem či je to naozaj dôkaz lepšieho prístupu alebo Andrey chodil na zem tak často len preto lebo si potreboval oddýchnuť  ako žartoval jeden môj kamarát.
 5 Znova slabší ako Arshavin a znova najslabší hráč. V poslednom čase ho viac zaujíma rozprávanie s rozhodcom ako hranie. Okrem zahodenej tutovky, dvoch dobrých prienikov v druhom polčase a komickej strely po ktorej sme nakoniec dali ten šťastný gól bol prakticky neviditeľný. To v čom je jeho najväčšia sila  a to nábehy za obranu takmer prestal robiť a v každej inej situácií keď má niečo vytvoriť alebo ísť do hráča zo stoja toho veľa neurobí. Vytýkam mu teda vlastne rovnaké veci ako pri mojom poslednom hodnotení. Pri návrate Gervinha by som na druhé krídlo v tomto momente uprednostnil Arshavina.
 6 Aj Robin sa dnes trápil. Keďže za celý zápas nedostal poriadnu loptu do šance, snažil sa chodiť si po lopty hlbšie do stredu, kde aj dobre kombinoval s Artetom a Ramseym no veľa nebezpečných situácií z toho nebolo. Škoda nastrelenej tyče po dobrej individuálnej akcii. Celkovo trocha zapadol do šedého priemeru dnešného výkonu, čo by sa lídrovy tímu asi stávať nemalo. Na druhej strane treba povedať, že bol stále „v zápase“ , pýtal si loptu a jeho prístup bol aj napriek slabšej podpore dobrý.

Subs:
 Za ten krátky čas si celkom zabehal a Gibbsovi trocha pomohol, nepriniesol však nejaký špeciálny impulz, ktorým by nás vrátil späť na koňa.
 Coquelin. V niektorých situáciách pôsobil trochu neisto. Nepáčil sa mi ten výbuch na rozhodcu kedy mohol dostať kartu hneď pár sekúnd po príchode na ihrisko. Mal však aj zopár dobrých zákrokov a celkovo sa nestratil
  Po Gibbsovom centri sa dostal do čistej gólovky, ktorú mu zmaril dobrým zákrokom Vorm. Na viac nemal čas.

Výkon dnes teda nebol vôbec presvedčivý. Stále však máme mimo veľa kľúčových hráčov a hlavne Song s Gervinhom by hru mali dosť oživiť. Aj keď sme asi viacerí v kútiku duše očakávali niekoľkogolóvové pohodlné víťazstvo, najdôležitejšie sú teraz 3 body. Nové posily zapadli celkom dobre a tak dúfajme, že sa budeme naďalej len zlepšovať.