ARSENAL FC – TOTTENHAM HOTSPUR FC 5:2 (FT)

Pět hřebíčků do rakve AVB

Pohodlně se usaďte, otevřete si balení nějakého vychlazeného nápoje a balíček něčeho slaného či sladkého dle vaší chuti a užijte si chvíli klidu. Protože za chvíli TO začne a budete mít po klidu…

Dnes po obědě se potkají rivalové ze severního Londýna a bude se psát další kapitola do stodvacetipětileté historie nesmiřitelných bitev na hřišti, v hledišti, v ulicích i u jednacího stolu. Neexistuje pro Arsenal větší rival než právě Tottenham a kdybych si měl vybrat, jestli porazíme dvakrát 3:0 Manchester United nebo jednou Spurs ušmudlanou třikrát tečovanou střelou z 89. minuty, která tak tak přejde brankovou čáru, beru jednoznačně druhou variantu.

K historii severolondýnských derby doporučuji tento článek, my se podívejme do současnosti. Arsenal bude před derby vyhlížet návrat Szczesnyho do branky a také čekat, zda se do zápasu zapojí Theo Walcott. Na pravém okraji Wenger váhá nad nasazením Sagny a přednost možná dostane odpočinutější Jenkinson. Drobné potíže mají i Oliveir Giroud a Mikel Arteta.

Ztráty počítá také Tottenham. K dispozici nebude letní akvizice Moussa Dembele, otazník visí nad startem Walkera a Defoea. Na druhou stranu bude zřejmě k dispozici Aaron Lennon, který během týdne trénoval individuálně a podle posledního vyšetření je k dispozici. Mimo i nadále zůstavají Parker, Assou-Ekoto a Kaboul.

Chtěl bych zde poděkovat všem, kteří se zúčastnili ankety „Sestava čtenářů“ a taky Ludvajzovi, který je iniciátorem a autorem tohoto zpestření. V sestavě čtenářů byla nejčastěji zvolenou variantou formace 4-3-3. Anketa nepřinesla žádné zásadní překvapení, snad kromě toho, že se našel někdo, kdo by v sestavě rád viděl Seba Squillaciho. V bráně bral většinu s jistotou Wojciech Szczesny s velikým náskokem před Vito Mannonem. Obranná čtveřice je také bez překvapení  – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermalen dostali vaši důvěru a věřím, že ji dostanou i od manažera. Velkou ztrátu na tuto čtveřici měla dvojice krajních obranců Santos a Jenkinson. V záloze svoji pozici drží pevně Arteta, Mikel zároveň dostal nejvíce hlasů i absolutně. K němu by se podle vašeho hlasování měli postavit Jack Wilshere a Santi Cazorla. Kdyby byl k dispozici Tomáš Rosický, právě on by podle vás měl být další volbou do zálohy a jeho jméno se také mimo výše jmenované nejčastěji objevovalo ve variantě s čtyřčlennou zálohou. V útoku vyčnívá dvojice Giroud, Walcott – volili jste je nejčastěji jak pro variantu se dvěma útočníky, tak ve variantě s hrotem a dvěma křídly. Podle vašeho hlasování by je měl doplnit Lukas Podolski. Jako další varianta stojí bok po boku s prakticky totožným výsledkem Aršavina a Oxlade-Chamberlain. Z hráčů rezervy mají vaši důvěru Thomas Eisfeld a Serge Gnabry, objevovalo se i jméno Nico Yennarise, až za nimi se ocitli Ignasi Miquel a Krisstofer Olsson, ostatní dostali ejn zanedbatelné množství hlasů. Věřím, že i v příštích preview se do naší ankety zapojíte.

Před zápasem si můžete projít preview, nahlédnout do injury news, mrknout na Talking Heads přečíst si některé z článků na hlavní straně gunners.cz a přibližně hodinu před zápasem zde očekávejte sestavy. Kdo bude nedočkavý, nejdříve sestavy zpravidla najdete na twitteru Arsenalu. Prosím ale o jednu drobnost kvůli přehlednosti – „netapetujte“ sestavou komentáře, jak se občas stává.

COYG!

Arsenal

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen – Arteta, Wilshere, Cazorla – Walcott, Podolski, Giroud

Náhradníci: Mannone, Jenkinson, Santos, Coquelin, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Arshavin

Tottenham

Lloris – Walker, Gallas, Vertonghen, Naughton – Lennon, Sandro, Huddlestone, Bale – Adebayor, Defoe

Náhradníci: Friedel, Dawson, Dempsey, Sigurdsson, Livermore, Towsend, Carroll