Arsenal FC – Tottenham Hotspur: Hodnocení hráčů

Slavné NLD dopadlo lépe pro Kanonýry…

  Wojciech Szczesny – 7,5. Wojtěchovi padaly skoro všechny střely přímo do náruče, ale předvedl jeden úžasný zákrok po střele Defoa a teči Koscielnyho. Neudělal žádný kiks, žádné vyběhnutí a lá hliník. Jen občas ty odkopy jsou nic moc.

  Carl Jenkinson – 5,5. Naši krajní beci byli dnes asi nejhorší z celého týmu. Carl předvedl, že obranné zákroky ovládá celkem dobře – průměrný Chadli mu krom začátku problémy nedělal. Problém je ale v jeho rozehrávce/mezihře. Dneska takto postrácel hodně balónů a z jeho odkopu vznikla šance popsaná u Wojtěcha. Také si občas až moc troufá dopředu a zbytečně ztratí.

  Per Mertesacker – 6,5. Co se obrany týče, odehrál Per spolehlivý zápas. Hlavičkové i pozemní souboje vyhrával a neudělal žádnou hrubku. Bohužel dnes předvedl 3 vcelku nebezpečné minely při rozehrávce, ze kterých měly Slepice šance potrestat nás.

 Laurent Koscielny – 7,5. Platí to co u Pera, jen nekazil rozehrávku. Soupeře k ničemu nepustil. Jen bych mu vytkl nepříjemnou teč po střele Defoa.

  Kieran Gibbs – 5,5. Ukamenujte mě, ale tohle byl jeden z nejhorších zápasů Kierana, co jsem kdy viděl. Rozehrávka podobně strašidelná, jako u Carla. Hodně nepřesností. Townsend mu několikrát úplně zamotal hlavu (jediný nějak víc nebezpečný hráč Spurs) a Kieran mu nechával příliš mnoho prostoru. V podstatě většina nebezpečí šla přes něj. Postupem času se ale zlepšoval a přidal jeden dobrý průnik.

  Jack Wilshere – 6. Stejně jako v minulých zápasech. Jack se ne a ne dostat do své formy. Nechyboval, ale také nic moc nevymyslel, za zmínku stojí pár pokusů o kolmé přihrávky na Thea. Zranění by nemělo být závažné.

  Aaron Ramsey – 7,5. V podstatě to samé, na co jsme z posledních zápasů zvyklí. Bojovnost, dobrý přehled, pár solidních průniků, soupeřům dobře vypichoval míče. Dnes k tomu Aaron přidal jen pár nepřesností co se týče přihrávek a zazdil slivný protiútok před poločasem.

  Santi Cazorla – 7. Není to jeho vrchol, ale také nezklamal. Pár pěkných přihrávek a hlavně pěkný přímák ze začátku. Modlím se, aby se k tomu Theo už nikdy nepostavil. Bohužel se Santi ještě nedostal přes Thea k rohům. Také se mi líbí jeho pressing.

 Tomáš Rosický – 7. Ze začátku to byla fantazie. Na svůj věk je neskutečně rychlý a předvedl pár dobrých průniků. Nastartoval akci, která předcházela gólu a celý zápas zásoboval Thea přihrávkami za obranu (ne vždy úplně přesných). Poté dostal žlutou kartu a držel se trochu zpět. Za zmínku stojí 2 dobré vypichnutí, kterýma vytvořil slibné protiútoky.

  Theo Walcott – 7. V předchozích zápasech se mi Theo nelíbil, ale dnes se zase ukázal. Připsal si pěknou asistenci a byl stále hrozbou pro obranu soupeře. Dobře si nabíhal a svým pohybem bez míče tvořil prostor pro ostatní. Škoda, že mu Lloris zneškodnil jeho největší šanci skvělým skluzem.

  Olivier Giroud – 9. 9 jsem nikdy nedal a upřímně si nedovedu představit o moc lepší výkon na útočníka typu Olieho. Ano, ukázal pár nepřesností v kombinaci, ale to je risk jeho stylu „z první“. Gól byl fantastický, měl to opravdu těžké. Jen jednou spálil šanci špatným zakončením, ale úplná gólovka to nebyla. Co mě ale nejvíc potěšilo na jeho výkonu byl celkový přínos pro tým. Dnes se mu hlavičkové souboje obzvláště dařily a vyhrál jich valnou většinu, navíc hodně často odhlavičkoval přesně na spoluhráče a vytvářel tak šance pro naši ofenzivu. O jeho přínosu při standardkách už víme dlouho. Třešnička na dortu byla jeho akce, kdy si obešel pár obránců a skvěle přihrál Theovi, který však Llorise nepřekonal a to se nepovedlo nakonec ani Monrealovi. 

 

 

 

Mathieu Flamini – 6,5. Zas tak vidět nebyl, protože se držel hodně vzadu. Má přehled a jeho přihrávky jsou většinou přesné. Nejvíc se mi líbilo to, že ví, kde má stát a přerušil tak pár akcí Kohoutů. Taky jsem si všiml, že neustále organizuje zálohu i obranu. Zadarmo skvělý tah od Wengera.

Nacho Monreal – 6. Určitě neurazil. Ale abych se přiznal, ani nevím, co bych měl přesně hodnotit. Měl šanci dát gól, ale byl v těžké pozici.

  Bacary Sagna – nehodnocen. Na konci pomohl při drtivivému tlaku soupeře.

 

 

 

První poločas byl skvělý, vypadalo to, že si tým dobře rozumí a na některé kombinace byla radost pohledět. V druhém poločase začaly Slepice trochu víc tlačit a vyvrcholilo to v nepříjemný závěrečný tlak. Svěřenci Wengera to ovšem zvládli a tak jsou 3 důležité body doma.