ARSENAL FC – TOTTENHAM HOTSPURS FC: Preview

 + možná sestava

 {tab=Základní info}

26.2.2012 (neděle)

14:30  (SEČ)

Emirates Stadium

 Referee: M Dean, Assistants: S Child, S Long, Fourth Official: P Dowd, Match Delegate: G Pike

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info, myP2P, atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Nominace}

 

Szczesny, Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Sagna, Song, Arteta, Gervinho, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Van Persie, Fabianski, Benayoun, Chamakh, Park, Rosicky, Miquel

Nad nominací Gibbse a Koscielneho ještě visí otazník, oba by měli v průběhu zítřka absolvovat vyšetření, které rozhodne o jejich osudu pro nedělní zápas.

{tab=Možná sestava}

(čtvrtek 23.2.2012) Je tu čtvrtek, čas zvolit vhodnou věšteckou metodu a pustit se do sestavy. Kávová sedlina z instantního Nescafe mne minule trochu zklamala, křišťálová koule je dlouhodobě nespolehlivá, ovčími střívky si odmítám ulepit stůl, karty jsou poztrácené a použití vlastní hlavy se mi zdá pochybné od začátku. To znamená jediné – přišel čas na starou dobrou virguli.

Nad seznamem brankářů mi málem utrhla zápěstí – Wojta dostane znovu důvěru a věřím, že ukáže, proč to tak tuto sezónu je.

Seznam jmen pro obranu nám přes návraty hráčů po zranění moc neroste, uvolněná místa na marodce jsou ihned zaplňována novými zraněnými a Kieranem Gibbsem. Bude-li k dispozici Koscielny, nabízí se obranná čtveřice ve složení Sagna, Djourou, Koscielny, Vermaelen. Horší to bude bez Koscielného. I tak zůstává pár variant, ale na některé z nich snad ani radši nemyslet. Snad nejschůdnější mne napadá možnost nasazení Jenkinsona či Miquela na okraje, ale oba by zřejmě byli snadnými sousty pro rozehrané křídelníky Spurs.

V záloze vidím jistotu v nasazení Alexe Songa. K němu se postaví dvojice Rosický a Arteta. V tuto chvíli nemůžeme postavit žádnou silnější kombinaci než tuto trojici. Ač věřím ve schopnosti Ramseyho, v současné době jeho forma a styl hry na základ stačí jenom tehdy pokud nemůže nastoupit někdo z dvojice Artea – Rosický. Se svojí pohyblivostí je nyní pouze platným žolíkem. Ale to je na delší debatu, do které se můžeme pustit třeba na fóru.

V útoku nemám pochybností – Gervinho, Van Persie, Oxlade-Chamberlain. A v druhém poločase naskočí Theo Walcott, který dorazí potupným třetím a čtvrtým gólem zostuzené Spurs. Ó, kéž by…

Celá sestava by teda měla být Szczcesny – Sagna, Djourou, Koscielny, Vermaelen – Song, Arteta, Rosický – Gervinho, Van Persie, Oxlade-Chamberlain. Srdce by chtělo 4:0, rozum říká 2:2 a virgule trvá na výsledku 2:1. To beru…

{tab=TOTTENHAM}

Celý název

Tottenham Hotspur Football Club

Přezdívka

Spurs, Lilywhites

Založen

1882 jako Hotspur F.C.

Stadión

White Hart Line

(Kapacita:36,310)

Majitel

ENIC International Ltd.

Předseda

Daniel Levy

Manažer

Harry Redknapp

Soutěž

Premier League

2010-11

Premier League, 5. místo

 Čeká nás severolondýnské derby. Nezbývá moc, co dodat. Je jen málo zápasů v sezóně, ve kterých není důležité postavení soupeřů v tabulce před zápasem ani po něm a jde jen o jediné – zvítězit. Pro Arsenal je takový právě zápas s týmem Spurs. Pojďme se krátce ohlédnout za historií těchto bitev.

Ta úplně první se odehrála v roce 1887. Zápas skončil nedohrán, protože se setmělo a Spurs patnáct minut před koncem vedli 2:1. I tak mohl skončit zápas v době, kdy se rodil fotbal. První ligové setkíní se odehrálo v roce 1909, v rámci First Division, a Arsenal vyhrál 1:0. Ta pravá rivalita vznikla ale až v roce 1913, kdy se Arsenal přestěhoval z Plumsteadu na Highbury, pouhé čtyři míle od White Hart Line. Ovšem technicky v tu dobu Tottenham nebyl londýnským týmem, ale sídlil v Middlesexu, který se součástí Londýna stal až v roce 1965. Jako „sousedé“ si oba týmy tedy poprvé zahrály v roce 1914, 22. srpna. Ačkoliv Tottenham v tu dobu patřil do  First Divison a Arsenal až do druhé, schytali Spurs doma v charitativním zápase pro War Relief Fund náklep 5:1.

V roce 1919 přilili činovníci olej do ohníčku v severním Londýně. Hlasováním posunuli do rozšiřující se První divize Arsenal na úkor Tottenhamu. Tottenhamští nesli nelibě údajnou křivdu, velmi rychle zapomněli, že stejným způsobem v roce 1908 „vyšachovali“ QPR při postupu do Druhé divize. První regulérní soutěžní zápas po přestěhování na Highbury se tak odehrál až v roce 1921, kdy v rámci První divize zamířil Arsenal na WHL a Spurs si připsali těsnou výhru 1:0. Zápasy v těch letech byly pravidelně doprovázeny různými nevhodnými excesy, jak v řadách diváků, tak na hřišti a pod pravidelným dohledem FA. Po zářijovémutkání v roce 1922 dokonce oba týmy musely odehrát několik zápasů bez diváků.

Ačkoliv se po druhé světové válce vztahy poněkud zlepšily, hlavně díky tomu, že Tottenham umožnil Arsenalu odehrát domácí zápasy na WHL, protože Highbury bylo poničené bombardováním, rivalita stále trvá. Když v roce 2001 zamířil Sol Campbell do Arsenalu, fanoušci Spurs pro něj ihned měli přezdívku „Judas“ (Jidáš). Jenom 7 hráčů v celé historii obou klubů si zahrálo v Arsenalu a potom v Tottenhamu, opačným směrem zamířilo osm hráčů, naposledy právě Sol Campbell. V dresu Spurs aktuálně hrají dva bývalí Kanonýři – William Gallas a Emmanuel Adebayor.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

Arsenal zahájil rok čtyřzápasovou sérií bez vítězství, ale poslední dva ligové zápasy vyhrál

Arsenal vybojoval deset bodů v zápasech s týmy, který byly v tabulce nad ním, lépe se dařilo pouze Aston Ville a Vlkům

Robin van Persie v posledních 20 zápasech vstřelil 21 branek

TOTTENHAM

Spurs vyhráli pouze jeden z pěti posledních venkovních zápasů a vybojovali 5 bodů z 15 možných

Tottenham zatím letos v londýnských derby neprohrál (W3 D1)

Spurs namířili nejméně hlaviček na branku soupeře z celé ligy, pouze 6

ARSENAL vs. TOTTENHAM

Spurs poslední čtyři ligová setkání s Arsenalem neprohráli

Vyhrát oba zápasy nad Arsenalem se jim podařilo naposledy v sezóně 1992/93 (doma 1:0, venku 3:1)

Oba týmy odehráli 168 vzájemných zápasů, Arsenal z nich vyhrál 69, Spurs 53, 45 zápasů skončilo remízou

V posledních 32 pohárových či ligových utkání se pouze jednou soupeři rozešli s výsledkem 0:0

Ve všech třech návštěvách pod vedením Redknappa Tottenham na Emirates prohrával o dva góly, ale dokázal jednou zápas otočit a jednou zremizovat

 

(BBC)

{/tabs}