Arsenal FC – WBA: Hodnocení hráčů

Poviné tři body zůstaly doma a to jak jsme zápas zvládli jsem se pokusil sepat níže. Enjoy…

 

Sczesny – 6. Těžko hodnotit výkon naší brankářské jedničky, když byl celý zápas prakticky bez práce. Každopádně chytil všechny ty sporadické pokusy soupeře a neudělal chybu. Snad mu čisté konto přidá na sebevědomí a třeba zrovna dnes odstartoval svojí ligovou neprůstřelnost.

Sagna – 6. Bacary dnes nebyl zdravotně v pořádku, ale přesto podal dobrý výkon. Obraná fáze byla dnes lepší než ta útočná a spolupráce s „Oxem“ byla velmi slušná. Upřímně nechápu managera a jeho úmysly, když věděl že Bacary není 100% fit.

Mertesacker – 5,5. Per odehrál slušný zápas. Stál vždycky tam, kde měl stát a párkrát „hasil“ šance soupeře na poslední chvíli svojí teleskopickou nohou.  Snížil jsem mu známku zejména kvůli zbytečné žluté kartě (za debatu se sudím) a za nešikovnost. Hráč na takové úrovni přece nemůže mít ruce nad hlavou při střele respektive centru soupeře. Jiný sudí proti nám mohl klidně písknout „jedenáctku“.

Vermaelen – 6,5. Thomas na mě dnes působil velmi jistým a klidným dojmem. Soupeř dnes naší obranu moc neprověřil a Thomas nemusel tak hatit útoky soupeře. Nicméně i tak si připsal jeden pěkný zákrok, kdy skluzem zablokoval střelu soupeře. Na druhou stranu bych mu vytkl jeho laxní přístup v jednom momentu první půle, kdy se nestihl vrátit se svým hráčem a ten vyslal na naší branku nebezpečnou střelu, která jen o metr minula horní růžek.

Gibbs – 6. Kieran působil zpočátku velmi nejistě a nebyl ve své kůži. Nicméně později se dostal do tempa a odehrál slušný standard. Dopředu byl dnes daleko lepší, než jeho kolega na druhé straně, ale místy nestíhal dozadu. Naštěstí soupeř byl dnes opravdu slabý a naše „díry“ v obraně tak zůstaly nepotrestány.

Arteta – 7. Mírné zlepšení oproti výkonům z poslední doby. Mikel dnes byl opět tím pomyslným prostředníkem mezi obranou a zálohou a vedl si velmi slušně. Zbytečně nezpomaloval hru a snažil se hrát přímočařeji. Svůj výkon korunoval dvěma proměněnými penaltami, které s přehledem proměnil. Nicméně doufám, že příště zvolí jinou variantu, než střelu doprostřed branky. Ke konci utkání ovšem vyrobil minelu, kdy přišel o míč a soupeř mohl jít do přečíslení. K jeho výkonům z počátku sezóny mu stále něco chybí.

Wilshere – 8. MOTM. Jack je dnes bezpochyby mužem zápasu. Celý zápas se nezastavil a posílal jeden pas za druhým. Navíc si připsal pár pěkných sólových průniků, za které si zaslouží respekt. Překvapilo mě, jak často se pokoušel o dlouhé pasy a nezištné přihrávky. Přestože se mu některé nezdařili, tak jsem z Jacka dnes nadšen.

Cazorla  – 7. Santi na mě působil o poznání živěji než v předchozích utkáních. Jeho „pasy s myšlenkou“ byly dnes velmi nebezpečné. Několikrát vyslal kolmou přihrávku až za obranu soupeře a často to ústilo v nebezpečné situace. Celá hra byla dnes přímočařejší a daleko nebezpečnější, než „pseudoházená“ z posledních utkání. Udělil bych mu vyšší známku nebýt jeho „divu“ který byl opravdu nechutný. Nicméně vzhledem k tomu, že soupeři takto sbírají body daleko pravidelněji, tak mu dnes jeho výstup odpustím. Morálka musela jít stranou, protože cena těchto tří bodů byla prostě příliš vysoká.

Oxlade-Chamberlain – 7. Alex odehrál velmi dobrý zápas a po celou dobu byla jeho přítomnost na hřišti znát. Pravidelně pronikal za obranu soupeře a byl tak jedním z našich nejnebezpečnějších hráčů. Nebál se početní převahy soupeře a pokoušel se i o velmi efektní zakončení přes hlavu. To všechno jen dokresluje jeho aktuální herní pohodu. Vrcholem jeho výkonu pak určitě bude vybojovaná penalta, za kterou se na rozdíl od svého španělského spoluhráče, nemusí stydět. Připsal si i jisté nepřesnosti a nepodařené centry nicméně nesmíme zapomínat, že je mu stále pouze devatenáct let.

Gervinho – 6,5. Možná mi všichni nedáte za pravdu, ale já jsem měl dnes z Gervinha dobrý pocit. Působil velmi nebezpečně a změna systému naší hry mu maximálně svědčila. Všiml jsem si, že pokud je situace čitelná a Gervinho vidí jednoduché řešení, tak zpravidla nechybuje a dokáže působit problémy. Pokud ovšem situace vyžaduje nějaké složitější řešení, tak se náš subtilní útoční dostane do potíží. Často pak zazmatkuje a výsledkem je ostudná ztráta míče či nějaký jiný kiks.

Giroud – 4,5. Olivier je pro mě osobně zklamáním zápasu. Velké množství pokažených přihrávek a celková neškodnost ho dnes provázely po celý zápas. Také by měl asi trochu zapracovat na fyzičce, jelikož jsem ho dnes viděl poměrně často vyklusávat místo aktivního pressingu. Měl poměrně dost příležitostí, ale z žádné nevzniklo nějaké větší nebezpečí.

 

Coquelin – Aktivní hned od prvních minut na hřišti. Párkrát velmi slušně odebral soupeři míč.

Rosický – Také velmi aktivní hned od počátku svého pobytu na hřišti. Jde na něm vidět velká chuť do fotbalu a snad ho na nějaké delší období nezradí jeho zdraví.

Podolski – Jeho nasazení je pro mne také jistou záhadou, vzhledem k deklarovanému zranění a zbytečnosti nasazení v dnešním klání. Nicméně se dostal do pár nebezpečných situací a zejména jedna z nich si přímo koledovala o branku.

 

                Veledůležité vítězství snad na chvilku rozežene mraky, které se nad Emirates poslední dobou vyskytují. Oproti minulým utkáním jsem viděl ve hře jednoznačné zlepšení. Základním kamenem byla zejména přímočarost. Stále však existují v naší hře jisté rezervy, takže teď musíme jít zápas od zápasu. Mnozí z vás jistě namítnou, že  jsme měli dnes slabého soupeře, ale ani ten se neporazí sám…